Romet RCR 125 czy Zipp Raven Lux 125

Atrapa świecy, atrapa wydechu... Masakra :-)

Sami widzicie i chyba rozumiecie ,że chyba lepiej dołozyć i kupić \\\"pełnowymiarowego chinola\\\", aniżeli chinola ,który udaje to czym nie jest, wydaje mi się ,że jak do motocykla jest już wpakowana dodatkowa rura i świeca dla picu to obawy o jego ogólną eksploatacje wydają się być uzasadnione :-) poza tym ten r125 i raven 125 mają kiere jak by z innej bajki, zabawnie to dosyć wygląda przy dosyć małym moto i jeszcze mniejszych kółkach.

Zresztą Panowie, niby chińszczyzna spod tych samych skrzydeł, ta sama linia , jednak spójrzcie

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/5b537805d3785fff

Komentować nie musze :-)

Ale jest jeszcze inna strona medalu. Byłem szczęśliwym posiadaczem hyosunga GT125 i na wystawie motocykli usiadłem sobie na RCR. Fajny ten romet, bardzo mi się podoba (w bryle ma coś, co powoduje, że bym go chciał mieć), ale do HYO, to im jeszcze trochę brakuje (w wykonaniu i jakości materiałów). I pewnie dlatego są o 50% tańsze.
To na czym stoimy? Zakup którego będziemy opijać przy swoich monitorach? :-)))

Prawdopodobnie raven lux, jeżeli pójdzie wszystko po mojej myśli. Jeżeli się nie uda to.. Zbankrutuje ale kupię rcra.

Panowie a jeżeli chodzi o gwarancję co za tym idzie przeglądy gwarancyjne, czy naprawdę jest sens w to się bawić? Pytam bo przy kupnie luxa raczej taka opcja nie wchodzi w grę (najbliższy autoryzowany serwis ok 100 km ode mnie).

Na mechanice się już trochę znam, nawet we wcześniej wspomnianym kiblu robiłem sam silniczek. Serwisy gwarancyjne ponoć bardzo drogie przy czym gówno robią. Jedyne czego się obawiam to tego, że w czasie, w którym teoretycznie mógłbym mieć okres gwarancyjny pójdzie pierścionek, albo co gorsza pojawia się jakieś luzy na wałku czy łożyskach i koszty mnie zjedzą

A czy ktoś z szanownych kolegów orientuje się jaki silnik jest w Romecie RCR, chodzi mi o jego oznaczenie.

https://www.youtube.com/watch?v=eAHQoPohHnk

I jak google powiedzialo jaki rcr ma typ silnika?

Sam szukałem żeby zobaczyć czy są już jakieś zamienniki części na alledrogo i nie mogę się doszukać :-)

Ja bym obstawiał że to 244fmi [klon hondy cm125] z dołożoną chłodnicą oleju.

Jeżeli to 244fmi to ciekawe czy 1:1 klon moto z tej hondy i części będa współgrać czy generalnie konstrukcja jest skopiowana a wartości nominalne jak grubość pierścionka, ukształtowanie cylka czy nawet rozstaw szpilek się różnią, w drugim wypadku bieda troche bo nigdzie nie ma nic docelowo do 244fmi

Raczej na 99% nie jest to klon 1 do 1 a graty u nas jeszcze nie popularne bo tego malo i rynek części sie rozwija,dopiero drugi rok wolno latać 125 na B, na ebayu sobie kupisz:)
http://www.ebay.ie/itm/Chinese-Bikes-ATV-Scooter-Spares-Jinlun-125-Twin-Cylinder-Kit-/310409035321?hash=item4845d1fe39:m:mMRXia9Ma2LJZMhhwk-fSzw

Kupiłem rcra... za tydzień do odbioru

A jednak. Super!
Odezwij się po pierwszych kilometrach jak wrażenia.
Rometowi udało się zrobić coś takiego z kształtem tego moto, że trafia u mnie w czuły punkt. Tak mi się podoba, że zaczął mnie gryźć robak, czy aby nie zmieści się w piwnicy drugi... Brrr... Apage, Satanas! :-)

Kup se,a co,a kto bogatemu zabroni:D ŻONA :D

Żona - to raz :-)))
Rozsądek - to dwa. Jednak, nawet najmniejszy miś jakiś tam swój rozumek ma - choć go czasem traci, ale to chwilowe zaćmienia.
Naprawdę nie posiadam takiego czegoś, jak czas wolny (na wycieczki dla przyjemności).
Gadałem dziś z nabywcą mojego Murzyna. Próbujemy się umówić na jakąś kawę kiedyś, gdzieś tam u niego, w Płońsku (czyli kawałek). Nie mam tak jak on, żeby w weekend wyciągnąć sprzęta i polatać dla frajdy dookoła komina... z kumplami. Nawet nie mam specjalnie czasu na małą wieczorną wycieczkę po Wawie, a Eadem kilka razy już zapraszał. Udało się to RAZ. Szansa na powtórkę? Marna, może po roku... czyli gdzieś w wakacje. Za dużo na głowie, żeby sobie móc pozwolić na takie fanaberie jak dodatkowy sprzęt dla przyjemności na weekendy. U mnie moto ma odwrotnie, na weekend osiołek do stajni, derka i gaszenie światła. Jak jest chwila wolna - to jakieś małe mycie (niezbyt dokładne). Taka karma, panie :-) Coś za coś, kasa jakaś jest, ale czasu nie ma na nic. Nie żebym narzekał - wolny wybór, mogę nie robić.

Gratuluje, ja już swoim RCR`em 500 km nakręciłem w sobotę pierwszy przegląd - zastrzeżeń brak. Jak pisał Zulus ma w sobie to coś.

W miesiąc już 500 mu natrzaskałeś? Pięknie :-))) Nie ma to jak mocne wejście w sezon :-))))))))))))))))))))))

Dzięki Panowie za wszystkie rady, rcr kupiony gdyż przy obecnej promo rat 0% u Rometa, zipp wszędzie wychodził suma sumarum podobnie a nie kiedy i drożej, no i transport by do tego dochodził..

Wielka szkoda tylko, że nie mają póki co na stanie koloru białego, podczas gdy jeśli chodzi o moto zwykle tylko czarne wchodziły w grę, tak biały rcr połączony z czarnymi wstawkami wyjątkowo mnie urzekł.. :-)

Emil_F - ile Romek wziął od Ciebie za pierwszy przegląd?

105 zł

Romet odebrany dopiero przed wczoraj (prawie 2 tyg oczekiwania na dostawę) i muszę napisać, że jestem mocno zawiedziony. Krzywo dokręcone kierunki tył, luźne przod, złamany kabel przedniego prawego kierunku (kierunek działa tylko jak zegne kabel), nie działa wskaźnik paliwa, zle wyregulowany (dosyć nierówno pracuje), coś spieprzone z przednimi hamulcani, bardzo nierówno łapią (w aucie podobny efekt łapania skokowego hamulca i drgań miewam przy nierówno zjechanych tarczach) 90% pewnie wina salonu, 10% jak złamany przewód, gdzie pewnie taki im już przyszedł, nie zaczęły dobrze mojej przygody z tym sprzętem. Wiem wiem gwarancja, w przyszłym tygodniu się tym zajmę, póki co chce chociaż trochę pojeździć by się polowicznie nacieszyć, jednak w sprzęcie prosto z salonu, jak by nie patrzeć flagowego modelu, takie jajca nie powinny mieć miejsca