Pytanie dot. sprzęgła

wrona napisał:

ziolusRS,

mam wszy i nie rosnę ...



Dokładnie :D


Poza tym skrzynie w moto nie są synchronizowane, i dlatego trzeba dopasowywać obroty do prędkości i biegu przy zmianie, a raczej przy redukcji ;)

Poradników w internecie jest sporo, można poczytać, Dotyczy się to raczej dużych moto, w pizdziolach to slabo da się to odczuc wszystko. Ja w xr6b sprzegla uzywalem niezbyt czesto i jakos nic się nie dzialo :)

Wrona , na prawdę wolał bym mieć wszy i nie rosnąć niż nie mieć szacunku do ludzi .

kur.wa głupia cenzura

Pier.dolisz …

ziolusRS napisał:

po 1 co to w ogole za podejście kowal normalnie zadaje pytanie



jeździ kur.wa biegówa tyle czasu i biegów nie umieć zmieniać biegów … cojak co ale po kowalu można się tego spodziewać ??

ziolusRS napisał:

Szanowcy Moderator Wrona chyba Się chce zabawić w mistrza ciętej riposty ,



bo niemam co robić tylko szukać na forum z kogo by się tu pośmiac …

ziolusRS napisał:

jak mówisz mu że nie umieć zmieniać biegów to wnioskuje to tym iż ty też Się boisz skoro na kiblu jeździsz , z kręceniem manetką jest już mniej problemu niż ze zmianą biegów



Teraz zachowujesz się jak rozpieczszczone dziecko ,rodzice dali ci pieniądze i kozaczysz , proszę kup mi biegi , to bede na nich jeździł…

ziolusRS napisał:

am Się założyć że nikt z nas perfekcyjnie tego nie robi i nie zna na to teorii jak to Się powinno robić prawidłowo


nie staraj się filozofować …

ziolusRS napisał:

lecz odniosę Się do jednego z odcinków Jednoślad na Tvn Turbo , Mówiono tam iż przed każdym biegiem idąc w dół motocykl powinno Się wprowadzić w odpowiednie obroty.




Ameryke odkryłeś , wiesz ja robie tak że wrzucam 5 , ropędzam ile wlezie i przy 10 tysiacach wrzucam , czwórkę żeby fajnie szarpało , albo od razu 2-3 biegi niżej żeby cie wyje.bało z siędzenia …

masz dwa piździki możesz je sprzedać i kupić biegi :wink:

jednego z odcinków Jednoślad na Tvn Turbo , Mówiono tam iż przed każdym biegiem idąc w dół motocykl powinno Się wprowadzić w odpowiednie obroty.


:573: Oglądaj TVN Turbo szczególnie jak się wypowiadają na temat motocyklów...
Nie wiem, ale chyba tu na forum ktoś kiedyś dawał link jak to TVN Turbo wypowiadało się na temat jakiś tam skuterów co nawet Neos nie umieli wypowiedzieć :mrgreen:

No ale to akurat co oglądałem to prawda bo od razu pojechałem sprawdźić i dużo przyjemniej biegi wchodzą .

ziolusRS napisał:

masz dwa piździki możesz je sprzedać i kupić biegi ;)



jeden to tkr a drugie to rmx ( 75% za rmx i tak jest starszego) i pewnie zaczniesz wyrzucać mi czemu mam biegówe a nią nie jeżdze , jak bardzo chceszwiedzieć to wal na pw ..

zresztą i tak bymi się nie opłacałowa kupować sendy itp bo pod koniec roku powinno być już duże moto

a tak ogólnie to peace i koniec spamu w tym temacie

Adverion akurat nie wiem teraz dokładnie ale właśnie przy którejś ze zmian biegów (góra lub dół) powinno się minimalnie zwiększyć obroty, żeby cośtam się bardziej napędziło w skrzyni bla bla nie wiem :smiley:

Po chwili szukania znalazłem ten artykuł: http://www.scigacz.pl/Przegazowka,jak,zmieniac,biegi,w,motocyklu,7686.html
CHYBA to ten co go kiedyś czytałem… nie mam pewności bo mi się nie chce wczytywać i zastanawiać :stuck_out_tongue:

ziolusRS napisał:



Teraz Do Wino , Jak już masz pisać "borze" to pisz to przynajmniej " Bożę " trochę szacunku do Boga , bo aż razi w oczy .

Pozdrawiam .

Nie spinaj się ;p Ortografie znam a to było specjalnie

no źle że specjalnie :wink: bo nie umyslnie można by ci jeszcze wybaczyć a że ty specjalnie nie szanujesz Boga no to juz twoja spraawa :slight_smile: i Się nie spinam . Pozdrawiam

jeździ kur.wa biegówa tyle czasu i biegów nie umieć zmieniać biegów … cojak co ale po kowalu można się tego spodziewać ??

