Rieju RS2

To właśnie miałem na myśli tylko pisać mi się nie chciało ;p

Byś wyglądał jak pietrow na lotus renault xD

jeszcze na boku walne szybkiego powrotu do zdrowia :slight_smile: hm ale zastanawiam się nad zlotym i czarnym chyba wezme czarny bo na zlotym wiadomo olej z lancucha kapie jak się na smaruje i tak będzie wiadac ten olej :frowning: i trudno utrzymac w czystosci moze zrobie czarny i jakis zloty pasek ;d

Bo łańcuch się smaruje smarem a nie olejem :stuck_out_tongue:

mydłem

Smalcem ku*rwa

Jakim smarem?! Olejem do łańcuchów, bądź specjalną oliwą :wink:

ta chyab was pogielo xd ja to co spuściłem z skrzyni to smaruje lub innymi zużytymi :slight_smile: ten sam efekt a przyczyniam się do ochrony natury itp itd :E i nie trace kasy przy tym :slight_smile:

No są takie specjalne smary do łańcuchów w spreyu np.

W sumie to ja tez zużytym olejem smaruje xD

no bo tak jest najlepiej :smiley: i podchodzisz do pani od biologi mowisz jej to i ona mowi dobrze ze dbasz o przyrode :smiley: i masz dodatkowa ocenę a to ze rieju spali z 4-7l to druga sprawa xd

ale wy jestescie gupi , taki zurzyty olej , ma w sobie opiłki , a owe na pewno dobrze nie wpływają na łańcuch czy zębatkę

Szybciej łańcuch się rozciągnie i zużyje naturalnie niż od tych twoich opiłków.

Tak samo ludzie płacą za koła pompowane azotem, ze niby się guma wolniej starzeje.
A ile azotu jest w mieszance którą wdychacie? No? 78%.
Także korzyści są niezauważalne.

hah opilki ?:E no wez mi pokaz to tak jak ziarnko piasku wpadlo by :slight_smile: A na tych zebatkach 2 sezon śmigam i sa jak nowe zreszta jak i lnacuch jeśli masz jakase kupuj sopie specjalny smar w sprayu za 50 czy tam 60zl… ja smaruje tak i nigdy mi się nic z lancuchem nie stalo jak i moim kolga :stuck_out_tongue_winking_eye:
a i fotka z dzisiaj :slight_smile:

opiłki z czasem w jakimś pojemniku opadną, można odfiltrować lub odwirować :wink:

opiłki z czasem w jakimś pojemniku opadną, można odfiltrować lub odwirować


Tja, filtruj olej... Zużyty olej nadaje się do utylizacji :573:

Jak masz łańcuch zwykły, to tragedii nie będzie, ale jak masz conajmniej O-ring, to szybko załatwisz gómowe elekemnty łańcucha, a tym samym zabijesz(rozciągniesz) łańcuch i zniszczą się zębatki... Jak już chcecie smarować olejami, to nowymi, a nie przepracowanymi ;)

zużyty olej nie koniecznie nadaje się do utylizacji

“zużyte oleje i smary można odzyskać do celów przemysłowych dzięki regeneracji.
Można jej dokonać metodami:
-fizyczną,
-fizykochemiczną,
-chemiczną”

Jak wy pier***icie … a co jeden to mądrzejszy …

Kowal napisał:

Tak samo ludzie płacą za koła pompowane azotem, ze niby się guma wolniej starzeje.


Kuzyn miał to coś z azotem i sobie chwalił.
Po zimie nic mu nie zeszło z opony ani trochę i lepiej na zakrętach niby się trzyma :stuck_out_tongue:

ja nie pierdole, poza tym też mamy w a3 azotem dymane.
a zapomniałem Kowala upomnieć, bo to przecież jest wielka różnica pomiędzy 78-100%

dzisiaj pożegnałem się z rieju :slight_smile: poszedl za 4200 :slight_smile:
mam ostatnie foty można zablokowac temat za tydzien jade po cagive jak mi jej nie kupia :smiley:
Z trawka zeby ladniej bylo

Zaciesz :smiley:

jak wy to robicie że tak już i sprzedane :mrgreen: