Poraz enty, wyciek...

Yoo

Problem tkwi w tym, że coś cieknie w huraganie kolo pompki oleju tylko niewiem co. Wyglada to tak ze jak popatrze od spodu na wiatrak ten co chłodzi cylinder to jest on caly usmarowany takim czarnym olejem/ smarem czy czyms. W kazdym badz razie wychodzi to mniejwięcej z tego miejsca w którym druga linka od manetki styka się z pompka. Co to moze byc ?

Olej z dozownika cieknie :stuck_out_tongue:

najlepiej pozbądź się zasilania olejem ^^ miećszaj samemu… ja zrobiłem błąd i oddałem skuter z przeciekającym zbiorniczkiem i musiałem zapłacić za szlif bo się zatarł

a to może być to że wydech jest nieszczelny i pluje na wentylator jakoś :stuck_out_tongue:

na pewno tak masz że po jeździe kapie ci na wydech i dymi się ? ;>

uszczelka pod prądnicą !

co ma uszczelka pod prodnicą do wycieku oleju -.-
Wyciek jest albo z pompki oleju która jest nieszczelna, albo uszkodzenia doznał zbiorniczek K*&^%%$WA … tak się składa że wężyk od oleju jest tak pięknie poprowadzony w HRR że przy uszkodzeniu zbiorniczka olej ścieka po nim i ładnie wypluwa spod pompki …

No właśnie, sprawdź czy wężyk jest ciasno na zbiorniczku, bo jak leci to właśnie po wężyku, a z wężyka kapie na obudowę wentylatora.

ale kapie spod obudowy wiatrakaż JacoPL, ściągałeś kiedyś prądnicę ?

w ciągu 2 lat rozebrebrałem z 15 silników minarelli do zera i wiem że pompka jest za stojanem. Ale nie trzeba wcale ściągać stojana, wystarczy chwila cierpliwości i idzie okręcić to bez żadnej ingerencji w silnik , jedyne co trzeba zrobić to ściągnąć obudowe wentylatora , odkręcić i wyjąć pompkę , oddać ją do zegarmistrza albo do elektronika który posiada myjkę ultradźwiękową ( ja płace za mycie 10zł) wymieniam uszczelki które są w pompce, przypinam wężyki do niego i wtedy wkładam i mam 100% pewności że jak wycieka olej to nie z pompki

JacoPL napisał:

myjkę ultradźwiękową


Taki mały OT:
Co to za cholerstwo ?!

http://allegro.pl/item790267444_wanna_velleman_myjka_ultradzwiekowa_gwar_f_vat.html
:slight_smile: przydatny gadźet … ale są też znacznie tańsze

No widziałem na allegro i też trochę na necie poszperałem o tym dziadostwie :stuck_out_tongue: Niezły bajer no :slight_smile:
http://www.youtube.com/watch?v=YhO-V6a47kI

wszystko pięknie i ładnie no ale tym motorku umyć się nie da :mrgreen: Jak już to np. gaźniki itp.
A ultradźwięki są używane np. do usuwania kamienia nazębnego :slight_smile:

wszystko zalezy ile masz kasy … idzie dostać myjkę na 200 a nawet 500 litrow … akurat gaźnik i inne elementy które są smarowane w skuterze wystarczy umyć w takiej wanience 2-3 litry ( idzie dostać do 150zł już )

a zaletą jest to że czyści Bardzo Dokładnie przez duże D . i nie uszkadza w żadnym stopniu mytego elementu …

no bo to jest na takiej zasadzie że ten brud zaczyna przylegać coraz bardziej do siebie i odpada sam … w tym tygodniu miałem akurat o tym na fizyce :mrgreen:

a elementów gumowych ona czasem nie wymyje??

nie ponieważ działa na zasadzie ultradźwięków niesłyszalnych dla ucha, wysoka częstotliwość cuduje coś z wodą i powoduje oderwanie brudu, i nie ma obad o uszkodzenia , takimi żeczami zegarmistrze czyszczą mechanizmy i niczego nie uszkadza :))

PZDRO
LooSiu jak idzie z tym wyciekiem ?

zapewne nic nie zrobił bo jest zimno i wieje trochę :stuck_out_tongue:
a tak na marginesię to ja juz mu mówiłem ze prawdopodobnie to pompka jest do pupy

nie ma żadnej rady tylko to po prostu sprawdźić i tyle