Romet 700 - rolki.

Co wkładasz na tego swapa? "Piadżiossa"?:D

kargulec ja swego dałem teraz na zmiane silnika bo zauważyłem że pali mi 8l/100km i pojechał do głównej siedziby

Da się jakoś zdjąć z niego wariator bez blokady żeby nic nie ujebać? :/

A miałeś przykrecaną nakrętkę na wale (tę trzymającą wariator) kluczem pneumatycznym? Pewnie tak więc podjedź do najbliższego zakładu wulkanizacyjnego żeby Ci takim samym pneumatykiem tę nakretkę odkręcili. Potem zakładasz nowy wariator i tu masz dwie możliwosci: albo oni Ci dokrecą tak samo albo Ty sam sobie. Jesli wybierzesz opcję numer dwa musisz wykrecić świecę, odepchnąć tłok w dół i włożyć kawałek grubego sznura do cylindra - zostawiając jego koniec oczywiście na zewnątrz. Potem dokręcasz ręką kluczem bodajże 16 - delikatnie i z wyczuciem żeby łożyska igłowe nie strzeliły - wyciągasz sznurek i cieszysz się jazdą.

martin1996a napisał:

kargulec ja swego dałem teraz na zmiane silnika bo zauważyłem że pali mi 8l/100km i pojechał do głównej siedziby

A w tej bajce żyły smoki?

Kisiu, a ten sznurek co robi? Blokuje kompresje czy tłok?:) Pytam, bo 1 raz słysze o czymś takim:D

Tak. Blokuje tłok, a co za tym idzie i wał. Możesz wiec spokojnie przykrecić nakretkę lub ją odkrecić - pod warunkiem, że nie została dokrecona za mocno (można zniszczyć łożyska i korbowód). Ten sznurek to taka blokada tłoka z Allegro - tylko darmowa i bezpieczniejsza.

Yo, załozyłem ten wariator i do 40km/h jedzie normalnie a potem strasznie muli, potrzebuje spory kawałek drogi żeby mieć te 55-60 na liczniku, 65 z górki.Od połowy manety zaczyna dziwnie buczeć(tak jakby był bez filtra).Na starym wario jechał 58. Miałem założyć stare rolki 5g ale są strasznie przetyrane ...załozyłem nowe 7,5g.

Dodam że, dałem o 2mm krótszą tuleje.

Kutaz mam to samo co ty na cylku 72ccm jedzie maks na prostej 65km/h
z rolkami 5.8g [z rolkami 5g i 6.5g jedzie tak samo] i nie wiem jakie rolki dobrać do niego wagowo?

Silnik to 139qma 4t

Do 50 rolki 7,5G. Facepalm, nie dziw się że tak jedzie. Kup nowe 5g.

Ew. możesz spróbować pomieszać na przemian 3,5 i 7,5. Nie Wiadomo jaki będzie efekt choć ogólnie wyjdzie 5,5g.

sprawdzałem rolki 9.5g to jechał ledwo 50km/h

kargulec 12 jak to było do mnie to ja mam założony cylek 72ccm

Nie nie do niego. A u cb. to nw. :( Poszukaj setupu z tym cylkiem na ten silnik bo tych silników jest hohoho.

próbowałem mieszać każde z każdymi i dalej dupa... jedzie 65km/h max...
Dziwne to troche 72ccm i vmax 65km/h... tyle to on na 50ccm wyciągał

pomyłka.. rolki mam 7g, w zestawie miały być 2 komplety: 3,5g i 7g a były tylko 7 -,-. Załoze narazie te stare 5g.

spróboj wsadzic na zmiane 5g 7g 5g 7g 5g 7g może coś polepszy

tak też zobacze :D

Kutaz jak sie okaże że bedzie dobrze jechał to rolki 6g wystarczą

kurde tera sam nie wiem kupić rolki 3.5g-4.5g czy coś około 7g-8g?
Jak myślicie której będą lepsze pod 4t 72ccm?

A i przepraszam kolegę Kutaz za pisanie o tym w jego temacie ale nie chcę zaśmiecać forum.

Skoro masz juz tyle rolek to spróbuj pomieszać wszystkie ze wszystkimi i zobacz jak to będzie :P

Wiecie jakie ma znaczenie długość tulei?