Problem z częścią wariatora ;(

Witam dzisiaj skuter zaczął mi dziwnie jeździć i miałem podejrzenie że coś ze sprzęgłem poszło, lecz nie. Rozkręcajać wariator zobaczyłem że ta część ostatnia(zapomniałem jak się nazywa :oops: ) z przeciwślizgami i nie dająca rolkom wypaść, pękła na pół, nie wiem jaka siła to zrobiła że pękło ;/ wał nie ma luzów ani nie jest skrzywiony. Jaka mogła być przyczyna pęknięcia tej oto części ? Bo nie chciałbym gdybym założył część nową żeby pękła ;/ Pozdro

mozę za mocno skręcone było albo coś nie równo i pekło

Jakby było za mocno skręcone to by ci gwint poszedł na wale albo na śrubie (w katanie tak miałem)

Może rozmiary rolek się nie zgadzałty


Sorr za offa ale po avku widzę że płeć zmieńiłeś ^^

Cały wariator komplet kupowałem rolki wario itd więc pasowało. A śruba była lekko przykręcona, bo delikatnie za klucz pociągnąłem i już poszła.

a jaki to wariator?
ile za to dałeś?

znajomemu polini pękł w pół :slight_smile:
nie mart się stało się i już,
kupić nowe, wziasc szczotke druciana i wszystko co tam widzisz pożądnie wyczyść, i skręć do kupy też pożądnie,

btw. pęknąć mogło przez luzy ( być możę czegoś ci tam brakuje)

Zwykły chiński wario xd 50zł

up: Będę musiał tak zrobić :slight_smile: Dzięki za porady pozdro

Zwykły chiński wario xd 50zł


Więc masz odp. za 50zł to nie ma się co dziwić że pękło :mrgreen:
I tu również masz nauczkę że nie kupuje się badziewi bo trzeba wcześniej wymienić ;-)

No ale i w firmówkach może pęknąć jak jest jakoś wadliwie wykonany ale to się baaardzo rzadko w fimówkach zdarza .. praktycznie wcale

firmówki są po to aby dłużej pożyły części i silnik…
dostałem zadanie podszykowania skuterka pod sprzedaż. Nie palił.
Potrzebny był remont,
i tu z pomocą przyszły nieorginalne części. Silnik wyremontowany w koszcie 300zł a nie ponad 1000zł za które wyszło by za orginalne częsci.
Silnik będzie jeździł teraz 2 sezon i jak na razie po zimie odpalił bez zająknięcia.

Wiec pamiętać po co są zamienniki.
End.