Pierwszy skuter 125 cc

Dzięki takim później możesz kupić zadbany motorek za pół darmo, nie ma co narzekać. Co do forzy to jestem zdziwiony, większość samochodów zostaje w tyle. Pozostaje uwierzyć na słowo bo w 125ccm nikt jeszcze nie mierzy 0-100km/h :slight_smile:

Nie narzekam, podziwiam. Sam staram się dbać, tylko z większym naciskiem na mechanikę, niż na wygląd. Też lubię mieć czysto, ale TEN gość jest z zupełnie innej ligi. CHAPEAU BAS!
Kosmita :slight_smile:

Co do forzy to jestem zdziwiony, większość samochodów zostaje w tyle.

ale wiedzą że mają cisnąć jak zostają w tyle czy nie? :). Bo z tego co się orientuje to mało kto na co dzień startując ze świateł dokręca się do 5800 lub wyżej na każdym biegu - co w zasadzie skuter robi niejako z definicji.
Panowie - nie słodźcie sobie.
125 a nawet 50tka może mieć bardzo ostry start - faktycznie odsadzając większość normalnie startujących samochodów albo nawet i tych lekko sportowych. Takich samochodów co mają ok. 10 sekund do setki. Tylko że one nie cisną maxem prawie nigdy w takich sytuacjach.
Tylko że przy 40-50km/h skutery 50-125 (a nawet i te wieksze) wymiękają. Forza ma około 14-16 sekund do setki… a nawet jakby miała 12 to i tak jest MUŁEM. Większość kompaktów przyspiesza w okolicy 9.5-10.5 sek do stu.
Zasmarkana meganka 1,6 (110KM) zrobi z forzy wiatrak na drodze bo ma 11.5 do setki a jeszcze potem bedzie przyśpieszac dalej. A meganka nie jest potworem na drodze. 12,4s to ma mój 90konnny diesel w kombi. Duża skoda Octavia z 1.0 przyśpiesza w 10.2s

Startowałem samochodem co miał w okolicy 8,4 do setki za Zulusem na SYM GTS 300. Pogoda była wredna - on nie miał trakcji i ja nie miałem. I skuter mi swobodnie odskoczył do około 40km/h a potem musiałem zdjąć noge z gazu żeby go nie rozjechać bo bardzo gwałtownie malał dystans.

Przyjmuje sie że te małe skutery są “dynamiczne” jeżeli rozpędzanie 0-60km/h zajmuje poniżej 8 sekund. ALe to setki to tam jest przepaść.

Pewnie masz racje :slight_smile: co nie zmienia faktu że ludze w samochodach jak piszesz, nie kręcą silnika do odcięcia na każdym biegu i taki skuter startuje i jedzie pierwszy, tak czesto się zdarza, a jak byś podsumował nową honde forze 300 na 2019 rok, w tym, jej przyspieszenie?

nie wiem, nie widziałem. Ale tak mysle że pewnie podobnie jak inne 300setki.
Fizyki pan nie oszukasz.