Rejestracja nowego skutera - procedura

To prawda jednoślad najtaniej ubezpiecza PZU- sprawdziłem na własnej skórze.

Piotr wrote:

OC 68zł? ja za 50-tę płacę 26zł na cały rok.. W jakiej firmie opłaciłeś OC? a może nie masz wszystkich zniżek?

Witam.
Zero zniżek a firma to PZU

Pozdrawiam

Jak na zero zniżek to nie drogo 68zł... Śmigałeś już skuterkiem? ;)

Narazie chyba nawet pogody nie było że Piotrek se pojeździł;p

Wczoraj śmignąłem pierwszy raz 10 km. Nie padało ale zimno było że hej :). Wrażenia przednie.

a co ubierasz na skuter?

Jako leszczyk wyskoczyłem w polarze - dość ciepły :) Ale szybko się przekonałem że muszę dokupić jakąś kurtkę 2w1 (wiatr/deszcz). Miałem dziś uderzyć na giełdę w Mysłowicach ale amfibii nie mam:) A leje u mnie że hej - ulice płyną.

No to pogoda taka jak u mnie;p

Warto kupić jakąś kurtkę z dobrą membraną, z resztą spodnie też.
Ja jeźdze w ciuchach z 4F i polecam tą markę. Nie mają ciuchów dedykowanych na jednoślady, ale można wybrać coś w czym da się jeździć.
Ich największy atut to jakość i cena.

Na zimniejsze dni mam włoską skórę Vera Pelle, na cieplejsze Retbike bez podpinki ;)

Który model masz Retbika?
Sam zastanwiam się nad zakupem czegoś z ich kolekcji:)

Ello. Ello 3,5,0. Może o ciuchach warto założyć osobny wątek, hmmm?

OK Leszku, ale jeszcze odpowiem... Kurtkę Retbike mam z sieci dealerskiej Kingweey, (dodatek do skutera, ja wygrałem w loterii na festynie), ;) musiałem się tylko natrudzić z odpruciem napisu na plecach...

Z tego co wiem w sieci dealerskiej Zippa też do zakupu skutera dodają kurtkę Retbike gratis...szkoda że Kymco nie daje, zważywszy że ceny Kymco są dużo wyższe.

Piotr wrote:

Z tego co wiem w sieci dealerskiej Zippa też do zakupu skutera dodają kurtkę Retbike gratis...szkoda że Kymco nie daje, zważywszy że ceny Kymco są dużo wyższe.

To jakbyś porównywał chińskie jeansy z bazaru z americanosem i temu drugiemu wytknął, że skoro te spodnie ma takie drogie to powinien dawać dwie pary.

Leszku, na ten temat sporo już dyskutowaliśmy i zdania nie zmienię ;) Jakość chińczyków sporo się poprawiła i nadal rośnie, tu chodzi o utarte przekonanie że jak chińskie to be, niestety tak już nie jest, wręcz przeciwnie, uznane marki "jadą na laurach" a mniej popularne i nie doceniane gonią je z jakością, wyposażeniem oraz konkurencyjną ceną. Kiedyś szydzono z wyrobów motoryzacyjnych japonii, że z ryżem jadą, teraz z ryżem jadą chińczyki i zdominują świat nie tylko normalnymi cenami ale jakością też.

Szanuję Twoje zdanie.

Wracając do tematu i napiszę że dowód rejestracyjny jest wydawany na 3 lata - przez 3 lata nie jest wymagany przegląd techniczny. Nie mylić z gwarancyjnym :)

Pozdrawiam

Ile Twojej Żonie zajęła rejestracja? Szybko poszło, bez kolejek?

Miała szczęście - nie było ludków i obsługa podobno miła - około 15 minut.

A ja mam takie pytanie,czy mogę żeby skuter,który kupiłem mojej kobiecie był zarejestrowany na nią? Skuter jest używany,dostałem na niego fakturę vat,ale wypisaną na mnie,chodzi o to że ja jestem zameldowany w Wawie,a moja w Grójcu.Czy na tą fakturę moja kobieta może go zarejestrować na siebie w Grójcu?