rdzawy osad na chromowanym tlumiku jak czyscic??

witam mam pytanie bo kupiłem tłumik tecnigas next r w chromie urzywany i ma on takei osady na sobie tu na tej aukcji jest ten wydech który kupiłem http://allegro.pl/item1073073267_czesci_minarelli_tnt_polini_malossi_stage6_yasuni.html i jakim srodkiem te osady usunąc najpierw jakims papierem ściernym moze albo takądruciankąna weirtarke?? i potem jakąś pastąco o tym myslicie tylko wlasnei pytanei jaką pastą

wydaje mi się że to nie jest chrom :roll: , tylko polerka to musisz od nowa zrobić polerkę :wink:

chrom nie rdzewieje. Zrób od nowa polerkę wydechu i zabezpiecz przed rudą. :slight_smile:

jak koleś Ci powiedział że to chrom to nieźle Cię nawinął :roll:
polerką papierem ściernym. W razie pytań bij do usera BALU on robi zajebiste polerki :wink:
Ale jak nie to powiem że na początek jakimś grubszym papierem ok. 200-300 i stopniowo przechodzić do drobniejszych [czyli o większej liczbie :smiley: ] tak gdzieś do 2000 i potem filcem i pastą przeleć :->

Jest nawet poradnik tu na forum o polerce :slight_smile:

ale to jest chromowy wydech na kolanku widac ze to chrom i an tym zagieciu co idzie od niego koncowka ltumiaca i takei przebarwienie jest na kolanku no chyba ze tak zajebiscie jest wypolerowany

To nie jest chromowany tłumik. To polelka :wink:

ja mam next-r i chrom i też mi rdzewieje tyle że w takich trudno dostępnych miejscach (na spawaniach od mocowania) lekko to chyba zrobiłem papierkiem i pasta i trochę pomogło.

tak cZy inaczej, ten tłumik to nie jest chrom tylko pomalowany srebrnym lakierem albo styrana polerka. Możliwe, choć mało prawdopodobne, że to kiedyś był chrom, ale jest już straaaaaaaaaaasznie styrany, choć i tak wątpię.
Jeśli wierzysz, że to chrom kup paste do polerowania chromu i poleruj.

RoXoR, osz ty kurde kopany!!! Ja ten wydech miałem kupić tylko że raz mi gościu odpisał a później nie mogłem się z nim skontaktować;/ Trudno kurde muszę czekać na następną okazję :stuck_out_tongue_winking_eye: ile dałeś za niego? 120??

100 bo powiedzmy ze to taki znajomy bo rok temu taki maly zlot zrobilismy umnie w miejscowosci i oni tez przyjechali(30km odemnie mieszka) ;p i na 100 się dogadalismy ale ma tez części koles trochę tuningowych ;p a ja wsadzilem w katanke airsal 70ccm i tencnigasa zrobilem jak na razie z 60-70km ale się niemoglem powstrzymaci przycisnolem mu zn nie do v-max ale tak do 90%
i stoweczke to to na bank miało aha katana ma swap silnika minarelli

Robertus, łączmy się w żalu i bólu, miałem to w całości kupić i przed chwilą po to dzwoniłem to wczoraj sprzedał kartery i wydech, już nie pytałem ile chciał za całość bo byłem wystarczająco “zdenerwowany”. Co do tematu to mógł być chrom bo tecnigasy chromowane mają końcówki niebieską i złotą. Ciekawe ile stracisz przez ten kawałek przespawany.


EDIT:RoXoR, musimy się umuwić na jakiś mały zlocik w żydowskim mieście zwanym Tarnowem :mrgreen:

FLYP001 napisał:

Co do tematu to mógł być chrom bo tecnigasy chromowane mają końcówki niebieską i złotą.



Rozumiesz, że CHROM NIE RDZEWIEJE?

co tu pierdolicie… Jak chrom nie rdzewieje… Zobacz na stare choppery - jak nei mają lakieru na chromie, to cały zawalony jest. Najpierw kropki się robią, potem leci równo.

A do polerowania kup w Castoramie takie szmatki bvawełniane na wiertarkę do polerowania i twardą pastę do aluminium/chromu i jechane. Lepszy efekt, a lżejsza robota. Tylko najpierw papierem 400 na wodę, potem 800, żeby było gładkie.

Patrico napisał:

Rozumiesz, że CHROM NIE RDZEWIEJE?

Chyba ty nie rozumiesz że chrom rdzewieje. Załuż chrmowowany wydech i wyjeź w zimie na droge posypaną solą. Zobaczymy co z tego komina zostanie. Pamiętam że ktoś na tym forum tak zrobił. Karp miał tak samo całego pordzewiałego tecnigasa.

ja mam lasera w chromie i tak w ogóle skuter 2 lata stał przed blokiem czy deszcz czy słońce raz nawet przez miesiąc w śniegu stał i wydech przez 2 lata takiego uzytkowania bez polerowania pastami i innymi nie jest zardzewiały, tylko na mocowaniu, a raczej pod tak, że tego nie widać praktycznie. Może i rdzewieje, ale to musi być baaardzo długo tak stać w wilgoci czy czymś żeby go chwyciła rdza.
Przez jedną zime chromowanemu tłumikowi na pewno nic się nie stanie, tamten musiał być baaardzo nieszanowany żeby chrom aż tak się zniszczył ;p

FLYP001 napisał:

Załuż chrmowowany wydech i wyjeź w zimie na droge posypaną solą. Zobaczymy co z tego komina zostanie.


Jeśli po tym niby tłumik cały zardzewieje to ze zwykłego bez chromu nie powinno nic zostać bo by się musiał rozsypać ;p
Chyba, że w tych tecnigasach taki lipny chrom ;p

Przecież zazwyczaj to chrom nakładają na metal, a przecież jak jest stary wydech to rdzywieje metal i wychodzi przez warstwę chromu.

nie wiem, uważajcie co chcecie, ale ja jeszcze nie spotkałem się w chromowanym wydechem który byłby w takim stanie. Zresztą po nałożeniu warstwy chromu na metal metal dostaje powłokę ochronną przez którą wilgoć i cała reszta nie zaatakuje metalu pod chromem ;/ Chrom z natury nie rdzewieje, bo niby czemu krany w łazienkach gdzie mają ciągle styczność z wilgocią itd nie rdzewieją? Musiałby mieć z 20lat taki kran bo u babci taki juuż staaaary kran co ma chyba z 15lat dopiero na rogach pojawiła się delikatna rdza.
Jacob wspomniał o starych chopperach to pewnie takie co mają po 20lat to może i mają przyrdzewiały chrom. Ale gdzie taki tecnigas, ile on może mieć? max 5 latą w takim czasie nie ma według mnie chuja żeby chrom aż tak się zniszczył, żeby chromu nie przypominał.

Mafioz napisał:

Jacob wspomniał o starych chopperach to pewnie takie co mają po 20lat to może i mają przyrdzewiały chrom.



i w dodatku robią się tylko take punkciki , to nie jest chrom



autor dalej się upiera , i prosi żebym otworzył temat więc licze na to że tu pojawia się fotki tego chromu .

to tak wydeszek jest w chromie bo stoji maszynak caly czas na polu i jak by to polerka była to by rdzewiał taką? aha i jeszze przetarłem go pasna alu chrom i od razu się lepszy zrobil tzn nie super chrom jak nowka bo tak troszkę tylko przetarłem ale wydeszek jest w chromie tylko on jest zaniedbany . no i teraz mozecie zamkąc temat;)