Porada odnośnie malowania!

Siema!

Maluję boczki w Dominatorze. A raczej już pomalowałem. Jeden małował mi tata, super-ekstra wyszedł… Połysk jest zero zacieków itd. Drugi małowałem sam, pomalowałem ładnie podkładem bez zacieków potem po ok. 8h od małowania podkładem zmatowiłem go i prysnąłem czarnym… Wchodzę dzisiaj do garażu a tu kurwa zamiast połysku, czarny chamski mat! :confused: Co to może być? Mogę to jakoś naprawić, np. pryskając na to bezbarwnym? Czy lepiej tego nie tykać i pomalować jeszcze raz. Mam nadzieję, że wypowie się ktoś kto się zna… Aha malowanie szprajem oczywiście… I nie wiem czy dobry dział, wydaję mi się, że tak :d…

pzdr.

zeszlifuj znowu, daj podkład, dobrze odtłuść i powinoo być git

podładu się nie matuje …

jak to się nie matuje ? :stuck_out_tongue: można szlifować podkład spokojnie.

Weź to pomaluj jeszcze raz, bez ruszania. Powinno zlapac połysk :wink:

ale nie rozumiem, czemu teraz się zrobiło matoweź I czy jak pomaluje znowu to jaką mam gwarancję, że znów nie będzie?:slight_smile:

najprawdopodobniej za cienka warstwe lakieru dales. dlatego tak

KruczeK napisał:

jak to się nie matuje ? :P



kruzkoz , no własnie się nie matuje :)

matuje się tylko wtedy jeżeli podkładem jest stary lakier.

baze się kładzie na podkład , jak nawet jescze nie zdąrzy do końca wyschnąć , musi przeschnąć na tyle aby nie brudziło ( ok 15 min) i kładzie się pierwszą warstwe bazy :)

podkład własię został po to stworzony żeby lakier się lepiej na nim trzymał i wcale nie trzeba go matowić :)

co nie znaczy ze nie można go matowac jeśli np podkladem chcielismy wyrownac jakieś rysy male i nalozylismy go grubiej :wink:

na pewno nei jest za cieńka warstwa ;/…

dla mnie to tam nie ma znaczenia , jedynie kiedy uzyłem papieru do podkładu , to jak zrobiłem zaciek ( tak wiem trzeba byc debilem żeby zrobić zaciek podkładem)

i zamiast kłaśc grubo podkładu ( im cieńszy tym lkaier lepiej się trzyma) to lepiej porządnie ,przepolerować" plastik papierem 800 , a jeżeli są mega grube rysy to tylko szpachlowanie :slight_smile: Dla mnei nei jest dobrym pomysłem zakrywanie rysk podkładem :slight_smile:

a moze byc dlatego matowe ze dalem za gruba warstwe podkladu?

Pomaluj jeszcze raz i zobaczysz jak będzie.
Nie wiem jak lakier z połyskiem mógł się zrobić matowy, ja maluje czasem na odpierdol na maksa i zawsze się błyszczy.

Courte napisał:


a moze byc dlatego matowe ze dalem za gruba warstwe podkladu?



nie :)

Troche dziwne pytanie jak na te pore roku , ale może..

w jakiej teperaturze lakierowałesą?

w piątek, to ile było no z 20 stopni spokojnie.

i jesczepytanie lakierowałes warstwai , czy od razu jak połozyłęs pierwsza warstwe to dokłądnie pokryłęs kolorem??

warstwami, po pierwszej warstwie nie pokryłem dokładnie kolorem.

no nie wiem cos zjebałes lakieruj jescze raz :slight_smile: , czekaj 10-15 min pomiędzy każda warstwą :slight_smile:

Zamiast tu płakać na forum już dawno byś pomalował drugi raz :stuck_out_tongue:

ty ;d a moze matowym małowales ?:stuck_out_tongue:

nie kurde :D, małowałem tym samym te dwie xD…