Problem ze zmianą silnika w Aerox

Witam. Otóż mój problem polega na tym ze mam roxa z 1999 roku i padł mi silnik kupiłem roczny tylko ze jest inna instalacja elektryczna no i tu się zaczynają schody… jest inna kostka od zapłonu i modułu i nie mam zielonego pojęcia jak to podłączyć żeby było dobrze. Oraz jeszcze jedno pytanko dostałem tam gaźnik ze ssaniem automatycznym czy idzie to jakoś pominąć tak żeby ssanie zrobić powiedzmy na włącznik a też żeby to jakoś działało??

marysiv napisał:

zrobić powiedzmy na włącznik



po coś?

marysiv napisał:

jest inna kostka od zapłonu i modułu



dziwne to trochę , ale sam tego nie połączysz , musisz iść do elektryka , i on to sprawdzi za pocą specjalnych urządzeń , ale nie wiem czy nie będzie potrzebny nowy moduł ..

ale z tego co się orientuje to kabelki do silnika idą od zwojów i iskrownika , ale to jest razem, i idą jeszcze od rozrusznika , to wsadź zwoje od starego silnia , i powinno być ok

wrona napisał:

marysiv napisał:

zrobić powiedzmy na włącznik



po coś?

marysiv napisał:

jest inna kostka od zapłonu i modułu



dziwne to trochę , ale sam tego nie połączysz , musisz iść do elektryka , i on to sprawdzi za pocą specjalnych urządzeń , ale nie wiem czy nie będzie potrzebny nowy moduł ..

ale z tego co się orientuje to kabelki do silnika idą od zwojów i iskrownika , ale to jest razem, i idą jeszcze od rozrusznika , to wsadź zwoje od starego silnia , i powinno być ok




Włącznik po to, że ja przy swoim starym mam ssanie ręczne... a jak zmieńię magneto z tym co pod nim jest to będzie działało??

marysiv napisał:

ja przy swoim starym mam ssanie ręczne.



ale przełącznik ci gówno da to musi być ssanie ręczne

i dlaczego w takim razie od starego silnika nie dasz ssania ręcznego

marysiv napisał:

a jak zmieńię magneto z tym co pod nim jest to będzie działało??



a dlaczego nie , a pod kołem magnesowym są tak zwane zwoje i iskrownik takie małe gówienko na cieniutkim kabelku , zobaczysz to od razu po zdjęciu pompy

zrób tak jak pisałeś wyżej … to co znajduje się za magnetem podmiećń ze swojego starego silnika, nie będzie komplikacji z elektryką a silnik zapali na 100% na starym stojanie i magnecie !!