problem z elektryka w katanie 98 ac

witam mam taki problem ze jak wiecie katana niema modulu i cewki tylko ma cewkomodul tzn te 2 części w jednej zrobione i umnie jest to przerobione na cewke i modul moldul od roxa i cewka raczej tez od roxa lub apki niewiem dokladnie . problem to tak ze mi swiatla nieswiecą (swieca tylko gdy aku jest naladowany) i gdy podepne naladowane aku to trzyma z 1h nawet gdy sqtr jest wylaczony bez kluczyka w stacyjce aha swiatla swieca tak strasznie slabo z aku lub bez ale gdy gazu będzie na fula dane wtedy jakos tak slabiutko swieca a pytanie moje to jest takie czy to swiecenie swiatel moze byc spowodowane źle podlaczonym regulatorem napieciaż? no i czemu to aku mi napiecie ucieka (akumulator jest nowy!)
proszę o odpowiedzi

masz podlaczone swiatla ze ciagna prad z aku a teraz pewnie ci padlo ladowanie i swieca tylko jak aku naladowane

a dlaczego mi aku padnie jak naladuje i tylko go podlacze do skutera i nic nierobie to czemu ono padaż

bo może juz pradu nie trzyma

prad trzyma a jak to ladowanie by padlo to tzn co się dokladniej tam zepsuc moglo?

coś z iskrownikiem, magnetem może kable się przepaliły wiec najpierw sprawdź dokladnie elektryke

a regulator napieca nic z tym by niemial ?? jak myslice moze źle podpiety jest czy cosą

no regulator też można by sprawdźić ale najpierw posprawdzaj dokladnie wszystkie kable kostki moze cos się rozlaczylo

miernikiem sprawdź ladownie, przy odpalonym moto powinno wkazywać na akumulatorze 12,5-13V, jeżeli będzie ładował to sprawdź kable czy się grzeją, jak grzeją to także wypadało by sprawdźić czy regulator parzy jak się go dodtknie, i w tym momęcie zależy od ciebie tylko jak to sprawdzisz bo gdzieś będzie zwarcie które pobiera maksymalny prąd dlatego światełka święca prawie wcale,

jeżeli nie będzie łądowania podłącz inny regulator i wtedy sprawdź