Przerywa i strzela

Mam taki problem że Malaga podczas jazdy strzela i przerywa. Jest to nie zależne od obrotów czasami na niskich czasami na wyższych. Pomaga chwilowe puszczenie gazu i przestaje i dalej jedzie. Wiem że takie tematy były. :oops: Był czyszczony gaźnik, to co zauważyłem to że do filtra powietrza dostaje się olej,a po odkręceniu śrubki od regulacji mieszanki leci paliwo od dołu z gaźnika i obecnie jest wkręcona do końca. Czym to może być spowodowane?? Że jest za uboga za bogata mieszankaż?

na 99,5% membranki

Jakie najlepiej kupić zamieniki oryginalnych??

moim zdaniem najlepsze są seryjne , czyli po prostu jakiś zamiennik serii , carbonowe warto dac dopiero przy racing evo bo tam jest taka komprecha ze czytałem kiedyś że zwykłe gościowi wessało , a te karbonowe poprostu szybko się zużywają , latwo zobaczyć czy sa w dobrym stanie , jak nie przebija przez nie światło ani nie odstają , od zaworu to są , ok ale dla pewności można jeszcze zaciągnąć powietrze ustami i jak idzie cieżko tzn że są ok

no bo właśnie w sklepie u mielocha mają tylko carbonowe a byłem u mnie w sklepie to się sklep zaopatruje u mielocha i mają to samo :evil:

Mało to jest sklepów internetowych a nawet i allegro.

CZy te płytki będą dobre http://sklep.motor-land.com.pl/p-4368-plytka-membrany-minarelli-h-standard/ Nie mogę nigdzie się tam dowiedzieć czy cena za sztukę czy za komplet. Jak uważacie?? :sunglasses:

dobre… za sztukę na 80%

mi w keewayu przerywało strasznie że się jechać nie dało czasem coś z wydechu strzeliło, choć rzadko i się okazało, ze moduł CDI się zjebał ;p
zanim kupisz membranki to najpierw sprawdź czy na pewno są do wymiany.

Wykręciłem, trochę się namęczyłem bo 2 śrubki co króciec trzymały miały taki bolec w środku ale się dostałem, daje foty. Tylko że nie zaciągałem powietrza a dmuchałem :-o małe nie doczytanie :-/


Zaniepokoiło mnie coś na wale :roll:

Czemu tak jestą? A czy po wymianie tych płytek będę musiał coś regulować przy zaworze?? :oops:

tym na wale się nie martw :slight_smile: mój był w połowie “skorodowany” i nic się nie działo … :slight_smile: a po wymianie płytek wszystko złożyć szczelnie do kupy i nic nie regulować.

Wymieniłem te płytki, nie wiem czy dobrze zrobiłem bo one mają z jednej strony to ścięcie ale gdy założyłem wg ścięcia na tych grubszych blaszkach to one jeszcze mocniej odstawały niż stare. :-? Więc założyłem odwrotnie. :oops: A gdy jechałem to na moim obrotomierzu obroty się nie skończyły zwykle było 12 tys a teraz jest góra 9,5 tys obrotów. :roll:

odpal skutera i zobacz czy będzie dobrze chodził ale myślę że to nie będzie miało jakiegoś znaczenia…

Nadal przerywa
[ Dodano: 14-06-2010, 23:23 ]
Mafioz, moduł Cdi to któryś? ten http://www.allegro.pl/item1045618815_nowy_modul_malaguti_f12_po_2003_roku_bez_blokady.html czy ten http://www.allegro.pl/item1048595605_modul_regulator_malaguti_f10_f12_f15.html

jasiu,

jak ci odstają płytki membranowy to co ty kombinujesz , napraw najpierw to , skoro nowe płytki też odstają to widać cały zawór się zjebał … to kosztuje ok 40zł z nowymi płytkami , tak przynajmniej jest do puga w minie może być trochę więcej bo są dwie płytki a nie jedna

zalezy czy masz cewko-moduł czy jedno i drugie osobno jak nie to ten drugi link

noras093 napisał:

cewko-moduł



seryjni emontowany jest tylko w p/g

wrona napisał:

noras093 napisał/a:
cewko-moduł


seryjni emontowany jest tylko w p/g


no to w takim razie te pierwsze :P
http://www.allegro.pl/item1067249124_modul_zaplonowy_minarelli_sr_f12_aerox_neos_ac.html
ewentualnie

Nadal przerywa, mniej niż wcześnie, co jeszcze zauważyłem to bardzo mocno się grzeje, i coraz więcej oleju dostaje się do filtra powietrza :roll:

wymieniłeś ten zawór ?? bo to są właśnie objawy rozjebanego zaworu , co raz więcej będzie ci spierdalać przez filtr , cofa się cała mieszanka ale paliwo wyparowuje i dlatego jest sam olej … to co ty mówisz to są tylko i wyłącznie objawy membranek i zaworu membranowego , ewentualnie , masz rozjebany gaźnik , albo bardzo w to wątpię bo w sumie nie wiem jak gaźnik mógł by się zepsuć sam z siebie chyba ze ma 10 lat