Porządek formalności przy zakupie nowego skutera ?

30 dni czekasz na nowy dowód rejestracyjny. Na miejscu od razu dostaniesz tablice i tzw. miękki dowód rejestracyjny. Jeżeli stare tablice są z tego samego powiatu to zostaną te same, wymienią tylko dowód rejestracyjny na Twoje dane.

30 dni to maksymalny czas oczekiwania. Zazwyczaj zamykają się w 2-3 tygodniach. Ja zawsze miałem po 2 tygodniach dowód do odbioru.

Czołem. Informacja dla potomnych. Jeżeli ktoś ma wbity w dowodzie przegląd bezterminowy to przed zarejestrowaniem trzeba zrobić przegląd. W wydziale komunikacji dziś Pani mi wyjaśniła, że mogliby przepisać bezterminowy gdyby był to skuter 3 letni lub nowszy ale produkcja i wbicie było wcześniej więc trzeba najpierw na przegląd, później z przeglądem formularz, stare tablice i dowód rejestracyjny do WK. Tam dają kwitek do opłaty i tyle z latania.

Ps. i przy wizycie już z przeglądem od ręki dostałem nową tablicę i tymczasowy (30-dniowy) dowód rejestracyjny z kwitkiem do podglądu na stronie internetowej czy jest już trwały do odbioru. W tym okresie ma być wystawiony.

Ciekawostka - stara ramka nie trzymała tablicy więc zajechałem do największego w Olsztynie serwisu skuterów (nie będę podawał nazwy ale każdy się zapewne orientuje jaki w pobliżu Manhatanu się znajduje) i co dziwne za ramki każą sobie płacić 10 pln a jest tam nadruk reklamowy ich firmy. Dla mnie to trochę kuriozum gdyż w salonach samochodowych wszędzie dają ramki gratis właśnie ze względu na reklamę ich firm.

To Pani z okienka zrobiła Cię w jajo, bowiem bezterminowe przeglądy były wbijane ostatnio we wrześniu 2009, więc mógłbyś kupić w najlepszym wypadku 4-latka. Poza tym zrobienie przeglądu jest obowiązkowe i Pani z okienka tego nie zmieni ;)