Problem z gaźnikiem (Yamaha Aerox)

Witam, jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość

A więc przechodząc do sedna sprawy, mam problem z gaźnikiem w moim przecinaku Yamaszce Aerox 50 z 2003 roku, 2 miesiące temu podczas jazdy skuter nagle wszedł na wysokie obroty jakby się zacięła linka gazu i nie reagował na manetkę, odrazu go szybko zgasiłem i doczołgałem do domu, w garażu zajrzałem do gaźnika i widzę że przepustnica jest ciągle zawieszona w jednej pozycji, otwarta i nie da się jej za nic ruszyć, z trudem udało mi się ją wyciągnąć z gaźnika i wtedy ujrzałem iż rowki na ktorych osiada się przepustnica są powyrywane, i od tego momentu przepustnica nie wchodzi do gaźnika, gdy wpycham ją na siłę to skuter nie reaguje na manetkę, dodam iż przepustnica nie jest nawet przytarta, i teraz znając przyczynę nieprawidłowego działania, mam pytanie do użytkowników forum, czy da się cokolwiek z tym zrobić? W sensie czy da się jakoś zregenerować te rowki bądź wsadzić przepustnicę do gaźnika bez nich, tak aby skuter sprawnie reagował na manetkę, czy zostało tylko kupno nowego gaźnika?

W razie potrzeby mogę załączyć zdjęcia otworu na przepustnicę, Pozdrawiam i proszę o pomoc bo zależy mi na tym abym moja pszczółka znów latała po drogach :slight_smile:

kup gaźnik

juz mam nowiutki gaźnik, 17,5mm tylko przepustnica nie pasuje, jest za mała i nawet nie odpala, jakiej szerokości musi być przepustnica do gaźnika 17,5mm?

kupiłeś gaźnik bez przepustnicy??? coś ty kupił? 17,5mm to własnie średnica gardzieli gaźnika i przepustnicy a nie wlotu do niego

dellorto 17,5mm nie bylo przepustnicy w zestawie, taka by chyba pasowala? https://gmoto.pl/przepustnica-10-175-mm-phva,166974.html?gclid=CjwKCAjwvfmoBhAwEiwAG2tqzCLiOiarul9CdTVnMLyaLi0aq7dz7hAomzZg8cJDjDRuWyrZ-mjPuhoCu70QAvD_BwE

ale to jest Dellorto czy podróba Dellorto?
Bo tak zasadniczo Dellorto to taka firma że ma własne katalogi częsci zamienych i do dellorto kupuje sie na 100% pasujące cześci dellorto.
podobnie jest z tymi lepszymi klonami gaźników Dellorto od np Stage6. Bo przepustnica no name od klona bez licencji to niekoniecznie musi pasować