Problem z lakierem bezbarwnym ...

Więc tak , już drugi raz mi się tak stało mianowicie , wczoraj rano pomalowałem pewną część spray czernym metalic wyszło super a gdy dziś dałem na to bezbarwny MOTIPA czarny kolor zrobił się jakby matowy , miećkki , dlaczego tak się dzieje ?

lakier masz źle wymieszany albo po prostu kupiłeś matowy bezbarwny

Mam dokładnie ten lakier http://allegro.pl/motip-lakier-bezbarwny-akrylowy-spray-500-ml-i1199042796.html ten bezbarwny … Raz psiknołem nim na baze i po 30s lakier jakby się złuszczył/roztopił , był ciś jak lekka warstwa nutelli xD nie wiem jak to inaczej opisać :stuck_out_tongue: Baza schła około 20 godz .

a ten czarny masz suchy??

Tak , jest już twardy… no około 24 godz schnie …

To masz jakiś wacusiowy lakier… Mi się nigdy coś takiego nie przydarzyło …

a mi się przydarzyło, prawdopodobnie źle dobrane lakiery czy jakoś tak i ten bezbarwny rozpuszcza bazę, kiedyś o tym czytałem.

Ja zrobiłem podobnie jak małowałem zaciski na szczęście nie widać, pomalowałem już w nocy w sumie 3 warstwy a rano zobaczyłem niedociągnięcie w pewnym miejscu psiknąłem tym samym lakierem i stary się zmarszczył, ale nie widać aż tak.
Będzie tak jak Szympa mówi, bezbarwny rozpuszcza lakier pod spodem i tu jest pies pogrzebany. Jakbyś pomalował bezbarwnym po mokrej bazie to by się nic pewnie nie stało, ale to już nie będzie to ;p

przecież bezbarwnym się maluje od razu na jeszcze nie wyschnieta baze !
poza tym ten efekt o którym mowicie potocznie nazywa się zważonym lakierem :stuck_out_tongue:
a tak btw to zly dzial.

Sorry jak zły dział :confused:

Czyli teraz jak już wszystko wyschło to już nic nie da się zrobić ?

kamil102 napisał:

Czyli teraz jak już wszystko wyschło to już nic nie da się zrobić ?


O nie kolego, da się.
Bierzesz papier, zdzierasz, to co namalowałeś i lecisz od początku, ale tym razem zgodnie z zaleceniami Admina ;)

btw, ja ostatnio małowałem cuś i też popełniłbym ten błąd, ale na szczęście pomiędzy małowaniami minęło ledwie 8h i udało się bez poprawiania :)

Dywersant, nie ma sił. i funduszy na dalsze prace niestety tak zostanie jak teraz , można zamknąć :stuck_out_tongue: