problem z odpalaniem skutera

Witam, od pewnego czasu mój skuter ma problemy z rannym odpalaniem. bardzo często próbie odpalania zalewa mi się, aby go odpalić często muszę zatykać filtr powietrza i odpalać z kopniaka ponieważ nie ma mowy aby odpalił z rozrusznika. jeśli silnik jest ciepły skuter odpala na dotknięcie. Jeżeli ktoś wie co to może być proszę aby o tym napisał.

ziomek przestań trollować , bo źle to się dla ciebie skończy , nie usuwam tematu bo akurat udało ci się trafić , wkońcu do opowiedniego działu

ziomek popierwsze co to za skuter ,po drugie opisz od kiedy tak się dzieje i czy po jakiejs naprawie nagle czy z dnia na dzień co raz gorzej , opcji są tysiące , może być przytarty cyl może być rozwalone ssanie może być tylko brudna gombka filtra , może być zła regulacja , stara świeca, opcji są setki

możesz mieć zepsute ssanie,
zawalony gaźnik,
zawalony filtr paliwa,
przytarty cylek,
złą regulacja gaźnika,
lewe powietrze może gdzieś łapać,

mój skuter to piaggio zip 1996r. zaczęło to się dziać jakiś rok temu nagle poszedłęm rano odpalić skutera i miał ciężko do tego czasu odpalał na dotyk. Gombke filtra wymieniałemw sięrpniu 2010r. wymieniałęm śiece i też nic a kiedy regulowałem gaźnik to albo były zawysokie albo zaniskie obroty.

ale jak albo za niskie albo za wysokie, bo jakby był za wysokie cały czas i żadnym sposobem nie dało by się wyregulować to bierze lewe,
ale na moje oko to to będzie ssanie, tam masz automatyczne nie?
może się kabelki gdzieś przerwały czy coś takiego, też kiedyś miałem poprzerywane poogarniałem to i palił ładnie do czasu kolejnej rozbiórki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

czyli przytarty cylinder na 90% odpada bo z dnia na dzień było by co raz gorzej , może uszleka pod cylem lub głowicą padła, może krucieć jest gdzieś spękany , i ma lewe , albo ssanie , jak masz elektryczne to odkręć je od gaźnika i nie wiem w którym momencie to zaskakuje czy po przekręceniu kluczyka czy przy odpalaniu silnika , ale obserwuj te igiełke od ssania czy porusza się góra dół

marcin129 napisał:

muszę zatykać filtr powietrza i odpalać z kopniaka ponieważ nie ma mowy aby odpalił z rozrusznika. jeśli silnik jest ciepły skuter odpala na dotknięcie


wrona - wątpię, że to wina cylka ...

ha nie doczytałem , na 90% jest to ssanie

ssanie mam automatycznie

nie szkodzi ale mogło je szlak trafić

albo ssanie , jak masz elektryczne to odkręć je od gaźnika i nie wiem w którym momencie to zaskakuje czy po przekręceniu kluczyka czy przy odpalaniu silnika , ale obserwuj te igiełkę od ssania czy porusza się góra dół