Romet 787 z zatartym tlokiem - z czym to jesc?

Mixol też się rozpuszcza w miarę dobrze,za PRLu był lux10 i tak "padaczka" niestety była wymagana:) Różnica jest ogromna w jakości oleju,tj i w używaniu pojazdu w czasach PRL,wtedy jeździło sie mz 250 bez prawka,oc,i przeglądu jak zatrzymali dawałeś 2mln[stare] i gnałeś na przód :D

Mixol jeden z gorszych olejów do 2t, nie polecam. Castrol to dobry olej. Jeżeli Cię na niego nie stać możesz np. kupić od razu 5 L za jednym zamachem np na allegro i zapłacić raz za przesyłkę, powinno wyjść sporo taniej jeśli jedna sztuka będzie w zadowalającej Cię cenie.
I nie musisz od razu nim rzucać żeby się wymieszał olej z benzyną. Wystarczy jak lekko go bujniesz, czy tam nawet zsuniesz go ze stopki to już się troche wymieszają. Zajmie Ci to 3 sekundy.

tego pana nie słuchaj on ma biegi w aprili sr:D:D:D:D

Bylismy ogladac z kolega. Model fajny, duzy, wygodny, elegancki i dobrze wyposazony.

Plusy:
- Tlok nie zablokowany - krecil na kopa ale nie odpalal
- Alarm
- Odpalanie z pilota
- opony w dobrym stanie
- kierunkowskazy w lusterkach
- dodatkowe pierscienie tloka w komplecie (ale czy od tego silnika? ;) )

Minusy:
- praktycznie nie bylo elementu prlastikowego bez wady, pozmywane rozpuszczalnikiem naklejki, wszechobecne pekniecia, braki w srubach, rysy na lakierze- widac ze jednak byly jakies szlify
- brak stopki centralnej- sprzedajacy zaproponowal ze dolaczy od innego skutera ale nie wiadomo czy by pasowala
- luzem filtr stozkowy w schowku- czyli byly jakies dziwne mody wiec mozna sie obawiac o stan przeniesienia napedu
- brak schowka miedzy zawiasem kanapy a schowskiem na kask, brak oslonki zbiornika oleju- widac zbiornik, kable itd
- ulamane lusterko- wisi na tasmie klejacej
- wydech zmieniony na jakis sportowy ale strasznie brzydki, podrapany od wywrotki i pordzewialy- moze by wystarczylo odmalowac ale ogolnie brzydki sam w sobie - taka strumienica z malutka puszka na koncu

Mozliwe ze do odpalenia skutera nie potrzeba by wielkich nakladow. Mozliwe ze wystarczyli by zmienic same pierscienie albo caly zestaw tlok, cylinder, pierscienie, uszczelki, ta ferelna pompka oleju i zamknelo by sie to w przedziale 200-300zl.
Jednak do ladnego stanu potrzeba wiele. Albo naprawa plastikow (ale po za peknieciami byly tez odlupania) i malowanie albo wymiana na nowe.
To juz tylko wizualne aspekty ale na tym nam tez zalezy. Jesli ktos szuka taniego skuterka to sprzedajacy po negocjacjach zszedl mi z ceny nawet do 400zl wiec dokladajac drugie tyle mozna naprawic, ubezpieczyc i miec skuter. Ale brzydki skuter. Moze gdyby dolozyc kolejne 400 to dlao by rade zrobic we wlasnym zakresie plastiki ale to juz sie robi lacznie 1200zl a za tyle mozna kupic taki skuter bez takich wad i takiej ilosci wlasnej roboty zanim w ogole sie wsiadzie na siodlo i ruszy.

Jeżeli byś chciał robić plastiki to ceny części przestają być śmieszne. Osłona czaszy przód około 200 lampa około 200... te pod siedzeniem to nie znam ceny ale kilkaset zł.
Inna opcja to demontaż,klejenie, szpachlowanie, polerowanie, przygotowanie, lakier... zabawa dla tych co nie mają co w życiu robić z czasem a lakier i szpachla też kosztuje
Generalnie - szkoda życia na to padło.