A znasz mnie koleś? Rozmawiałeś ze mną chociaż raz w rl? Widziałeś jak jeżdżę? Jeździłeś ze mną?
No to się nie wypowiadaj. RudY zapytał czy mogło się coś stać jak wcisnął sprzęgło i jechał na zgaszonym silniku. Więc ja skorzystałem z tematu i zapytałem czy może się coś stać w takiej sytuacji na włączonym silniku i jak będę sobie powoli zbijał biegi. Wszystko na ten temat. Czy to może świadczyć, albo prowadzić do wniosku że nie umiem jeździć biegówką? Że każdy bieg zmieniam ze zgrzytaniem?

Chyba raczej nie…

Tak to jest, jak wsiada się na moto bez dobrego szkolenia… :roll:

Jeżeli sprzęgło ma właściwy naciąg(wystarczającą mocny), to przy wciśniętym sprzęgle tarcze nie będą o siebie trzeć, czyli nic się nie będzie z nimi działo :wink: Jeżeli masz słabo naciągnięte sprzęgło, to nie masz właściwego wysprzęglania i przyspieszasz zużycie sprzęgła.

Przy wbijaniu wyższych biegów należy:
-ustawić właściwe minimalne obroty zmiany biegu na wyższy dla danego motocykla(np. u mnie jest to 5000RPM).
-wcisnąć sprzęgło
-podbić bieg do góry
-płynnie puścić sprzęgło
-odpuścić nogę i gaz!

Przy zbijaniu:
-wcisnąć sprzęgło
-podnieść obroty gazem(na wyczucie)
-zbić bieg
-płynnie odpuszczać sprzęgło popuszczając gaz

Przy szybkich zmianach na b.wysokich bądź b.niskich obrotach dla danego silnika używać sprzęgła.
Każdy silnik ma swoje tzw.“idealne obroty” przy których prędkość walków w skrzyni jest wyrównana i można zmieniać biegi bez użycia sprzęgła w górę i w dół(każdy silnik ma inne obroty*; dla każdego biegu są różne obroty idealne**; odradzam takiej zabawy bez doświadczenia/wyczucia na danym sprzęcie***).

Tyle ode mnie.

Dywerstant , jakie sa te “idealne obroty” w twoim motocyklu ?;>

ziolusRS napisał:

Dywerstant , jakie sa te "idealne obroty" w twoim motocyklu ?;>



7400RPM dla biegów w góre*

6300RPM dla biegów w dół*

*bez sprzęgła

no huj ci to wiedzieć i tak tego nie zapamiętasz nie masz takiego moto jak on przez cały temat przeplatasz się z pierdolniętymi wypowiedziami, widać że opierasz się tylko na jakiejś teorii, nie wiadomo nawet czy do końca dobrej, jak Wrona jeździ na TKR to od razu wyjeżdżasz że się boi biegi zmieniać i przez to lata kiblem, wszyscy są gorsi od ciebie ty jesteś najlepszy, nie potrzebujemy tu takich, możesz odejść,
pisałeś coś o szacunku do Boga a w następnym poście o szacunku do ludzi, więc się cie pytam co ty planujeszł o co ci chodzić

Dzieciak , czytam to forum i o szacunku do ludzi ty akurat nie powinieneś Się wypowiadać , po prostu macie złe podejście do świeżaków i tyle , przyjdźcie na stunt poland tak samo was powitam . Pozdraawiam.

właśnie jakbyś wszystkich od początku nie oceniał to by wszyscy inaczej na ciebie patrzyli a ty od rrazu wszystkich nauczasz.
trochę pokory

Sory , taki już jestem jak mi coś nie pasuje to nigdy tego bez słowa nie zostawiam . taki już jestem , wybacz :

no i już jest dobrze,

Modzi może usuńcie ten spam :mrgreen:

Kurwa stare tępe chuje z Was. siędzicie na tym forum tyle i wiecie dobrze jaka tu sytuacja to zamiast być jakoś wyrozumiałymi do nowych to się kłócicie… koleś jest ok jak coś mu nie pasi to mówi i ma swoje zdanie a nie jak cipki które podpisują się tylko pod innymi.
nawet jak nie ma racji to co za problem mu to delikatnie normalnie po ludzku uświadomić i przekonać go do zmiany zdaniaż ale po co lepiej tu kłótnie robić. a potem się dziwicie że nikt się tu nie rejestruje jak tu taka jest atmosfera, że nowi są z góry wrzucani do pudła z napisem “zielono głowi”. jakby się tu pewnie zarejestrował jakiś mechanik z warsztatu Rossiego to pewnie znalazłby się ktoś kto by go zbeształ…
wkurwiające to jest i zamykam ten temat.