Pomoc przy skuterze ;)

FiceK napisał:

Bardzo Ci dziękuje za pomoc :* A co do tego oleju MOTUL SCOOTER GEAR 80W-90 ? wleje go bezpośrednio z tubki ? Bo nie mam żadnego lejka ? I to już by było na tyle pytań, sry za te pytania ale pierwszy raz będę to robić ;p

Ten olej jest w tubie, lejek nie jest potrzebny. Ale jak pisałem wcześniej, kup sobie litr oleju 20W40, który wykorzystasz do silnika i przekładni, aplikując go strzykawka ;)

No spoko, tylko tej strzykawki nie mam, a z tego co widziałem kosztuje z 30 zł

Edit* Bezpośrednio z tuby wleje chyba da radę ;)

zwykła strzykawa 20 ml za 50 groszy z apteki ci wystarczy.
przy dokręcaniu korków spustowych i silnikowego i przekładniowego dokręcaj z wyczuciem żeby gwintów nie zerwać

Ok, dziękuje wszystkim :*

Beer for all :**

FiceK napisał:

:*

Nie podoba mi się to :D

TERMIT_PL napisał:

FiceK napisał:
:*

Nie podoba mi się to :D

może jest innej orientacji..? :D

Pietro napisał:

Nie ma lepszego rozwiązania.

Zawsze mnie to interesowało, na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski? Masz laboratorium i prowadzisz własne badania? Czy pleciesz bez sensu tylko po to żeby nabić sobie postów bo wiesz że nikt nie jest w stanie tego zweryfikować.
Śmieszy mnie to i czytam z politowaniem jak ktoś twierdzi że jeden olej o tych samych parametrach jest lepszy od innego.
Zwykły kowalski nie jest w stanie zweryfikować jaki olej jest najlepszy chyba że ktoś wierzy w "inteligentne molekuły" i super hiper formuły.

Kupiłem już olej Castrol Power 1 GPS 4T , tego drugiego nie mogę dostać czy mogę tego wlać do przekładni ?

FiceK napisał:

Kupiłem już olej Castrol Power 1 GPS 4T , tego drugiego nie mogę dostać czy mogę tego wlać do przekładni ?

Pisałem wielokrotnie, że motocyklowy olej silnikowy możesz lać do przekładni, nie rozumiesz tego, czy napisać dużymi literami?

No dobra, na innym forum piszę mi koleś że nie mogę lać silnikowego do przekładni ;)

Suawek napisał:

Pietro napisał:
Nie ma lepszego rozwiązania.

Zawsze mnie to interesowało, na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski? Masz laboratorium i prowadzisz własne badania? Czy pleciesz bez sensu tylko po to żeby nabić sobie postów bo wiesz że nikt nie jest w stanie tego zweryfikować.
Śmieszy mnie to i czytam z politowaniem jak ktoś twierdzi że jeden olej o tych samych parametrach jest lepszy od innego.
Zwykły kowalski nie jest w stanie zweryfikować jaki olej jest najlepszy chyba że ktoś wierzy w "inteligentne molekuły" i super hiper formuły.

Sławek, na prawdę jesteś takim kretynem, czy głupa tniesz? Tyle razy tłumaczyłem jak kozie u wozu, ale do twojej łepetyny nic nie dociera, więc daruję sobie kolejny raz tłumaczyć w kółko jedno i to samo.

Ja zwykle wiesz lepiej co jest dobre do silnika od inżynierów którzy te silniki projektowali :) Czekam aż zaczniesz zalecać Kujawski z pierwszego tłoczenia.

Suawek napisał:

Ja zwykle wiesz lepiej co jest dobre do silnika od inżynierów którzy te silniki projektowali :) Czekam aż zaczniesz zalecać Kujawski z pierwszego tłoczenia.

Do 4T polecam takie oleje jak inżynierowie, którzy projektowali te silniki...wy polecacie najnowocześniejsze o wysokich klasach jakości i niskich lepkościach, które w małych silnikach 4T chłodzonych powietrzem, dają więcej szkody niż pożytku. O tym było wałkowane setki razy..
Mam dla ciebie propozycję, nie komentuj moich wpisów ok.

