romet 700

czy moge mojego rometa 700 umyc karcherem czy popekaja plastiki i czy moge srodek w sensie pod plastikami tez wyczyscic

Po co pod plastikami? :oo

bo tam mam jakies bloto, piach wszystko co mozliwe, az nie widze co jest co

możesz umyć i ci nic nie popęka tylko musisz bardzo uważac lub zabezpieczyć wcześniej elektryke, wlot do wentylatora silnika.. itd bo ci potem nie odpali.
Mój sechł 3 dni w pełnym słońcu po takim zabiegu zanim odpalił

Saikoo jaki jest Twój wzrost jeśli mógłbym wiedzieć? Czy Twój Romet dużo pali? :)

wzrost to okolo 183, i pochlania caly bak na 95,9 km przy maksymalnej predkosci 53km/h

A dobrze docierałeś i masz odblokowane? Na yt widzialem vlogi o tym skuterku to mowili, ze przy jezdzeniu do 70/h pali im 3.5-4.5 najwiecej na setke...

Troche mnie Twoja wypowiedz zaniepokoiła

do 4.2 podaje producent dla tych silników jako norma. Mi przy docieraniu (czyli delikatnie i do 50km/h) seryjne, chińskie 50cm paliło w okolicy 3,6

Nie mam odblokowanego wariatora jeszcze, ale pisalem do rometa w tej sprawie i mi odpisali cytuje "Dzień Dobry, w zależności od terenu i sposobu jazdy spalanie może wynieść do 5,5l. Pozdrawiamy"

A jak to jest z Twoim rometem jeśli chodzi o zrywnosc i przyspieszenie? Pytam bo jeśli faktycznie jest dużo lepsze od czterosuwowych skuterów to te spalanie az tak mnie nie przeraża. I v-max nie pytam skoro nie do końca odblokowany :P

Czytałem też na innym forum o spalaniu tego modelu i ludzie piszą że po odpowiedniej regulacji gaznika odblokowany pali w granicach 3.5-4 jeśli nie szaleją po jakichś polach i nie katuja :)

zawsze jest lepsze od 4t

Przyspieszenie kozak naprawde ale nie mam jeszcze do konca odblokowanego a tak z ciekawosci mieszkasz na wsi czy w miescie?

W Gdańsku, może nie w centrum ale w mieście :) a oprócz przyspieszenia jak sobie radzi pod górkę? Nie zwalnia do 30?

I ewentualnie jeśli mógłbyś powiedzieć to jaki rocznik jest Twój Romet ? Kupiłeś 2015 czy 2013 lub 2014. Podana długość miałeś 1840 czy 1680?

Pod górke nie zwalnia ani troche, rocznik 2013 a dlugosc nie pamietam

Skoro nie zwalnia to jak na 50 faktycznie musi mieć moc no chyba ze bardzo mało wazysz chociaż nie wiem czy to ma tak duży wpływ przy tak małej masie skuterka

oczywiście że ma.
Romet 700 jest prawie 15cm krótszy i 20kg lżejszy od np Junaka 607. 20kg to jest 1/5 masy.
Wiec jest róznica miedzy 80kg skuterem z 70kg kierowcą a 104kg junakiem ze 100kg kierowcą.
W jednym wypadku całość waży 150kg a w drugim ponad 200.
U mnie dobrze jadący Junak 607 2T jak zaczynał górke z 50km/h na budziku to na szczycie miał 30-35. Jazdy modelem 4T to sobie nawet nie wyobrażam.
Dopiero dobry cylinder 70 pomógł. Wtedy jak zaczynał górke z 50 to na górce miał 80 :)

Waze 63 kg

http://shop.mieloch.pl/wariator-stage6-sport-pro,pZ044174.bhtml
ten i styla super

tak, jak dokupisz za prawie 500 dobry wydech do niego. Np S6 ProReplica