Pytanie dotyczące prawka jazdy A1, a motocyklem 125/50 Oc itp

Cześć, jestem dość nowy na forum, więc nie wiem czy dobrze umieściłem na forum temat, jak nie to wybaczcie! Więc będę robił na wiosnę kategorię A1 prawa jazdy, w moim moich bliskich okolicach znajduje się DERBI GPR 125/50m, tak wiem jest to nielegalne poruszanie się z tak zarejestrowanym motocyklem, i lepiej kupić legalnie zarejestrowany motocykl, ale derbi znajduję się bardzo blisko gdzieś 5km, od mojego miejsca zamieszkania i to przemawia na duży +, jeśli kupiłbym taki motocykl 125/50, który ma OC na 50ccm3, to czy mógłbym wykupić dodatkową polisę “OC” na 125ccm3, że jakby podczas, wypadku nie daj Boże OC na 125ccm3, oczywiście próbował bym przerejestrować na 125ccm3 moto, żeby było legalnie, ale jakby się nie udało to chciałbym zrobić tak z OC, czy wtedy to by zadziałało? To dość dziwny pomysł, jakbym jechał dajmy na to 125/50 to nie ściął bym się myślę na kontrolę, bo jeżdżę dosyć wolno, nie bardzo wolno, ale tą 50 przestrzegam w zabudowanym, wiem różnie bywa, może być rutynowa kontrola, albo będzie policja gdzieś stała i nie zauważę, ale jak będę jechał przepisowo to raczej myślę, że dowody nie zabiorę, wiem 50ccm może jechać 45km/h, to dość bardzo dziwny pomysł, co wy na to?XD

nie ma “dodatkowej polisy” bo ten sprzęt w dokumentach ma 50cm. Wiec bedziesz jeździł z dokumentami jak na 50cm.
Jak bedzie dzwon to ktos sie może połapie i zrobią ci niezgodność dokumentu ze stanem faktycznym. Zmiana klasyfikacji pojazdu (z motoroweru na motocykl) z 50 na 125cm jest trudna, troche kosztowna, wymaga opinii diagnosty (co najmniej), często rzeczoznawcy…itd

Dzięki za odpowiedź!