przeróbka z euro4 na stary typ

Witam, czy jest tu ktoś kto zmieniał instalacje w euro4 na stary typ? Najeba… tu elektroniki i zaraz wszystko sie psuje. Chciałbym przerobić to na zwykły moduł i zwykły gaźnik zamiast sterownika i gaźnika elektronicznego. Jak z tym zacząć, co wywalić i co potrzebuje kupić?

tej elektroniki (to chyba i tak za wielkie słowo) to jest tam akurat tyle co kot napłakał.
Potrzebujesz gaźnik i moduł zapłonowy od “zwyklaka” a druty przerabiasz zgodnie z dowolnym schematem od 4T.
jedyna rzaźba od zera to plus i minus do ssania automatycznego w gaźniku - chyba że kupisz gaźnik z recznym ssaniem ale to mało wygodne w skuterze

Kranik też trzeba wymienić na zwykły bo masz podciśnieniowy, załatwiasz sobie tą przeróbką wszystkie blokady out i to taniej niż kupno modułu tzw odblokowanego , kibicuję .

w gaźniku tez jest kranik podciśnieniowy

Ja co prawda dałem odblokować moduł potem wymiana cylka i głowicy na 90 cm ale jeszcze jak mi to zadziała to sprawdzę sposób choć nie wiem czy w bartonie on się sprawdzi bo on nie ma czujnika na dzwonie , tu gościu pokazuje jak to można też tanio tę normę euro 4 okroczyć
https://www.youtube.com/watch?v=bTDbTnd8KH4&t=81s

Moduł mam już odblokowany ,gaźnik starego typu ale specjalnie ducha to temu nie dało trzeba by wymienić cylinder tłok itd ale sęk w tym że w bartonie jest silnik SYM-a i ceny nijak nie mają się do tego co chciałbym osiagnąć więc to olewam w sumie skuterek służy mi tylko w wekendy pobrykać wokół komina więc bez sensu. kupiłem drugi skuterek router wstawiłem cylindedr 90cm3 ,to stary typ bez blokad i zapierdale o wiele lepiej niz to gówno z euro 4 więc chyba tego bartona sprzedam i tyle.

ps zapomniałem napisać że za tego routera dałem 400 zł to mniej niz sam cylinder do bartona a gdzie reszta ?

barton ma silnik SYM-a? mało prawdopodobne. po czym wnosisz że masz tam silnik SYM-a?
W bartonie powinny być te same silniki co z Junaku i ZIppie i Romecie.

No kupiłem cylinder 90cmm z tłokiem no to klucze w ruch rozbebeszam a tam całkiem inny cylinder inna głowica więc latam po częściach podobnych do tego co ja mam w tym bartonie i wychodzi na to że to silnik SYM-a , na pokrywie napis moretti dom wariatów z tym , a ten cylinder który by mi pasował to koszt ok 500 stów