Robimy wloty powietrza

Wiele skuterów, a szczególnie chłodzone powietrzem mają nudne, przednie czasze… Ja posiadam Derbi Atlantis AC. W nim czasza praktycznie nie ma żadnych otworków (2 malutkie).

Znudzony wyglądem przedniej czaszy postanowiłem coś z nią zrobić, po krótkim namyśle wybór padł na wlot powietrza. Zacząłem rozmyślac nad kształtem.
Wziąłem kartkę papieru i rysowałem różne, różniste kształty aż wkońcu wpadł mi w oko jeden kształt… wyciąłem go i przykleiłem do owiewki. Wziąłem ołówek w dłoń i przerysowałem kształt na plastik. Jest to jedna z trudniejszych czynności w szczególności gdy mamy mocno zaokrągloną owiewkę.

Następnie wsadziłem małe tytanowe wiertełko we wkrętarkę (bodajże 4mm) i wierciłem dziurka przy dziórce aż do momentu wyłamania kawałka plastiku. Jest to pracochłonna i precyzyjna robota.

Gdy nasz plastik nabierze kształtu bierzemy pilniki wyrównujemy nierówności. Rogi i szczególiki wlotu robimy iglakiem - takim zminiaturyzowanym pilniczkiem :stuck_out_tongue:

Gdy wygładzimy już krawędzie wlotu mozemy zabierac się za montaż siatki tuningowej :stuck_out_tongue: ale przed tym wartoby odmalowac plastik :slight_smile: (te białe ślady po pilniku sprawiają wrażenie że wlot jest krzywy) Ja u siebie najpierw założyłem siatkę gdyż ją też chciałem pomalowac pod kolor czaszy :). Siatkę najlepiej mocowac na klej na gorąco. Ja do przymocowania siatki zużyłem 1 nabój, dlatego tak dużo gdzyż czasem lubie postawic sqta na koło i wolałem się zabesbieczyc :stuck_out_tongue:

No i to już koniec - finito… możemy cieszyc się nowym image sqtera :stuck_out_tongue:
Podsumowując możemy zmienić nudny wyglad sqtera wkładając stosunkowo mało pieniędzy.



Kosztorys:
- Pomysł - 0zł
- Wiertło tytanowe - nie wiem ile $$$ gdyż kupowałem komplet różnych wierteł za 500 ziko :stuck_out_tongue:
- Siatka - 20 ziko
No i do tego jeszcze znikome koszty prądu.
Czyli w sumie wkładając 20 ziko można zrobić fajniutki wlocik :slight_smile:
Pozdro i powodzenia w tumieć Wapster_derbi

Bardzo dobry artykułik, na pewno komuś się przyda.

Jak będę u siebie robił wloty to postawie piweczko.

dobry temacik dobrze że już przyklejony
kiedyś jak będzie mi się chciało to też sobie może zrobie jakieś fajne wloty
a te twoje też fajnie wyglądają

Na jakimś forum widziałem już ten temat, dokładnie te same zdjęcia.
Dodam do kosztów jeszcze lakier, bo:

wartoby odmalowac plastik

Szybko podklejony bo Wino czuwa ^^
Mam nadzieje ze moderator działu się nie obraził za to ze miećszam :slight_smile:

spoko, trzeba sobie pomagać. :smiley:

gdzieś kiedyś czytałem ten poradnik :slight_smile:

na s.com bodajrze ten poradnik był :stuck_out_tongue: :smiley:

Na s.com między innymi :wink: na kilku innych forach jeszcze :stuck_out_tongue:

Fajny poradnik ja z niego korzystałem gdy pierwszy raz wycinałem wlot :stuck_out_tongue:

ja dzis kupuje multi szlifierke i za jakieś 2 tyg biore się za wloty (teraz nie mam jak z powdów oczywistych) moze to kosztówniejszy sposób ale zobaczymy jak będzie mi to szło bo skomplikowanych wzorów to ja wiertarką nie zrobie ;p

Witam jestem tu nowy :slight_smile:
Ja tez robilem ale gwiazdki na boku :mrgreen:
lecz mi nie wyszlo :-/
i bede to zalepial i robil jeszcze raz lecz lutownica :mrgreen:

lutownica nie zrobisz gwiazdek !
najelpiej wiertlem albo dremlem niczym innym nie masz szans zrobić gwiazdek ladnych.
jak zrobisz to lutownica to znowu będziesz kleil plastik.

Czemu nie :slight_smile: Ja ostatnio praktykuje wycinanie wlotów lutownicą :slight_smile: i udało mi się zrobić ładny krzyż Maltański :slight_smile:

Jeszcze nie wyszlifowany :slight_smile: (troszkę poszarpane krawędzie :P)

Też wycinany lutownicą :slight_smile:

Ja wycinałem wiertłem a potem pilnikami :wink:


W rogach jescze mam nie równo bo nie mam iglaków zawsze zapomne kupić a wlot wycielem miesiąc temu :572:

A macie może jakieś wzory wlotów na przednią czachę?

jedynym ograniczeniem we wzorach jest twoja wyobraźnia

W sumie w każdym skucie inne wloty pasują;)
To zależy od kształtu czachy itd.
U Ciebie Patrico to jakieś małe by się nadawały ew. gwiazdki S6 bym wyciął na Twoim miejscu albo jakiś inny wzór bo wlot to tak nie bardzo mi się widzi.

Ale to wszystko zależy od gustu a o gustach się nie dyskutuje;p

PodLy napisał:

ew. gwiazdki S6 bym wyciął na Twoim miejscu


Jak dla mnie gwiazdki się na przód nie nadają ... Na przód IMO muszą być jakieś rozciągnięte ( opływowe ) :]

Ale dobra koniec spamu !

ja mam fajny wzór:

Według mnie trochę za bardzo podobne do Roxowych.