Poprawna praca silnika?

Witam, sorry za mało mówiącą nazwę tematu, ale nic sensowniejszego nie przyszło mi do głowy ;), btw. Mój skuter to zico simpli, full seria, skuter osiąga prędkość 63Km/h (Po szlifie cylindra jechał coś ponad 70 km/h nagle prędkość spadła do 63… W bardzo krótkim czasie).
Skuter wkręca się na 10k obrotów przy 60 Km/h czy to nie trochę za dużo ?
Pod górkę ledwo co przyśpiesza do 40 jak by chciał a nie mógł, na prostej drodze jest już lepiej, dość szybko przyśpiesza, martwi mnie ta prędkość dlaczego tak spadła ? Czemu pod górkę prawię “Nie jedzie”.
Mam w planach kupno układu wydechowego, lecz boje się o cyl czy przypadkiem coś go nie “boli”, to 2 cylinder i jestem już trochę wyczulony.
Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam.

A może coś nie tak jest wyregulowane? Poczyść gaźnik i wyreguluj.

tylko że to było tak, że wyjechałem nim z wasztatu, wszystko było 100% wyregulowane i tak nagle stracił na tej prędkości a co do obrotów cały czas mam tak, -.-. Pojezdzilem moze z tydzień.

Jeśli ma te obroty non stop takie same to musi być źle wyregulowany xD
A sprawdź pod pokrywą wszystko… Jeśli mówisz że tak nagle stracił to może pękła sprężyna centralna ? zobacz to…

Ok sprawdźę, a jest możliwość że coś w cylindrze się spieprzyło ? Tłok, mała ryska czy cuś ? To było tak że raz na prostej poleciałem 73 bodajże potem jeździłem jakiś czas “normalnie” 50-55 potem chciałem sprawdźić jak poleci i bum 63-64… I to szybko się rozpędza (w miarę) do tych 63 (na prostej, pod gorke opisalem wyzej co się dzieje…) i nic dalej ponad te 63 choćbym nie wiem jak długo jechał.

wiesz … wszystko jest możliwe :!: