Romet Maxi 125 - kowi'ego

Spalanie imponujące jak na 125 i tyle wagi, tym bardziej że na dotarciu więc pewnie nie jeździsz na optymalnych prędkościach cały czas.. A jaki w nim jest model silnika? W lżejszym może zszedłby nawet poniżej 3.. U mnie jest taka naklejka z informacją ze w moim (retro 7) 138qmb. W retro 7 spokojnie wchodzi kask w rozmiarze XL (naprawdę gruby i duży, szczękowy), do tego duży bagażnik więc nie jest źle,

Witam.
W Maxi 125 jest silnik 152qmi

Pierwsze 1000 km przejechane. Można założyć, że proces docierania zakończony. Mogłem sprawdzić maksymalną prędkość, wyszło 90km/h przy 7000 obr./min.
Na koniec wisienka na torcie: średnie spalanie 2,88 l/100 km.
Pozdrawiam

Witam ponownie.
Nakręciłem filmik z nocnej jazdy moin Maxi 125 po Toruniu:
https://www.youtube.com/watch?v=uhX14FdWV8k
https://www.youtube.com/watch?v=wstowtPAMmk
Pozdrawiam
Kowi

Fajne, bo z Maxi-125 niewiele jest filmów z jazdy. Szkoda tylko, że zamiast pracy silnika jest muzyka a potem błoga cisza. Właśnie warkot silniczka to muzyka :-)

Poprawione. Dodałem oryginalny dźwięk

Witam po zimowej przerwie. Tak mnie dzisiaj naszło, żeby coś napisać.
Powoli idzie wiosna i coraz bardziej nie mogę doczekać się jazdy na moim Maxi.
Jesienią wymontowałem akumulator, naładowałem do pełna i co jakiś czas doładowywałem go w zaciszu piwnicy. Skuter stoi w garażu pod pokrowcem zatankowany pod korek.
Tydzień temu zakupiłem sobie rekawice motocyklowe, takie na wiosnę i jesień oraz buty motocyklowe o wysokości 3/4. Zakupów dokonałem w toruńskim Wilmacie, który bardzo polecam min. za obsługę sprzedawców i miłą atmosfere w trakcie przymierzania ogłądania i wybierania ;-)
Za chwilę minie rok od momentu kiedy to pierwszy raz wsiadłem na swój skuter i powoli myślę nad udaniem się na kurs na Kat. A. Może tak w przyszłym roku coś mocniejszego.
Pozdrawiam
kowi

Lataj, lataj! U mnie sezon w pełni i już na większej maszynce. Różnica w sumie niewielka, bo jednak się ograniczam do 90/100 (czyli tyle co i na 125). Tylko przy ruszaniu baban jeszcze większy :-)))

Zulusie banan, i kowi następny zarażony:D jak to szybko z puszki na 2 koła

Fakt. Kto by się spodziewał... :-)))

A mnie się ten MAXI-125 coraz bardziej podoba :-)

Berg, ja o sobie pisałem :-) Też się nie spodziewałem jak to się potoczy wszystko... szybko. Jeszcze kupując kask zimą 2015 (skuter był zamówiony, ale go jeszcze nie miałem), bardzo sceptycznie podchodziłem do uwag sprzedawcy, że pewnie będzie zmiana na coś innego i większego. Na szczęście dałem się namówić na dobry kask, więc przynajmniej jego nie zmieniłem już dwa razy (jak sprzętów) :-)))

Witam
Potrzebuje konsultacji dotyczących silnika i napędu w Maxi 125
Objawy:
1. Przy ruszaniu silnik wchodzi na 6-7 tyś obrotów wcześniej ruszał już przy 3-4 tyś.
2. prędkość przelotowa 60-70kmh jest przy 10tyś, wcześniej nawet przy tych max 90km/h osiągał max 8 tyś.

Czy dobrze wnioskuje: zużyty pasek napędowy czy awaria obrotomierza?. Maxi jeździ, przyspiesza tylko wszystko na niepokojąco dużych obrotach.

Jak zawsze pozdrawiam, kowi

zacinający się wariator albo zacinające się sprzęgło. zużyte rolki

Napęd uległ pewnie zużyciu. Pasek się starł więc jest cieńszy i wchodzi wyżej na wariatorze, rolki są lżejsze więc wariator szybciej osiąga prędkość obrotową.
Generalnie po 1000km przejechanych na sprzęcie, powinieneś czuć różnicę między obrotami silnika. Obrotomierz do tego nie potrzebny. Na niego nie patrz, tylko czuj pojazd ;)

Dokładnie. Powinieneś usłyszeć różnicę między 8K a 10K obrotów.

Nie dopisałem, aktualny przebieg 2300km
kowi

To tym bardziej :D

Domi, pozdrów okazyjnie, pana Łysego. ;PPP
*
I innych tych, co już dawno, a stąd byli sobie wyszli. Ku innemu jakiemuś większemu forum. Pewnie większą mają już pojemność. A jak jest już ta... MOC, to tylko... BÓG cię kiedyś zatrzyma. Zawsze na płocie plebana. Tak głosi... bardzo stara legenda. ;P
^
Idziemy teraz całkiem ku nowej ziemi...
>
https://www.youtube.com/watch?v=PgizQiO66AY