Wlasnie tak uznalem. Szkoda kupy godzin roboty i kombinowania. Ale dla kogos kto chce miec wygodny tani skuter i nie zeraca uwagi na wyglad to polecam.
Swoja droga po ogledzinach rometa kolega bedac juz zniesmaczony samymi plastikami zaproponowal mi ogledziny innego skutera.
Pojechalismy do jego bratowej ktora ma routera traffico 2. Skuterek nowy i malo uzywany. Dziewczyna dostala go i jakos nie jezdzi. 200km przebiegu no i kusze powiedziec ze dzien do nocy. Wszystko elegancko poskladane, zero rys, ladny czerwony kolor. Piekna maszyna. Na zywo prezentuje sie duzo lepiej niz na filmikach ze skuterowo. Troszke mniejszy niz romet 787 ale wiekszy niz skuter z tesco do ktorego sie przymierzalem. Taki mozna powiedziec pomiedzy. Teoretycznie juz by taki styknal ale wiekszy bylby lepszy :) Skuter byl dwa miesiace nie odpalany i za drugim kopem zapalil wiec poszlo bez meczenia. Deska bardziej ubiga, przelacznik kierunkow tez gorszy no i schowki nie wiadomo na co. Chyba na zapalki bo nic innego tam nie wejdzie no i chyba bym sie bal wlozyc telefon do schowka na plastikowy zastrzask. Ale po za tym ze to po prostu tanszy model to zrobil na mnie bardzo pozytywne wrazenie. Po prostu nowy motor. Idealny.
Przejechalismy sie troszke. Zdziwil mnie zakres manetki gazu. Kreci sie i kreci. Az nie wygodnie. Majac na maxa odkrecony gaz nie ma szans zeby dosiegnac do klamki hamulca ale pewnie mozna to ogarnac. Tak jechalo sie sympatycznie choc to byla moja pierwsza jazda na skuterze.
Nie rozplywajac sie bardziej moge tylko powiedziec ze moje oczekiwania co do trudnosci czy tez latwosci prowadzenia takiego pojazdu okazaly sie zawyzone i nie ejst to jakis wielki problem. Traffico wazyl pewnie z 80-90kg ale jedzie sie fajnie. 787 bylo wyraznie czuc ze ma sie go wiecej miedzy nogami ale utrzymanie go na swiatlach mysle ze dziewczy ie tez nie powinno sprawic wiekszych trudnosci. Plan jest taki. Czekamy do stycznia-lutego i kozystajac z obnizonych zimowych cen i tego ze doszedl kolejny rok kupujemy chinczyka pokroju tych dzisiejszych ogladanych. Jeden i drugi mi sie podobal wiec nawet ten mniejszy mysle ze by wystarczyl na poczatek. Budzet planuje na 1200-1500zl ale jak sie trafi wiekszy w miare nowy i ladnie zadbany to i pewnie dwa tysie przelkniemy jakos. Tak wiec do zobaczenia na drodze w przyszlym sezonie. Na pewno sie pochwale po zakupie :)

za 1300 to ci moje oba sprzedam:D:D:D
jaja se robie nie sprzedaje nikomu z forum.

Jam napisał:
...- praktycznie nie bylo elementu prlastikowego bez wady, pozmywane rozpuszczalnikiem naklejki, wszechobecne pekniecia, braki w srubach, rysy na lakierze- widac ze jednak byly jakies szlify
(...)
- luzem filtr stozkowy w schowku- czyli byly jakies dziwne mody wiec mozna sie obawiac o stan przeniesienia napedu
(...)
- ulamane lusterko- wisi na tasmie klejacej
(etc...)

No i wszystko jasne. Skuter po ciężkich przejściach, a że nikt nie chce złomu kupić to i cena spada. Pewnie żeby nie mus opłat, to oddał by go za darmo - tylko kto weźmie takiego rzęcha? Dobrze że nie zdecydowałeś się, wywalił byś tylko pieniądze i pluł sobie w brodę że dałeś się wrobić.

(...)
Pojechalismy do jego bratowej ktora ma routera traffico 2. Skuterek nowy i malo uzywany. Dziewczyna dostala go i jakos nie jezdzi. 200km przebiegu no i kusze powiedziec ze dzien do nocy.

Widzisz? Można znaleźć coś ładnego. Tu masz o nim w serwisie ---> http://www.skuterowo.com/?s=traffico+2

(...) Czekamy do stycznia-lutego i kozystajac z obnizonych zimowych cen (...)

Hmm.... styczeń i luty - sezon za pasem, więc nie był bym taki pewien co do niskich cen. Do tego komunie przed nami... Ale może coś się trafi? W każdym razie przez te parę miesięcy coś dozbierasz i będzie nówka-nierdzewka.

Co do szukania używanego, warto szukać dłuuugo a na pewno się znajdzie bardzo ładny i zadbany. Mnie udało się znaleźć dużego 'Grande 50 Lux' z 2010 r (szukałem od stycznia, znalazłem pod koniec sierpnia) w ślicznym stanie, z przebiegiem ~2000 km, bez ani jednej ryski, pęknięcia czy braku choćby jednej śrubki; wygląda jakby zszedł dopiero z taśmy produkcyjnej. Inna sprawa, że okazało się, że jednak był "chory na silnik" i trzeba było przy nim podłubać. Ale chciałem taki wielki skuter. Po wymianie tego co chorowało, jeździ się wspaniale (tylko że sezon się skończył i nie za bardzo jest jak teraz z niego korzystać).