Piaggio Zip50 92r. duże spalanie?

Witam wszystkich forumowiczów :slight_smile: Mianowicie posiadam skuter Piaggio Zip50 akurat to jest stary model z roku 92 :smiley: Mam problem trochę z jego spalaniem, pali mi ok. 3,5l na chyba niecałe 100km(czyli praktycznie żre mi cały bak), nie wiem dokładnie bo zatankowałem go do pełna a miałem tam jeszcze chyba 0,5l(może trochę więcej) paliwa i dolałem 3,09l. Przejechałem teraz 51km i już zaczęła mi się palić kontrolka o rezerwie paliwa(nie wiem dokładnie ile mogę zrobić na tej kontrolce ale chyba do 50 km). I zastanawie mnie czy to jest normalne spalanie czy może to jest wada czegoś?? Mam właśnie mały problem też z gazem… Podregulowałem gaźnik, bo wcześniej na wolnych obrotach mi w ogóle gasł, i nie mogłem go zapalić bez dodania gazu. Po podregulowaniu chodził bardzo dobrze :slight_smile: Ale po chwili, znów bez gazu go nie zapale, chociaż chodzi na wolnych obrotach ale czasem też i gaśnie. Przy zapalaniu go gdy(czasem się tak dzieje), dodam gazu to, linka nie puszcza i cały czas gazuje, chociaż ja gazu nie dodaje… Pozdrawiam :slight_smile:

Piaggio tyle palą, 3,5 litra na 100km to dobry wynik dla piaggio

On mu spalił 3.5 na niecałe 60 więc nie jest dobrze. Fitr czyszczony? Świeca zmieniana ?

Filtr nie był czyszczony właśnie, a świeca była zmieniana :slight_smile: Tzn. ja ostatnio tankowałem i zrobiłem teraz 50km i mi się kontrolka pali, więc jakieś ok. 50km jeszcze zrobie(chyba). Skoro tak mówisz że dobry wynik to ok :smiley:

[ Dodano: 11-07-2011, 10:16 ]
Dobra to ja już wszystkie wiem dzięki post można zamknąć :slight_smile:

Jezeli rocznik 92 to moze pierscienie sa zużyte. Mógłbyś pomyślec nad remontem.