Rama/Niepełnoletniość .

Witam .

Mam na sprzedaż rama z dokumentami ale że rama/skuter jest zarejstrowany i ja jestem współwłaścicielem , jak wygląda sprzedaż ? Mam go wyrejstrować czy jak ?
Osoba zainteresowana ramą pisze że wystarczy jakieś upoważnienie od parwnych opiekunów , czy jest takie coś ? Jak coś to we wrześniu będe miał 17 lat …

Jeżeli zła kategoria proszę o przeniesienie .

Dzięki :smiley:

Nie wiem jak jest z ramą dokładnie, ale sama sprzedaż skutera przy nieletnim współwłaścicielu : rodzic (2-gi współwłaściciel) musi złożyć wniosek do sądu rodzinnego o zezwolenie na dokonanie czynności przekraczającej zakres zwykłego zarządu majątkiem osoby mającej ograniczoną zdolność do czynności prawnej. :wink:

No i zgoda też musi być.

powiem tak prawo to jedno Polska to drugie , 90% ludzi się o to nie przyczepi , nawet nie sprawdźą ile sprzedający miał lat , tylko tyle że na umowie musi być twój podpis i podpis współwłaściela

Gorzej jak się trafi na te 10 %…

A jak wygląda sprawa gdybym ramę wyrejstrował ?

jak wyrejestruyjesz to juz nie dasz rady zarejestrować. Tzn dasz ale kombinacje będziesz musial robić i pewno skuter jako składak by było trzeba rejestrować

Acha dzięki bardzo , a jaki koszt takiej sprawy w sądzie ? I ile to może trwać ?

40 zł złożenie wniosku. :slight_smile: a czas trwania to różnie.