Problem z Generic Xor LC

Adverion napisał:

Ja bym na to srał i kupił korbowód nowy bo nie jest jakiś mega drogi a jak założysz to będziesz miał pewność ze jest dobrze ...


Dokładnie :-) Bo raz przyszlifujesz za daleko i kartery na szrot ;-)

Damianho napisał:

Adverion napisał:

Ja bym na to srał i kupił korbowód nowy bo nie jest jakiś mega drogi a jak założysz to będziesz miał pewność ze jest dobrze ...


Dokładnie :-) Bo raz przyszlifujesz za daleko i kartery na szrot ;-)



Od czego jest grubsza uszczelkaż

Tu nie chodzi o ta jak grubo przeszlifuje tylko czy utrzymam poziom bo wystarczy 1 stanień odchylenia i zatrę każdy cylinder. No i pamiętajcie że i tak muszę kupić nowy tłok bo cylinder do szlifu pójdzie. Może da rade kupić taki tłok żeby pokrył tą różnice. A wogule wie ktoś gdzie kupić tłok da metra kita bo ja szukałem wszędzie i nie znalazłem :confused:

Napisz do Mielocha na pewno będzie coś miał… :sunglasses:
A nie możesz dopasować innego tłoka ? tzn innej firmy żeby miał takie same wymiary vertex czy jakiś…

Wczoraj pisałem do Mielocha ale jeszcze nie odpisał. Fajnie by było jak by dało by się kupić taki tłok który to naprawi jak nie to może w jakimś profesjonalnym zakładzie może to zrobią. Kurcze nie spotkaliście się może z jakimiś tłokami do metra kita bo ja nigdzie nie mogę znaleźć. Może uda mi się odzyskać kasę za tłok bo jest w zaje****ym stanie. A jeszcze jedno nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło bo jak się bawiłem łożyskiem to mi się 1 szpilka wysypała :572: o mały włoś i miałbym po cylindrze :roll:

PS Mam pytanko czy nie dało by się tak delikatnie wodnym papierem wypolerować gładzi żeby nie robić szlifa bo cylinder jest bardzo delikatnie przytarty :oops:

nie za bardzo bo wtedy z jednej strony będzie bardziej przytarty a z drugiej mniej… i może to być nie zauważalne dla oka … ale dla cylka tak bo to musi być idealnie okrągłe …

Gładź możesz delikatnie przeszlifować papierkie ściernym. Jak chcesz się dpowiedzieć ile dokładnie tobie brakuje to załóż cyla na tłok który siedzi na krobowodzei i w GMP zmierz ile brakuje. Dowiedz się jaka długosć na tłok Minarelli, bo może wystarczy tylko tłok kupić. Co do stoczenia części cylindra lub karteru to w tym momncie podnoscisz kąty otwarcia okien w cylindrze. Jak na tym strojeniu miał 8 bar to przeleciałbym go papierem ustawil odpowiedni luz tłok-głowica w LC powinien wynosić od 0,55-0,7mm. Nie polecam toczenia cylindra z góry wtedy zmieńiesza się pojemnosć cylindra. Najlepszym wyjściem było by dobranie tłoka który pasuje.

Jeśli chodzi o gładź to chodzi mi tylko żeby go tam delikatnie wyrównać jakimś bardzo drobnym papierem wodnym. A z tłokiem to jest problem bo na necie nie znalazłem do metrakita ani na 47mm ani większego. najbliżej mu do tłoków malossi ale mimo to mają za nisko i za duży kanał sami zobaczcie . Może wam się uda coś znaleźć. Ja dokładnie wiem ile mi brakuje bo już wszystko pomierzyłem i minimalnie żeby była przerwa 0,7mm musiałbym skroić 1,3mm.

Ale jeszcze mam jeden pomysł pie***ć tego chińczyka i zrobić swapa i wrzucić minarelli. Tylko nie wiem czy mi koszty pozwolą bo krusiec zawór gaźnik filtr dzwon i sprzęgło wydech i cylinder się przeniesię wał + łożyska 100km sprzedam za jakieś 300zł wariator może pójdzie za jakieś 130zł pasek za jakieś 85zł resztę silnika poszło by na części może z 250zł jeszcze by wyciągną. To już będzie z 765zł do tego pompę chłodnice i resztę mam wystarczyło by kupić silniczek byle żeby były osprzęt elektryka i najlepiej już na tarczy do tego wał i wariator. Jak myślicie wyrobił bym się z kosztami czy dużo bym musiał dołożyć?? I czy warto takie coś robić??

Kurcze teraz już trochę kasy włożyłeś w ten silnik i nie wiem czy to się by opłacało finansowo no pod warunkiem że za dobrą cenę sprzedasz to co teraz masz to wtedy tak…
Tylko trzeba doliczyć jeszcze chłodnicę zbiornik wyrównawczy, elektrykę za sam silnik dajesz jakieś 1000zł z osprzętem + tamte pierdoły to w jakiś 1300 byś się zmieścił …
Ja bym tam robił tego swap’a :slight_smile:
No a odpisał ci Mieloch czy by miał ten tłok :?:

Oj Adverion :568: tym razie nie doczytałeś mojego posta przecież napisałem że chłodnicę zbiornik pompę mam i jeszcze dużo części innych części się przeniesie. Już gadałem z kilkoma osobami i powiedzieli mi że za calutki silnik ze wszystkim koło 500zł a ja nie potrzebuje części wszystkich części to może uda się schodkować albo sprzedawca obniży cenę może tak do 400zł może mniej i do tego wystarcz kupić wał wypełniany 250zł i wario i zmontować wszystko. Ale jeszcze mam jeden pomysł mój brat od czasu do czasu jeździ do nie mice a tam jest powszechny tunik skuterów i wsunie tam się nie pier***ą jak skasują skuter może by coś ciekawego z złomowiska przywiózł. Wiecie może coś na ten temat czy opłaca się jechać do Niemiec?? A wiecie ile mi Mieloch zawołał za tłok 48mm (bo tylko taki mają do metrakita) 212zł + przesyłka :573:

a co ty myślałeś że co ile 5 zł :mrgreen:
A sorry nie wiem jak ja to napisałem jeszcze wcześniej patrzyłem że masz LC (w tym samym czasie co pisałem posta) nie wiem jak ja to zrobiłem :mrgreen: A za 500 zeta to bez osprzętu raczej
Bo z osprzętem kupujesz za 1000zł w lux stanie :stuck_out_tongue:
To rób swap i już :->

Wiesz mi nie jest potrzebna nówka sztuka bo i tak cały silnik będę polerował i będzie porting :smiley: cylinder wał sprzęgło dzwon wariator pasek gaźnik itp nowe :wink: więc wystarczy żeby gwinty całe przełożenia bez luzów i nie był popękany no i mile widziana tarcza :smiley: . A pyzatym co tam masz osprzętu po jednej stronie napęd pompy(który mi jest nie potrzebny bo jeżdżę na mieszance) ze 2 sajgery prądnica z magnetem i nakrętka cewkę i zapłon też łatwo dostać. Po drugiej stronie rozrusznik zębatki dystans przeciw talerz zabierak kilka podkładek i nakrętka. Oprócz tego to jeszcze korektor momentu obrotówego i TYLE :!: Resztę się zaadaptuje więc skąd te 1000zł :?: 400zł to max a w Niemczech pewnie nie więcej ja 200zł. No chyba że się mylę ale na pewno nie więcej jak ±100zł.

PS Ma ktoś jakiegoś znajomego w Niemczech albo ma ktoś namiary na jakieś złomowiska najlepiej blisko granicy z polską:)