przegrzewanie...

Witam.
Mam pytanko:
chiński skut z 139 QMB.Ostatnio często się przegrzewa,nie dawno po 10 km,teraz po 2 km.Robi się gorący i gaśnie.Co może to powodować? :twisted:

A nie masz za niskich wolnych obrotów?Płyny regularnie wymieniane?

Wentylator się kręci, wszystkie łopatki całe ? Jak masz obudowę na cylindrze zobacz czy wszystko dobrze jest skręcone. I jak tam olej ? Wymieniany, jest w ogóle ?

świeca i gaźnik do sprawdzenia.

Regulacj agaźnika, zawórów, i trzeba ciepłotę świecy sprawdzić- tego nie wiem jak się to robi. no i jak wyżej mówią, osłonka od cylka jest? wentylator?

Dzieciaki jak mam wentylator nie działać?To nie jest samochód, że jest podłączony oddzielnie, w skucie jest na kole magnesowym zamocowany i jeśli by się nie kręcił, to i koło magnesowe by nie kręciło się, a co za tym idzie-silnik by nie palił.Ciepłotę świec się chyba po oznaczeniu sprawdza :D Może coś jest zasyfione (choćby gaźnik lub filtry) i przez to słabnie i grzeje się :)

Jest tak-olej zmieniam,wentylator łopatki git.Wszystko wyczyszczone pod plastikiem rozprowadzającym powietrze.Gaźnik może prędzej.Ale tak:rozrząd ustawiony wg wzoru.(na you tube dużo jest)zawory ustawione na 0.05 ssący no i wydechowy mam na 0.10(tak ponoć najlepiej dla chinola)może ma być na 0.05?Ale czy zawór byłby odpowiedzialny za przegrzanie?
Pierścienie zmieniałem w maju(dobrze dotarłem)Może to cylinder się mści?
Aha,na ile starcza świeca?Mam na niej 5000km zrobione...

Witam posiadam inca street 50 skuter kupiłem nowy ma przejechane 30km i też mam problem z przegrzewaniem a mianowicie skuter czasami się zamula i gaśnie, po odczekaniu 10-15 min można spowrotem jechać nie moge dojść czego to wina tym bardziej że czasem jest OK.

Póki nowy, jedź na gwarancję z nim 8)

Bez urazy - ale przypuszczam że tym Piaggo zrobiłbym więcej km niż nową Incą. http://moto.allegro.pl/item1179512308_piaggio_typhoon_95r_uszkodzony.html

Pyjan powiem Ci, okazja ten Piaggio, serio mówię, jakbym miał więcej hajsu to bym go kupił /OT No coś te Inki z deka awaryjne ;/

Czy macie kraniki podciśnieniowe?
To wymieńcie...