Problem z odpalaniem skutera 2t

No i się zaczęło.. zima, mrozy, skuterek stal miesiąc jakiś nie odpalany i teraz nie można odpalić.. kopki nie mam, na rozrusznik tylko ale nie pali, jak psikne plakiem to dopiero odpala, ale od razu gaśnie.. Co zrobić ???

Najlepiej zamontuj kopke bo po długim przestoju kazdy skuter ma trudno odpalic z rozrusznika a co do tego zr gasnie to przeczysc swiece a najlepiej kup nową

tylko że to ditech na gaźniku ;p A w nich nie ma kopki.. świeca prawie nowa. Nie dawno kupywałem.

Botek napisał:

Najlepiej zamontuj kopke bo po długim przestoju kazdy skuter ma trudno odpalic z rozrusznika a co do tego zr gasnie to przeczysc swiece a najlepiej kup nową

po co ma swiece czyscic?..

psiknij plaku, zatkaj reka filtr powietrza i wtedy krec rozrusznikiem ;)

w sumie, to co ten plak daje ?.. Nie zrobi mi nic z silnikiem ??

To działa na zasadzie takiej jak samostart. Ma niższą temperaturę zapłonu i zapala się łatwiej niż mieszanka paliwowo powietrzna. Tyle, że plak zawali obudowę filtra, a samostart nie.

Ja zdjąłem filtr.. i prosto do gaźnika psikałem.;p tak to nie ma mowy żeby odpalił..

Kup lepiej samostart. Tak to będziesz musiał czyścić gaźnik i w ogóle przestanie zapalać.

szyszu3 napisał:

Ja zdjąłem filtr.. i prosto do gaźnika psikałem.;p tak to nie ma mowy żeby odpalił..

teraz go zalales.

http://allegro.pl/sonax-samostart-250-ml-i2781586525.html

o takie coś wam chodzi ? kupie to gdzieś na stacji benzynowej ? i gdzie tym psiknąć.;p

Tak, o to chodzi. Kupisz na stacjach benzynowych i w dużych marketach za podobną cenę. Psiukasz do obudowy filtra powietrza. Zresztą instrukcję masz na opakowaniu.

okk spróbuje :D żeby mi skuuta nie wystadziło.:D A można prosto do gaźnika ? czy lepiej na gąbke psikac filtra i co od razu przykręcic obudowe ? czy może zdjąc taką rurke co jest podłączona do filtra ona gdzieś tam idzie żeby chyba brudów czy czegoś nie zaciągał, to zdjąć i przez ten otwór do filtra psikać ?

Po co ci to?-.- plag wystarczy, daj manetke na maxa, psiknij do gaznika przez filtr powietrza i wtedy go odpalaj a manetke trzymaj tak aby przepustnica byla do polowy otwarta.

Jak tam uważacie ale plak raczej zanieczyści wszystko. To jest środek kidy się nie ma pieniędzy. Ja bym psiukał do obudowy filtra, a jak nie pomoże dopiero do gaźnika. I nie przesadzałbym z ilością naraz.

spróbuj przytrzymać trochę manetke na full, albo nią "pompować". Ja raz tak zalałem swój. Może pomoże

Pompowac?.. bez plaka powinien zapalic, moj to na ropie palil i jezdzil :D

tylko ze ja nie mam ssania podłączonego.;p Jak nie było mrozów to normalnie odpalał bez ssania. :D

Może lepiej wykreć świecę, wlej z pół mililitra benzyny do cylindra, wkręć świecę z powrotem i spróbuj zapalić w ten sposób...

ja tez ssania nie mam ;)

Chłopaki odpalił :D wziąłem tą śrubke od ssania z gaźnika do góry :D Zakręciłem psiknąłem lekko tym czymś do czegoś :d cos ala plak i zapalił :D Troche pojeździłem po śniegu. Jest elegancko ;) Dzięki za rady, na przyszłość będę wiedział co robić ;p