Na czym Ty swoją wiedzę opierasz wciskając taki szajs do nowych silników, popieram wypowiedż ''Suawek '' a Ty jak chcesz to wymieniaj w silniku, przekładni i może Ci starczy żeby w tej głupiej głowie wymienić, ten kretyn i głupol to się tyczy tylko i wyłącznie Twojej osoby.

Kupiłem jednak osobno do przekładni , dokładnie Hipol ATFIID Dobry jest?

Pietro, a ja inaczej zadam pytanie:

Piszesz że polecasz to co inżynierowie.
Aczkolwiek, na poprzedniej stronie poleciłeś 20W40 olej.
Rzecz w tym, że w instrukcji np. mojej pisze aby lać 10w 40 no albo 15 w 40, ale raczej 10w40
Tak więc, czemu poleciłes 20w40 na poczatku?Zakładamy ze to co w instrukcji jest to zdanie inzynierow.

A teksty typu "Sławek, na prawdę jesteś takim kretynem, czy głupa tniesz" daruj sobie.Czy ty masz 15 lat?

zastanow sie bo chyba nie chcialbys aby ktos o tobie tak pisal.
Suawek ma inne zdanie-naprawde tak to boli ciebie?pomysl troche

Powtarzam jeszcze raz, motocyklowy olej 20W40/SG stosuje się w silnikach starszych konstrukcji i/lub silnikach chłodzonych powietrzem, gdzie z tego powodu technologicznie stosuje się większy luz tłok-cylinder (olej tej lepkości tworzy grubszą powłokę filmu olejowego, wypełniając ten luz, co poprawia smarowanie i odprowadzanie ciepła).
Następna sprawa, olej motocyklowy przeznaczony jest do silnika i skrzyni biegów, dlatego w skuterze można stosować go w przekładni.

andrzej2310 napisał:

Na czym Ty swoją wiedzę opierasz wciskając taki szajs do nowych silników, popieram wypowiedż ''Suawek '' a Ty jak chcesz to wymieniaj w silniku, przekładni i może Ci starczy żeby w tej głupiej głowie wymienić, ten kretyn i głupol to się tyczy tylko i wyłącznie Twojej osoby.

andrzej czy jak ci tam, huj cie to obchodzi skąd moja wiedza.

FiceK napisał:

Kupiłem jednak osobno do przekładni , dokładnie Hipol ATFIID Dobry jest?

Niepotrzebnie dodatkowo kupiłeś Hipola do automatycznych przekładni ATFIID (Automatic Transmisjon Fluid Dexron II), motocyklowy wystarczyłby z nawiązką, ale twoja sprawa.

Vezyr napisał:

Pietro, a ja inaczej zadam pytanie:
Piszesz że polecasz to co inżynierowie.
Aczkolwiek, na poprzedniej stronie poleciłeś 20W40 olej.
Rzecz w tym, że w instrukcji np. mojej pisze aby lać 10w 40 no albo 15 w 40, ale raczej 10w40
Tak więc, czemu poleciłes 20w40 na poczatku?Zakładamy ze to co w instrukcji jest to zdanie inzynierow.
A teksty typu "Sławek, na prawdę jesteś takim kretynem, czy głupa tniesz" daruj sobie.Czy ty masz 15 lat?
zastanow sie bo chyba nie chcialbys aby ktos o tobie tak pisal.
Suawek ma inne zdanie-naprawde tak to boli ciebie?pomysl troche

Vezyr, oferujesz odpłatne usługi naprawy skuterów,a taki z ciebie mechanik jak z koziej dupy trąbka, skoro nie wiesz jaka jest różnica w oleju półsyntetycznym 10W40 a 15W40 i 20W40 mineralnym w kontekscie stosowania ich w silnikach skuterów 4T, chłodzonych powietrzem, bazujących na konstrukcjach lat 70-tych. Gratuluję wiedzy i odwagi płatnych ofert usług z cenami bez rachunków..wiesz że babka w kiosku RUCH, gdy nie wydała paragonu za sprzedaż gazety, ciągana była po Sądach? pewnie nie. Gratuluję głupoty, oraz wiedzy technicznej w profesji którą się trudnisz za pieniądze.