przeróbka cylindra 50cc na 180cc

A więc mam dylemat mam zamiar kupić gilere runner 180/50 z tego co zrozumiałem to cały silnik jest od 50 a tylko cylinder + tłok jest 180cc lecz nie wiem czy to jest dobre takie rozwiązanie czy inne części wytrzymają np. wał to i jak by to wyglądało z elektryką ?? :-?


link: http://www.moto.allegro.pl/item823070537_gilera_runner_180_50_unikat_jak_za_darmo.html

hahaha, cos ci się pomyliło, to jest runner z silnikiem 180ccm ale zarejestrowany na motorower, niewiem jakbys zmieścił cylinder 180ccm w kartery od 50

koleś po co ci skuter skoro nie rozumiesz nawet prostego oznaczenia. 180ccm zarejestrowane na 50 ccm czyli na motorower…
nie możliwe jest założenie takiego wielkiego cylka do 50 :573:

Silnik ma pojemnosc 180ccm lecz rama ma wpisane w papierach 50ccm (czyt. motorower) dzieki czemu można się nim poruszac na karte motorowerowa. Prosciej nie umiem wytlumaczyc

wiktor24 napisał:

koleś po co ci skuter skoro nie rozumiesz nawet prostego oznaczenia


No tak ... bo Ty wszystko umiałeś od razu ...

To jest po prostu (jak już powiedziano) normalnie skuter o pojemności 180ccm ale zarejestrowany na 50ccm (dzięki czemu można jeździć na kartę) - jest to po prostu nielegalny (patrząc ze strony prawa) trick ;]
Coraz więcej motocykli (np. 80ccm, 125ccm, 180ccm) ma tak robione ... Osobiście tego nie polecam i sam nie kupiłbym takiego motocykla bo jeśli policja pokapuje się, że masz coś takiego zrobione to są "fajne" kary ;] Oczywiście prawdopodobieństwo, że akurat się pokapują jest małe no ale ;)

Czytając nazwę tematu myślałem że koleś chce z cylka 50 zrobić 180 buhahaha

Reszta tak jak mówią koledzy, a żeby mieć 180 to trzeba mieć blok silnika od tej wersji.

wiktor24 napisał:

koleś po co ci skuter skoro nie rozumiesz nawet prostego oznaczenia.



Brawo... bo ty od początku wszystko wiedziałeś. Jak gość dopiero się wkręca w temat to ma prawo nie wiedzieć, że ludzie robią takie przekręty i nie strugaj kozaka ;)

Tak jak piszą koledzy 180ccm zarejestrowane na 50ccm ;)

Dywersant, i RudY, maja racje. Ja jak mialem pierwszy moto (10 lat mialem) to się dygalem nawet swiece odkrecic i jak dokrecilem to ja polamalem :slight_smile: nie znalem wtedy forum i roblem sam wszystko rozkrecalem probowalem jak nie moglem zlozyc śp. dziadek przyjezdzal tlumaczyk i mowil jak mam zrobić (nigdy nic nie robil zawsze wskazowki) i tak się nauczylem :slight_smile: wieeeeeele mi brakuje ale to co mi potrzebne umiem i nadal się ucze :wink: wiec czytaj forum dowiaduj się od babci dziadka cioci wojka mamy taty mlodszej siostry a będzie pro agent jak wiktor24 który wychodzac z brzucha wiedzial co to cante miano

No dobra czyli niemożliwe jest wstawienie aż tak dużego cylka na miejsce 50-tki. No dobra jestem nowy myślałem ,że to możliwe jak robia z 50cc na 70cc

Danielson napisał:

cante miano


Chyba Cateno miano ;}

No chyba wszystko wyjaśnione ... zamykam
Jeśli jeszcze coś byś jednak chciał to wal Prywatną Wiadomość to odblokuję :)