Przerywa gaśnie na wolnych obrotach

kurcze drogo jak cholera no ale cóż …
Zrobie go sprzedaję i żadnych chińczyków więcej :slight_smile:
Polecacie jakiś motorek na karte motorowerową i nie za drogi gdzieś do 3500zł ?
Myślałem trochę zeby znaleśc aprilke lub tzr ale to ma silniki dwusuwowe i to pali co najmniej 4 litry … ;/

ja rozumiem zę mamy dziś słabe czasy pod wzglem paliwa i nie tylko , ale 4 litry to naprawde nei jest wiele, przesiądziesz się na 2t i jak poczujesz różnice mocy ( ah ta moc 5dziesiaŧek) to zapomnisz o różnicy spalania s

Jasne, że 2 suw …
50tka w 4suwie to bez sens za który tylko chińczyki się biorą …

Pocieszyć cię mogę faktem, że mi lubi łyknąć 7-8L przy piłowaniu :slight_smile:

Wybieraj raczej pomiędzy - najpopularniejsze - nie mówię, że jedyne:
Derbi Senda / Yamaha DT 50
Yamaha TZR / Aprilia RS 50

RudY napisał:

Pocieszyć cię mogę faktem, że mi lubi łyknąć 7-8L przy piłowaniu



mów że 125 bo jescze chłopak się przerazi myśląc ze 50 :)

RudY napisał:

to bez sens za który tylko chińczyki się biorą ...



prawie tylko chińczyki , pg zip 4t i trzeba powiedziec ze to gania jak na 4t bardzo miło ale jednak skuter to musi pierdziec :)

wrona napisał:

prawie tylko chińczyki , pg zip 4t


No wiedziałem, że są jakieś tam markowce w 4T ale ile ? 2 ?
Bo jeszcze mi się kojarzy, że ten zoomer czy podobne dziwactwo ma chyba 4suwa ...
Jeszcze nowy neos miał być w 4T przez normy spalin itd. (sratatata) ale nie wiem czy do tego doszło w końcu

Tak więc tak czy siak - 50 w 4T = shit !

doszło

sam robiłem fote

;o 7-8 litrów to juz trochę jest nawet jak na 125 porównując np do takiej Hondy CBR która jeżeli nie dostaje ostro to w 3 litrach na 100 się zmieści. To samochód rodziców 1.8 w dieslu pali 6 litrów a poprzedni w benzynie palił ok. 8 litrów z silnikiem 1,8 16v 115km

Nie porównuj tych sprzętów.

Za to porównać możesz moce z litra pojemności. Rudego Dt ma pewnie ze 25KM ze 125, czyli 200KM z litra pojemności. A jak fura rodziców ma 115KM z 1.8 to z litra ma 64KM. Jest różnicaż

No jest oczywiście :slight_smile: Ja tylko porównuje spalanie nie mówię o mocach silnika :slight_smile:

a 2t w 50-tkach jest bardziej wytrzymały od tych 4t czy nie? jak awarjność i czy łatwo go zajeździć?

No niby nie jest bardziej wytrzymały, ale na pewno markowy 2t jest wytrzymalszy od china 4t. Ale markowe 4t to już klasa sama w sobie jeżeli chodzi o wytrzymałość.

aha :smiley: A dlaczego nie robią markowych 4t w 50-tkach? Chyba że robią ale bardzo mało? Za słaby by był ?

Robią :wink: piaggio zip 4t, yamaha neos 4t, więcej mi nie przychodzi do głowy.

No od niedawna robia. Nawet nie wiem czy nie neos w 4t jest

Tak tylko mi bardziej chodziło o coś z biegami cos jak Yamaha dt lub tzr, a nie skuterki :slight_smile:

Kuźwa mówiliśmy o tym z wroną parę postów temu przecież …

Adrianek napisał:

7-8 litrów to juz trochę jest nawet jak na 125


To jest właśnie wyżyłowany 2suw :slight_smile:
Crossówki łykają nawet więcej - tymbardziej przy szaleniu po torze :slight_smile:
Taka CBR to już jest większa pojemność poza tym w 4suwie - to już wszystko inaczej całkowicie :slight_smile:

Poza tym - pewnie rodzice w samochodzie powyżej powiedzmy 5tyś. obr. nie wchodzą ? Tak strzelam tylko :slight_smile:
Ja przy zabawie ostrzejszej rzadko schodzę poniżej 7-8tyś. bo wtedy najlepiej ciągnie - jak to 2suw :slight_smile: a to tez robi różnice w spalaniu - albo zabawa albo ekonomia i wolne pierdzenie :wink:

a 2t w 50-tkach jest bardziej wytrzymały od tych 4t czy nie? jak awarjność i czy łatwo go zajeździć?


4T jest bardziej wytrzymały ale w takich 50 prawie to nie odczuwalne.
Tym bardziej, że 4T robią chinole, a tam się wszystko sypie po kolei
Jak dobry stan i właściciel dba, jeździ na dobrym oleju, czyści filtr powietrza to pojeździ, a pojeździ :slight_smile:

Adrianek napisał:

A dlaczego nie robią markowych 4t w 50-tkach?


Bo to bez sens !

Przejedź się 50 w 2T to zrozumiesz o co chodzi …
Różnica w spalaniu znikoma, a wrażenia z jazdy 30x lepsze :slight_smile:
Szybkość, przyspieszenie, wytrzymałość i bezawaryjność

Sie kuwa rozpisuje nad rzeczami oczywistymi no ;p

Edit:
Biegówki markowe w 50 4T ?
Nic nie przychodzi mi do głowy na szybko… Chyba nawet nie ma nic
125 się zaczynają dopiero
CBR 125, Varadero 125

Edit2:D :
Sprzedawaj to w cholere i kupuj logiczny sprzęt …
Tak tylko przytoczę, że jak mijam się z jakąś 50 to jak widzę, że to chinol jakiś to nawet nie patrzę na to ale jak widzę, że jakaś Senda, DT to uprzejmieć kiwnę ręką jak to motocykliści mają w zwyczaju bo wiem, że koleś się trochę interesuje tematem, a nie jest zwykłym dzieciakiem, któremu rodzice kupili chinola pod choinke :slight_smile:
Bez urazy oczywiście - to takie zobrazowanie tylko :wink:

Ale się rozpisałeś :smiley: ale dzięki :slight_smile:
Co do tego gó*na to właśnie czym prędzej muszę go sprzedać i kupuje jakiś markowy sprzęt :slight_smile:

RudY napisał:

Tym bardziej, że 4T robią chinole, a tam się wszystko sypie po kolei
Jak dobry stan i właściciel dba, jeździ na dobrym oleju, czyści filtr powietrza to pojeździ, a pojeździ



Sąsiad ma 40tys nabite chińskim skuterem.

No wiecie jakbym ja tym miał jeździc 40km/h to tez by trzymał i nic by mu się nie stało :slight_smile:
No ale weź wszyscy cie wyprzedzają i wgl 40 to ja rowerem jeżdze …

tak jak już kilku kolegów mówiło, sprzedaj to i kup sobie coś w biegach nawet i 50…
kolega z forum Mateusz sprzedaje ładną tzr 50, moze w coś takiego byś uderzył:)

no właśnie poluje na jakąś tzr 50 / aprilke 50 lub coś z crossów dt lub derbi senda …