Polini Speed Control vs Malossi Multivar

Witam!

Otóż dużo ludzi stoi przed wyborem wariatora i głowią się który może być lepszy… czy Polini Speed Control czy Malossi Multivar… Też stałem przed tym wyborem a miałem już w swoim skucie Poliniego… postanowiłem więc kupić Malossi Multivar aby się dowiedzieć który jest lepszy…

Malossi Multivar

Zalety:
- Bardzo dobre wykonanie lepsze niż w Polini Speed Control
- Dobre osiągi + mega przyśpieszenie
- Do kompletu dodawana jest sprężyna centralna co prawda jest ona miękka pod seryjniaka
ale jest :slight_smile:
- Cena niższa niż u konkurencji (Polini Speed Control)
- Łatwy do wyregulowania

Wady:
- Jeden komplet rolek 8.5g.

Dodatkowe Uwagi:
- Multivar lubi cięższe rolki …

Polini Speed Control

Zalety:
- Dwa zestawy rolek
- Dość dobre wykonanie lecz gorsze niż u konkurencji (Malossi Multivar)
- Przyrost mocy

Wady:
- Brak sprężyny centralnej w zestawie
- Mały wzrost v-max’u
- Dość wysoka cena :-/

Dodatkowe uwagi:
- Speed Control lubi lżejsze rolki…

Podsumowanie…

Ogólnie Malossi jest lepszy, lepsze wykonanie, lepsze osiągi teraz gdy miał bym wybierać Malossi czy Polini bez wahań wybrał bym Malossi :slight_smile: Polecam go wszystkim którzy posiadają Peugeot’a Jet Force C-tech… Świetnie się sprawuje :!:

UWAGA!!

Wariatory były testowane w skuterze Peugeot Jet Force C-tech 2005r. i pisałem ten mały test/poradnik dla tych którzy posiadają właśnie tego skutera nie wiem jak będą te dwa wariatory zachowywały się w innych skuterach

Pozdrawiam!

____________________

by_Adverion

ja bym wziął malossi multivar, ale wybór należy do ciebie :smiley:

Ja przecież napisałem wyraźnie że wybór mój to multivar :wink: a nie Polini … teraz mam 2 i Polini i Malossi :wink:

a sorry niedoczytalem :lol:

Hmm Ja i tak raczej wezmę pollini, gdyż mi zależy głównie na mocy;)

Jak wolisz nei wiem jak to będzie u ciebie ale u mnie malossi dał więcej na przyśpieszeniu niż Polini i na v-max :sunglasses:

Ten poradnik jest chyba dla kompletnie zielonych:P Wiadomo, że Malossi jest lepszy. Może ktoś by porównał Hebo NG i Malossi albo jeszcze Polini Super Speed, bo Polini Speed Control mimo to jest niższym w klasie wario :slight_smile:

Hudy napisał:

Ten poradnik jest chyba dla kompletnie zielonych:P


To ja cię informuje że ty do nich należysz :lol:
Od kiedy to Speed COntrol jest gorszą klasą??? Multivar NG i SpeedControl to jest ta sama klasa.... częsci polini są bardziej produkwoane na przyśpieszenie ... a powiem ci że podobno najlepszy z tych 4 (dochdozi jeszcze superspeed) najlepsyz jest superspeed takei są pogłoski ale z SpeedControl multivar i super speed mój skuter najlepiej chodzi na multivar... zależy też wszystko do jakiego skutera sięto kładzie... słyszałem że keeway'e najlepiej chodzą na speedcontrol ... a według mnie jest tak:
1.Malossi Multivar
2.Polini SuperSpeed
3.Polini SpeedControl
4.Hebo NG <- to jest najtrudniejsze w regulacji

Nieprawda ze hebo ng trudne w regulacji… Ja mam w speedzie i dal przyspieche i v max i nie taki trudny w regulacji byl :wink:

ja nie mówię że jest trudne w regulacji tylko najtrudniejsze w regulacji z tych 4 … a na poziomie sport dla kogoś co ma troszkę oleju w głowie nie powinno sprawić zbytnio trudu

Nie chodzi o klasę racing, midracing, sport itd. Chodzi o klasę jakości:P I zgadzam się z tobą że SuperSpeed jest dobry:D POLINI Speed Control kładzie na prędkość… czytałem wiele artykułów i zawsze piszą że lepszy jest Malossi lub Hebo bo z nich można więcej wyciągnąć zarówno v-max i przyśpieszenie. Może dlatego Polini SC został zastąpiony SuperSpeedem, żeby była porządna konkurencja dla Malossi :slight_smile: I brawo za wypunktowany wykres co jest najlepsze i argument dlaczego Hebo NG jest na 4 miejscu- bo trudne w regulacji :573:

Hebo NG jest wariatorem kompletnie do dupy nie nadaje się o codziennej jazdy obojętnie jak byś nie wyregulował i tak bd miało muły!! Sprawdzane na 3 twardościach sprężyn centralnych, 3 twardościach sprężynek i rolek co 0.2g w rozbieżności od 2.6 do 8.0g. Nigdy nie chodziło dobrze… zdecydowanie lepiej się spisuje polini i małossi

Na kazdym setupie wario będzie się zachowywac inaczej, mialem kilka wariatorów u siebie polini malossi jak i hebo no i u mnie najlepej sprawuje się polini ktorego obecnie posiadam hebo zdecydowanie najgorszy.

Adverion napisał:


Od kiedy to Speed COntrol jest gorszą klasą??? Multivar NG i SpeedControl to jest ta sama klasa… częsci polini są bardziej produkwoane na przyśpieszenie … a powiem ci że podobno najlepszy z tych 4 (dochdozi jeszcze superspeed) najlepsyz jest superspeed takei są pogłoski ale z SpeedControl multivar i super speed mój skuter najlepiej chodzi na multivar… zależy też wszystko do jakiego skutera sięto kładzie… słyszałem że keeway’e najlepiej chodzą na speedcontrol … a według mnie jest tak:
1.Malossi Multivar
2.Polini SuperSpeed
3.Polini SpeedControl
4.Hebo NG <- to jest najtrudniejsze w regulacji



I tutaj wypisujesz głupoty, Polini Superspeed to przeciesz wario klasy racing :lol: To wario konkuruje z multivarem mhr. I nic dziwnego ze lepiej Ci chodzi na multivarze jak ty nawet nie masz Sporta 70ccm

Aha ok sorrki mój błąd trochę się rozpędziłem i źle popisałem… zapomniałem że superspeed to klasa racing :stuck_out_tongue:

Sam mam w roxie Polini Speed Control i nie jestem zadowolony. V-max się nic nie zmieńił a przyśpieszenie minimalnie lepsze. Ja polecam wario Malossi bo jest najlepsze jak dla mnie, bo daje duzo na przyśpieszeniu i na v-maxie. :stuck_out_tongue:

a u mnie w keewayu tak było z malossi :frowning: że nic nie dało to może zależy od skutera ;> :smiley: ciekawe jak to z kymco z wariem

Słyszałem od ludzi i od userów z tego forum że w keeway’ach więcej daje SC… ale u kolegi w huraganie Multivar zadziałał kozacko :stuck_out_tongue:

Ja właśnie chce sprzedać Polini SC, a mam je z 3 miechy tylko. Jak ktoś by był zainteresowany kupnem to gg :4708880 :slight_smile:

Może i racja że zależy od skuta, ale także dużo od reulacji…