Regulacja obrotów

Na mojej iglicy nie ma żadnych rowków, od góry jest dociśnięta sprężynką. Może masz rację z tą membraną ale to jest trudne do sprawdzenia. Lepiej chyba wymienić cały gaźnik, żebym tylko wiedział że to pomoże. Już niczego nie jestem pewny, niby koszty nie są wielkie ale dłubię przy tym ze 3 dni.

Jakiej wielkości masz dyszę główną?
Jak silnik 4T, sprawdź jeszcze luzy zaworów.

Luzy zaworów sprawdzałem były bardzo ciasne ustawiłem na,015 ciasne ssanie luźny wydech ale jeszcze nie wiem czy nie przyciągnę tak jak były bo wydaje mi się że delikatnie słychać zawory. Dyszę mam 80

Ustaw ssący: 0,05-0,07mm
wydechowy: 0,06-0,08mm

Witam. Po przerwie zająłem się tematem jeszcze raz. Zauważyłem jeszcze uszkodzone oringi pomiędzy kolektorem ssącym a kolankiem łączącym gaźnik. Kupiłem w najbliższym sklepie podobne (nie pasowały idealnie). Trochę się poprawił ale to nie to. Gdyby ktoś znał dokładny rozmiae tych oringów byłbym wdzięczny.

Czy Obroty silnika wpływają na moc skutera ipt.? :?:

Trochę nie rozumiem pytania. W tym temacie chodzi o regulację wolnych obrotów więc kiedy stoi się w miejscu lub w manualnych skrzyniach trzyma się sprzęgło i silnik schodzi do najniższych obrotów. Te obroty reguluje się po to aby silnik nie przygasał i chodził równo. Jak się przyśpiesza to obroty rosną to jest chyba normalne i logiczne więc nie rozumiem pytania 8O

Gdzieś na początku pisałem, ale jeszcze raz. Trudno ustawić wolne obroty. Praktycznie nie ma reakcji na ruch dyszą wolnych obrotów, jedyny ratunek w otwarciu przepustnicy (na lince). Natomiast wysokie obroty traci zaraz po wejściu (tak jakby działało ograniczenie szybkości) ale ogranicza moc. Trudno się wyciągnąć pod górę.

Do pewnego momentu wraz ze wzrostem obrotów rośnie moc i moment obrotowy silnika.

west chłopaki maja racje. po tym co czytam też podejrzewam uszkodzoną membramę gaźnika. Zakup tej części to nie duży wydatek. Sam zobaczysz różnicę

Pytałem przejazdem na jednym z serwisów powiedzieli mi że membran gaźnika jest kilkanaście typów a jak nie widać pęknięcia to na pewno nie to.

Membrana gaźnika nie musi być pęknięta, aby kwalifikowała się do wymiany.. Złej jakości benzyna (ostatnio wbrew woli kierowców, zwiększane są proporcje dodatku spirytusu do paliw), co skutkuje pęcznieniem gumowych uszczelek i między innymi membran gaźników.

hurra!!! okazało się że wystarczyło podnieść iglicę w moim przypadku podłożyć podkładkę. Dziękuję wszystkim za pomoc.

hurra!!! okazało się że wystarczyło podnieść iglicę w moim przypadku podłożyć podkładkę. Dziękuję wszystkim za pomoc.