Pytanie na temat czyszczenia

To tak posiadam skuter Zipp Quadra i tak mam 330km przegląd byl wszystko czyszczone wymienione i teraz mam 630km i nie wiem czy czyscic gaźnik filter powietrza moze to juz byc brudne ? olej mogło trochę ubyc ?

Powinno wszystko być czyste.

Chyba że jeździsz po pustyni to piach wszędzie będzie :lol:

Jeżdżąc głownie po ulicy to filtr powietrza po 1 tys km czyścić.
Sprawdź stan oleju na zimnym silniku, nie powinno ubyć bo to nowe moto.

jakie głupie pytania …

zajżyc do tego to będziesz wiedział, to naprawde nie jest trudne …

zreszta odczujesz ze skuter muli itp , ja tam czyszcze filt średnio co 1000 km i jest dobrze

Jeżdżąc po ulicy to nawet 5000km filtr nie będzie jakiś super brudny :slight_smile:

Ale najlepiej co 1000-2000 wyczyścić w wodzie dokładnie, osuszyć i będzie git.

A co do gaźnika - jak będziesz czyścił regularnie filtr to gaźnik będzie czysty :slight_smile:

RudY napisał:

Jeżdżąc po ulicy to nawet 5000km filtr nie będzie jakiś super brudny :)



będzie , ja jeżdząć w korkach :) po dwóch dniach te miećjsaca gombki które były odsłonięte były czarne (spaliny samochodowe) to teraz wyobraź sobie co jest na gombce po 5000 km w miescie :)

o to chodzi ze ja po polach w kurzu jezdze czesto nim ; ( po blocie itp od tego filtra powietrza jest to 4t moze się zatrzec mi silnik ?

jeżeli gombka jest dobra , to nie będzie przepuszczało syfu , ale będzie też dostawał mało powietrza , co będzie skutkowało tylko i wyłącznie muułem , ale raczej od tego się nie zatrze

Proste: będziesz czyścił regularnie to nie masz co się martwić o zatarcie …

Sciągnięcie filtra i rozebranie = 10min.
Wypłukanie gąbki = 5min.
Zostawienie gąbki na noc, żeby wyschła = ~8h
Złożenie wszystkiego z powrotem = 10min.

Więc nic strasznego, a te 1000-2000km to nie jest co pare dni więc nie panikuj i dbaj o sprzęt :slight_smile:

Zostawienie gąbki na noc, żeby wyschła = ~8h



czym ty to czyścisz że 8h żeby wyschła , najlepiej czyśćic w paliwie, to po 2-3 minutach sucha i lepiej się czyści :) , a nawet jak czyścisz wodą, to wyciskasz porządnie i wkładasz , podławi się lekko przez 2-3 minuty a potem pęd zasysanego powietrzea to wysuszy

No wiadomo, że tak można ale ja tam zawsze na noc zostawiam …
Rozbieram po jeździe wieczorem, na noc zostawiam i wkładam rano.
W nocy i tak przecież nie jeżdżę, a przynajmniej mam pewność, że całkowicie sucha :slight_smile:

Z tym, że ja mam jeszcze utrudnione zadanie i muszę (tzn. nie muszę ale chce) nasączyć filtr olejem do filtrów :wink:

Ja nasączam olejem silnikowym,
To chodzi o to aby gąbka była klejąca i wyłapywała zanieczyszczenia.
Leje na gąbkę olej i wyciskam i jest gitara :smiley:

Witam wszystkich,jestem nowy!
Postanowilem wymieniłeś swiece na irydowa,by moj S9 ladnie odpalal w srodku nocy (ok. 7st.),wiec przy okazji czyscilem filtr,bo swieca byla ciut okopcona z jednej strony (dziwne).Teraz potrafi mi zgasnac na swiatlach i v-max chyba ciut mniejsza.
Przesadzilem z olejem,cośWyplukac filtr i od nowa nasaczyc ale delikatnieją :wink:
Dzieki z gory za odp.!

Skoro stało się to po czyszczeniu filtra to spróbuj podregulować gaźnik na mieszance (może po wyczyszczeniu filtra dostaje za dużo powietrzaż).
Ale nie sugeruj się tym w nawiasię - popróbuj w obie strony.
Czyszczenie gaźnika raczej nic nie da.

Dzieki!Tylko chyba ciężko będzie ocenic na irydzie sklad mieszanki i pasowaloby zrobić to na zwyklej.Pozyjemy,zobaczymy…

kolorem swiecy , możesz tylko z grubsza określić jakość mieszanki

jak nie trzyma obrotów to opcje są dwie albo go zalewa albo za dużo powietrza , ale prawdopodobnie tak jak powiedział rudy chodzi o powietrze , dokręć śrubke o 1 obr. i powinno być ok , a co do zalewania to łatwo to poznać , jeżeli się zalewa to po pierwsze schodzi z obrotów tak ,buuuu" a nie tak ,tyr tyr tyr" i praktycznie w ogóle nie reaguje na śrubke obrotów

Po odpaleniu (zimny) potrzebowal do 1min,by zejsc na wolne obroty a na irydzie robi to chyba w 10sek i jest OK.Tylko podczas jazdy a raczej podczas stania na swiatlach potrafi czasem przytkac się bez powodu.Spowolnienie tez jest calkiem spore jednak.Teraz mysle,ze to za mało paliwa i jak tylko pogoda pozwoli,to ruszam pokrecic to i owo :wink: