Prawko Kat. A

Jak pewnie wszyscy wiemy, wraz z 1 stycznia obowiązują nowe Przepisy. Mam pytanie: Jeżeli się jutro zapiszę na kurs na a, to czy w przyszłym roku będę mógł zdawać na a (po mimo, że 18 miałem kilka dni temu), czy mój kurs będzie zezwalał na tradycyjny egzamin na a ??

Dzięki z Góry
Rafał :slight_smile:

Prezydent tego jeszcze nie podpisał

Poza tym coś pisali na ś, że przepisy dot. podnoszenia wieku zaczną obowiązywać w 2013r (ale ustawa jako całość wejdzie w przyszłym)

Nie będzie także VAT na kursy prawa jazdy B,C,D. Ceny oczywiście wzrosną bo ogólne koszta pójdę w górę, ale nie będzie to aż tyle co sam podatek dołożony do ceny kursu

z tego co wiem to jeśli się zapiszesz na prawko jutro czyli w roku 2010 to zdajesz na tych zasadach, które obowiązują w roku, w którym się zapisałeś czyli na starych.
jeśli się zapiszesz już w 2011 to zdajesz na tych jakie będą obowiązywać w 2011 roku.

Tak przy okazji jeszcze…

“Art. 122. Ustawa wchodzi w życie po upływie roku od dnia ogłoszenia”

I jeszcze jedno




Interesuje nas pkt 2 tego artykułu, a dokladnie kiedy jest mowa o art. 8 ust 1. pkt. 6 lit a czyli
“Art. 8. 1. Wymagany minimalny wiek do kierowania wynosi:

6) 24 lata – dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii:
a) A – jeżeli osoba nie posiadała przez co najmniej 2 lata prawa jazdy kategorii A2”

Czyli rozumiem, że nie warto się spieszyć, bo przepisy tak na prawdę zaczną obowiązywać później ?

Jak masz okazje to i tak rób :stuck_out_tongue:

Ale prawdopodbnie tak, zaczną obowiązywać później. Zobaczymy jak już Maria podpisze ustawe, jaka jest jej końcowa treśc ;]

Tak jest, jeśli zapisujesz się PRZED wprowadzeniem ustawy, zdajesz na starych przepisach, co mi się udalo :stuck_out_tongue: I masz pelen lajcik, 0 ograniczen :wink: Ile u Was kosztuje prawko na A?

Juz do konca nie jestem przekonany o zdzwaniu ‘‘na starych zasadach’’, ale nie wnikam, a tobie się udalo zdawac ‘po staremu’ bo jeszcze nic nowego nie wprowadzili.

A aktualnej ceny kursu juz nikt ci nie poda… Mamy od wczoraj VAT na kat. A ;] Takze poooooszlo w gore ;]

Słuchajcie ;] Ciotka mi mówiła że nawet jak wejdzie ta ustawa to powiedzmy jak ona zostanie ustanowiona np 1 stycznia 2012 roku to zacznie ona obowiązywać dopiero od 1 stycznia 2013 tak jest z ustawami że zaczynają dopiero obowiązywać po roku od ich wprowadzenia .

Łał, bystrzak -.-

Czytaj posty, napisałem to już

Hmmm… to generalnie rzecz biorąc bardzo możliwe że zdążę :slight_smile:

RudY napisał:

Hmmm... to generalnie rzecz biorąc bardzo możliwe że zdążę :)



Zapomnij :P

Dywersant napisał:

Zapomnij :P


Zgiń ! Przepadnij ! ...

Shakin napisał:

Łał, bystrzak -.-

Czytaj posty, napisałem to już



Nie mogłeś odpuścić ;> Musiałeś Się wykazać nieskazitelną spostrzegawczością ? . Człowiek nie jest stworzwony nie omylny ;) Pozdrawiam .

Nom :smiley:


Jak ktoś jest ciekawy to TU(klik) jest ostania wersja projektu z 11.2010

Ahh jakiś ty dzielny i mężny , upokorzyłeś świerzaka :frowning:

W życiu trzeba być twardym ;]

będziecie się kłucić to pierdolne po banie i będzie spokuj

Twardziej nie kupuje CB500 :wink: Pozdro i kończę tą dyskusje .

Łohohohoh xDD Toś dowalił :smiley: Łaaaaaaaaaał :stuck_out_tongue: Ide do mamusi się wypłakać ;]