Prawo jazdy - krok po kroku :P

Siema,
może przez ten temat zostanę uznany za debila ale co mi tam :slight_smile: Kto pyta nie błądzi :slight_smile:
Więc tak … chciałbym się zapisać na A1 ale się ‘boję’ bo nie wiem jak to wszystko wygląda :stuck_out_tongue:
Więc byłbym wdzięczny jak ktoś by mi napisał w punktach od początku (od wejścia do OSK :D), aż do odebrania prawka :slight_smile:

Będę bardzo wdzięczny :*

Z góry dziękuję :slight_smile:

czego się boiszł :stuck_out_tongue:

Najważniejssze to musisz zrobić gałe instruktorowi jak to pisałeś do Mafioza xD’

Wszedłeś do OSK i:
1. zapisujesz się i dowiadujesz, kiedy i gdzie wykłady
2.płacisz w ratach(bądź wszystko na raz) i po pierwszej wpłacie dostajesz materiały do nauki.
3. chodzisz na wykłady i dowiadujesz się teorii
4. najczęściej pod koniec wykładów(wszystkich) masz badania lekarskie w ośrodku lub sam musisz je sobie załatwiać :wink:
5. zdajesz wewnętrzny(badania wcześniej zrobiłeś) i dostajesz papier, że teoria zaliczona i dostajesz kartę dla instruktora(oddajesz mu ją)
6. umawiasz się z instruktorem, dajesz mu kartę i jeździsz! :smiley: :smiley: :smiley:
7. JEŹDZISZ, JEŹDZISZ, JEŹDZISZ :smiley: :smiley: :smiley: na palcu ćwiczysz tor(slalom i ósemki), a reszta po mieście. Pod koniec jazd uczysz się dokładnie obsługi oraz ćwiczysz hamowanie awaryjne.
8. zapisujesz się na egzamin i czekasz w napięciu… wielkim napięciu :622:


9. DZIEÑ S¡DU:
a) przychodzi do WORD’u, za okazaniem dowodu wchodzisz na teren i tam się rozluźniasz (jest tam mnóstwo innych przyszłych motonitów, więc gadasz z nimi normalnie)
b) wchodzisz do sali egzaminacyjnej, tam egzaminator wyznacz ci miejsce uprzednio sprawdzając twój dowód i zaczynasz teorie… robisz… robisz… kończysz… sprawdzasz… zdałeś! :smiley:
c)następnie idziesz z całą grupą za egzaminatorem by zobaczyć tor, motocykl.
d)w kolejności alfabetycznej przystępujecie wszyscy do egzaminu praktycznego na placu robiąc wszystkie zadania
e)po zrobieniu(zaliczeniu) placu w kolejności alfabetycznej jedziecie na miasto, by tam pokazać, że umiecie zapier… jeździć :slight_smile:
f)powrót na plac i magiczne słowa egzaminatora: “zdał pan” :smiley:

10. powrót do domu i sprawdzanie, gdzie jest nasze prawko na stronie: https://www.kierowca.pwpw.pl/ gdy będzie tekst: “do odebrania w urzędzie” idziesz do urzędu.
11.płacisz za prawko(chyba 70zł), odbierasz i jazda na legalu :smiley:

Dziękuje za uwagę :wink:

Kurde, szkoda że teoria jest tego samego dnia co jazda (tzn egzaminy). Dywer, testy na egzaminie są te co na płycie się dostaje? tzn ten program, gdzie jest licznik 25min, z lewej obrazek, pod nim pytanie i niżej odpowiedziż Tych testów można się na pamięć nauczyć.

Wszystko obecnie jest identyczne :wink: A co ty chcesz tu wkuwać na pamięć?! Ty masz to wiedzieć!

teorię możesz wziąć nawet długo przed praktyką :smiley: Nie trzeba razem zdawać

Eee to wszystko dla mnie zbyt skomplikowane :stuck_out_tongue:
O eM Gie !

To jest proste jak jazda skuterem xD
Jasiu ma A i było dobrze w hooy, w deszczu się miało jazdy to się dawało radę. Dywer to ładnie objaśnił. Zapisuj się kurwa!

SKOMPLIKOWANE? WEŹ PRZESTAÑ RUDY <HAHAHA>

Jeśli nawet NORVID (JA) zdał teorię i czeka na jazdę (śnieg na razie) to Ty nie dasz rady? Dobre xD

Też mi się wydawało, że nie dam rady, nie wiadomo gdzie iść i w ogóle :stuck_out_tongue: NA KOÑCU JÊZYKA!!! JAK NIE WIESZ TO SIÊ PYTASZ - JA TAK ROBIŁEM :stuck_out_tongue_winking_eye:

A tutaj dla niedowiarków.

Nie mam pokwitowania, że zdałem, bo mają oni jakoś u siebie na kompach pozapisywane, bo jak zdałem to komunikat się wyświetlił

Wynik: POZYTYWNY, błędy dopuszczalne: 2, popełnione: 0.







:wink:

Rudy - teraz Ci pewnie Norvid wszedł na psychę :smiley:

P.S. Norvid - gratulacje :slight_smile:

Dziękuje, miły prezent dostałem na gwiazdkę ;p

Ja chciałbym jeszcze dodać, że teraz to chyba najlepszy czas na rozpoczęcie kursu na A/A1, ze względu na pogodę. Póki zima wykłady, nauka teorii, a niedługo - na wiosnę jazdy i egzamin :slight_smile:

[ Dodano: 18-02-2010, 11:20 ]
BTW: Rudy - masz dowód/paszportą

A podziękowań za szczegółowy opis od autora tematu się nie doczekam… :573:

Norvid, gratulacje :wink:

Jasiu226, a potrzebny jestą

Właśnie … potrzebny ? Chyba tak coś mi się kojarzy, że trzeba robić tymczasowy …
Paszport jedynie mam

Potrzebny, żeby przystąpić do egzaminu. Proponuję dowód - darmowy, 30 dni… Do paszportu potrzebne będzie jeszcze jakieś zaświadczenie o zameldowaniu (bynajmniej w poznańskim WORDzie). Jeszcze jakieś pytania to wal. :wink:

Dywersant napisał:

11.płacisz za prawko(chyba 70zł)



od środy 84zł

RudY napisał:

Chyba tak coś mi się kojarzy, że trzeba robić tymczasowy ...



Nie ma już pojęcia "tymczasowy dowód osobisty"... Nie różni się on niczym od zwykłego dowodu, tylko ważny jest 5 a nie 10 lat... To wszystko...

Dywersant napisał:

Ty masz to wiedzieć!



Na ci mi znać droge hamowania z prędkośći 50km/h na suchej nawierzchni bitumiczneją o.O :D

RudY napisał:

Paszport jedynie mam



Też się nada ;)

Shakin napisał:

RudY napisał/a:
Paszport jedynie mam



Też się nada



ok, ja też mam paszport.

Shakin napisał:

Dywersant napisał/a:

Ty masz to wiedzieć!



Na ci mi znać droge hamowania z prędkośći 50km/h na suchej nawierzchni bitumiczneją o.O



zgadzam się.

[ Dodano: 18-02-2010, 22:26 ]
A tak wg. to zgoda rodziców tylko na początku na tym papierku mają się podpisać taką Potem już nigdzie nie muszą się stawiać, albo podpisywać nic?

Nie nie muszą, potrzebne jest tylko oświadczenie dla WORD, że wyrażają zgodę, no w OSK chyba, ale już nie pamiętam :slight_smile: