Rieju RRX vs Yamaha TZR vs Derbi GPR

Witam.
Potrzebuję waszej pomocy i opini o tych motorowerach.
Miałem okazje jeździć na Tzr’ce.
Ale nie wiem co wybrać może mi w tym pomożecie biegówką jeździłem tylko kilka km.
Rieju bym kupił od HOKSTER’a a inne pewnie bez tuningu normalne seryjne.
Chciał bym żeby motorek był wygodny i do brze się prowadził. Albo może macie jeszcze jakieś ciekawe maszyny tak do 5tysięcy.
ps. Nie interesują mnie skutery po 1 zrobiłem już około 15 tys na skuterze i mi się poprostu znudziło

rieju to SM więc najpierw się zastanów czym chcesz jeździć czy SM czy pseudo ścigaczem…
TZR będzie wygodniejsza od GPR ale znowu GPR mocniejsza bo ma lepszy silnik … GPR była by żywotniejsza,szybsza i mocniejsza…

A jeszcze zapomniałem o Aprili RS
No właśnie nie wiem czym chce jeździć chodzi mi o wygodę Może ktoś jeździł akurat Rieju i by napisał jak się na tym jeździ :smiley:

jeśli nowa rs to ma ten sam silnik co gpr czyli super… i tu kwestia gustu … bo jak dla mnie jest ładniejsza … no ale jest też droższa od gpr :-/
ale jeśli chodzi o starszą rs to ma ten silnik co tzr czyli am6
a o wygodę jazdy to zależy czy wolisz leżeć czy bardziej prosto…

Bierz SM jest zajebiste i uniwersalne. Ścigi są nie wygodne, po 20 min jazdy bolą plecy i nadgarstki. Ścigi są dobre do lansu i dla dzieci którzy mają bogatych starych co nie oznacza, że dobre SM kosztuje mniej od ściga.

a SM ma dość wąskie siedzenie, czyli komfort nie jest na zbyt wysokim poziomie [np. w trasach] :wink:

Rilazo napisał:

Ścigi są nie wygodne, po 20 min jazdy bolą plecy i nadgarstki.


Pozdro dla tego pana, który nie jeździł w życiu i komentuje -.-

Rilazo napisał:

dla dzieci którzy mają bogatych starych


Musze cię zaskoczyć. Moi rodzice wcale nie są bogaci, a jednak jeżdżę TZRką. Jak się na prawde chce, to się uzbiera.

wiktor24 napisał:

a SM ma dość wąskie siedzenie, czyli komfort nie jest na zbyt wysokim poziomie [np. w trasach] ;)


Popieram.

Norvid ma bana na Arturq więc musi pisać na Rilazie …
Więc go nie słuchaj :[

Damianho napisał:

Rilazo napisał/a:
Ścigi są nie wygodne, po 20 min jazdy bolą plecy i nadgarstki.


Pozdro dla tego pana, który nie jeździł w życiu i komentuje -.-



Ty, bo ci uwierze że jechałeś nią dalej niż do szkoły albo do mnie, może i tak, ale wątpię.

Damianho napisał:

wiktor24 napisał/a:
a SM ma dość wąskie siedzenie, czyli komfort nie jest na zbyt wysokim poziomie [np. w trasach]

A jeździliście kiedykolwiek SM? Czy wam się tylko wydaje że nie wygodny, bo ma wąskie siedzenie? Ja też nie jeździłem więc się nie wypowiadam co do tego czy siedzenie wygodne.

Ja wolałbym kupić SM, jest większe, wygodniejsze i ładniejsze niż ścigi.


Popieram.

Kowal, na pewno węższe niż np. tzr, a zatem każdy rodzaj moto ma plusy i minusy-musisz sam wybrać :slight_smile:

Tak, ale węższe nie zawsze znaczy gorsze. Tam może być miękkie i sprężyste, a tzr może mieć piankę obitą skajem, lub podobnym materiałem.

Kowal napisał:

Ty, bo ci uwierze że jechałeś nią dalej niż do szkoły albo do mnie, może i tak, ale wątpię.


No to jeszcze byś się kurwa zdziwił...

Kowal napisał:


Ja wolałbym kupić SM, jest większe, wygodniejsze i ładniejsze niż ścigi.


Więsze - tak. Wygodniejsze - polemizowałbym. Ładniejsze - na pewno nie. Chociaż... podobno to sprawa gustu.

powiem tak… KTO CO WOLI :!:
ja w RS mam twardsze siedzenie niż w JetForce ale wolę jazdę “leżącą” i mi jest wygodniej gdy leżę na ścigu niż siędzę prosto na skuterze …

Wiadome temat do zamknięcia już decyzja podjęta ;D to znaczy nie do końca
Mam zamiar kupić Aprilie rs w starszej budzie 2003r tuning na 80ccm białe malowanie i ogólnie ciekawie się prezentuje tylko nie wiem czy tata będzie chciał kila stów dołożyć a jeżeli nie to Rieju RRX kupię wszystkim dziękuję za swoje wypowiedzi :smiley:

ja jak wsiadłem na nsr to ledwo ruszyłem i mnie nadgarstki bolały…
jak zrobiłem tak ze 100km to się przyzwyczaiłem i ostatnio ponad godzine jeździłem, podziwiałem widoki itd ale ciągła jazda i nic mnie nie bolało ;p a wcześniej to po każdej jeździe mi dłonie odpadały po prostu.
a norvid to kurde… nie słuchajcie go, na kymco jeździ i się wypowiada że ścigi niewygodne i są tylko do lansu lub dla dzieci z bogatymi starymi a sam podobno nsr “kupuje”
Ode mnie tyle że jak zrobisz ze 100/150km na ścigu to się przyzwyczaisz i nie będzie nic boleć ;p
za pierwszym razem jak jechałem to 5km zrobiłem i myślałem że zaraz spłynę z moto a teraz to bym jeździł i jeździł xD

KurczaK, ile masz wzrostu? To też ważne przy wyborze moto :P, jeśli jesteś bardzo wysoki, to może Ci być niewygodnie na RS, wiem z własnego doświadczenia, mam 187cm i jeździłem na kumpla AF1(jak RS :P) no i serio strasznie małe jak dla mnie :P…

Na mojej rs kumpel co ma wzrost 195 się normalnie mieści ale to już taki wzrost do tego moto to max no może do 2m…
no a rs 50 no rzeczywiście jest mniejsza od rs 125 no i od tzr też jest mniejsza … rs 50 są małe :-/

Nie nie aż taki duży nie jestem nie wiem z 178cm mam może :stuck_out_tongue:
Na tzr wygodnie mi było to na aprili też pewnie będzie :slight_smile: jeszcze pojadę i obejrzę tylko nie wiem czy tata będzie chciał tyle kasy dołożyć no ale się zobaczy :stuck_out_tongue:

http://moto.allegro.pl/item1006864903_derbi_gpr_50_nie_rs_tzr_rieju_nsr_dna.html
Może mi ktoś powiedzieć coś o tym modelu jeździł ktoś na takim ? :slight_smile: i czy jest silny ma przejechane sporo… i nie będzie z tym silnikiem kłopotów jakiś ? Trzeba wymienić oponę jak widać na aukcji patrzyłem się to około 200zł łańcuch około 80zł pewnie i jeszcze przydało by się pewnie wymienić cylinder z tłokiem na nowy proszę coś mi powiedzieć czy się opłaca czy nie

nie kupuj tej gpr… nie ładne to jest, dołożysz trochę i będziesz miał o niebo lepszą i ładniejszą tzr ! czy nawet rs (w starszej budzie)

no a ona już tam na tym allegro z 2lata jest