Romet 767- czy kupić ?

matol1798 napisał:

Już nie można kupić 717 z 2012r. (2T, bez i z cieczą) tylko z 2013 pod koniec lutego ale za 4900 zł. Ja przepraszam ale są jakieś granice. Za 5000 zł na pewno nie kupiłbym chinola :-)
P.S.- 717 4T jest dostępny od zaraz

Kup z 2010-2011r i kosztuje max.3500zł 2t bez cieczy.Ja mam z tego roku i tyle dałem.

Byłem w salonie Rometa i oni zadzwonili do jakieś centrali i w tej centrali mówią że nie ma już żadnego 2T .

A nie masz gdzieś koło siebie innego dilera rometa?Sprawdź na stronie rometa tam jest mapa i pokazane jest gdzie są dilerzy.

Nie specjalnie.

Mam obok siebie centralę w Kowalewie ale tam też mówią że nigdzie nie ma. Dzwonili i nie ma. Bez kombinacji. Zostanę chyba przy 767

ok.:D

A tam chodziło o to że 1 litr oleju wystarczy na 1000 km ? A wy jaki olej lejecie do swoich 2-suwów?

Tak, jedna butelka starczy Ci na przejechanie ponad 1000 km. Co do oleju to zdania są podzielone. Niektórzy leją Orlen semisynthetic za 14 zł, a inni Castrol racing za 40 zł. Moim zdaniem najlepszym olejem w stosunku jakość/cena jest Mobil extra, który kosztuje 24 zł.

I ty lałeś tego Mobila ? A ten orlenowski nadaje się? A Castrol jest jakiś lepszy ?

Każdy olej testowałem. Orlen nadaje się, ale skuter na zimnym silniku strasznie kopci wytwarzając za sobą zasłonę dymną. Castrol w porównaniu do Mobila i Orlena jest olejem w pełni syntetycznym.

Jeszcze ciekawią mnie schowki, a właściwie ten jeden. Jak duży jest ten pod siedzeniem. Da się tam zamontować kufer (czysto hipotetyczne pytanie :-D ) ? Duża jest tam kanapa? Dużo większa niż w Torosie F16 ? Pytam o takie szczegóły gdyż nie będę miał okazji zobaczyć go na żywo przed zakupem, gdyż ,jak pisałem, muszą go dla mnie ściągnąć z Wrocławia.

Pod siedzeniem jest dużo miejsca( kask zmieścisz bez problemu). Natomiast nie ma możliwości zamontowania kufra, ponieważ nie pozwalają na to metalowe uchwyty. Kanapa jest duża, ale bez przesady. W pojedynkę jeździ się komfortowo, natomiast z pasażerem jest trochę ciasno lecz idzie przeżyć. Jeśli jesteś już zdecydowany na 100% to życzę Ci udanego zakupu i bezawaryjnego sezonu 2013. :D

Ja mam coś w stylu rometa 767 1 generacji i w porównaniu z f16 jest sporo większy i o wiele wygodniejszy, jednak o ile w f16 wciśniesz każdy kask to w tym moim już wchodzą tylko bezszczękowe

Do F16 wchodzi bezszczękowy. Szczękowy by nie wszedł . Tak myślałem że kufer nie przejdzie. Nie ma nawet opcji dorobienia stelaża ?

Na 100% nie da się dorobić stelaża ponieważ tył Rometa zachodzi w trójkąt który widać na tym zdjęciu:

ja u siebie mam prawie taki sam tył i miałem kufer ale go zdjąłem

I tak by do dupy wyglądało :-). Ładny ten żółty Romet. Ja się zastanawiam nad czerwono-białym i właśnie tym żółto-czarnym. Nie mogę się zdecydować. Ja widziałem jak koleś dorobił stelaż do TZR-ki i to też była lipa. Do ,,sportowego" skutera kufer się nie nadaje .

Lukario tylko w twoim przypadku stelaż dokładnie jest osadzony na plastikach i nie wystaje. W Romecie 767 nawet jakbyś wymontował uchwyty i przymocował stelaż to wystawałby poza plastiki. W dodatku korek od baku masz w kufrze, a tu jest na zewnątrz.

korek mam normalnie jak w 767 ale co prawda zamiast tych uchwytów miałem mocowanie na kufer więc u mnie jest nieco inaczej

To ja wolę mieć uchwyty :-) Nie, no kufer do niego by raczej nie pasował .