romet crs wymiana oleju

Witam. Posiadam rometa crs 50ccm 4t. Na zbiorniku pisze, że powinienem wymienić olej po przejechaniu 300km. Mój problem polega na tym, że to mój pierwszy moto więc czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to zrobić i czy tam gdzie zaznaczyłem jest zbiornik oleju?Na istrukcji pisze, że niby jest koło skrzyni korbowej ale za bardzo się nie znam jeszcze na tym. Nie mam tam żadnej miarki dodam. I jeszcze jedno jaki powinienem olej wlać i ile go powinno być, wg instrukcji mam wlać racing 4t 20w 50 hd romet motors liquy

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e661b40eb6f5e952.html

Spust oleju powinien być pod silnikiem, na dole. Zrób fote silnika od dołu to Ci powiemy :slight_smile: Od góry conajwyzej będzie miarka oleju przez którą możesz uzupełnić jego poziom. Do wymiany musisz rozgrzac silnik, podstawić jakiś pojemniczek pod niego (raczej duzy) i odkręcić ten spust na dole

Pod silnikiem, powinieneś miećś śrubę spustową( zazwyczaj w romecie jest to rozmiar 13) weź bańkę 5l i przetnij w zdłóż podłóż odkręć i gotowe:) Poczekaj aż źleci cały, potem zakręcasz śrubkę, otwierasz bagnet i lejesz do pełna;)

Nie do pełna! Chyba, musisz poczytać, ale znam fachowców co do golfa pod korek nalali 17 litrów!

Pełno=tyle ile trzeba to chyba logiczne było wiesz;P

Moze dla Ciebie. Ale dla kolegi który o To pyta wątpie :stuck_out_tongue: :mrgreen:

No dobra, może źle to określiłem:P