Piaggio zip nie dziala

Witam, jestem tutaj nowy i proszę bardzo o pomoc.

A więc tak mam PIAGGIO ZIP 1995r 2T jezdzil mi ciagle 30km/h ale to “chyba” przez kompresje dzisiaj zmienialem pasek i zobaczylem taka kopole za paskiem napedowym nie przy kole tylko na poczatku rozkrecilem a tam rolki byly porozwalanae wiec je ulozylem luzno lezaly na swoich miejscach ale myslalem ze tak ma byc sa tez pod nimi pewne wyglebienia i nie ktore sa zjechane i kolega wpadl na pomysl zeby je nasmarowac (te rolki) poniewaz posiadam jeszcze inne rolkiale one sa w jakis oslonkach plastikowych a w srodku sa malutkie i cale ze smaru. Nasmarowalem je poskrecalem wyszstko i odpalilem odpalil dobrze ale jechal wolniej gdy po 1 minucie jazdy wpadl na wyzsze obroty i jechal szybciej, podjechalem do gorki i jade w polowie nagle buum i przestal dzialac gdy chce go odpalic to jest calkiem inny dzwiek, probawlem z kopy nic…

Prosze o szybka pomoc jezeli źle cos napsialem ale chcecie cos jeszcze wiedziec to piszcie


PS: Nie znam się zabardzo an skuterach wiecv jakbyscie mogli pisac bardziej jasno, tzn mialem ogara z slinikiem jawki i duzo przy nim robilem ale jak dla mnie skuter a jawa to calkiem co innego, ale co nie co wiem… Domysliliem się ze to wariator. Myslicie ze to będzie do wymiany wariator ? Aha i te rolki z tymi oslonkami to kolega mowil ze to sa jakieś testowane czy jakos tak

Daj foto tego wariatora i tego, co tam napsociłeś. Rolek pod żadnym pozorem się nie smaruje!

Tak sadzilem. Jutro dodam foto, myslisz ze będzie dalo się cos z nim zrobić ?? tak na “oko” ?

A co do tego jezdzenia 30 km/h to moze byc wina rolek i wariatora? Ale to chyba będziesz mogl powiedziec jak go zobaczysz ;]

Bang Buum* napisał:

?? tak na "oko" ?


na oko to już nie jeden umarł.. :mrgreen:

a co do tematu to może za kiepsko dokręciłeś i się wario poluzowało? ale daj fotki...

a na drugie oko to się jest slepym :]:]

ale wracajac do tematu fotki beda po godzinie 15 a mam zamar wyczysci wariator i sprobowac odpalic, ale dlaczego starter wydaje inny odglos ?? taki bardziej tlumiacy i cichy

[ Dodano: 01-09-2011, 16:00 ]
Skuter dziala !!! Okazalo się ze wybilo mi swiece, poniewaz moj “wspanialy” kolega nie dokrecil jej za mocno…
wyczyscilem wariator ale i tak smar byl tylko na sciankach, dam zdjeci i teraz jeszcze jedno pytanie wlozylem wariator i zanim wlozylem taka tulejke powinna ona tam byc ? na ta nachodzi tulejke pas napedowy wiec na chlopski rozum ten pasek moze się po tej tulejce slizgac.

Niestety nie mogę dodac zdjec poniewaz zrobilem je telefonem i cos jest źle ze sterownikami wieczorem zrobie aparatem…

AAA i jeszcze wczoraj wypadl mi jakis maly drut moze po wyprostowaniu mial by 10-15 cm byl pozaginany, strasznie twardy i ciężko go zgiac wypadl on jak odkrecilem to gdzie trzyma się pas napedowy od strony kola, wiecie moze co to jest i czy jest on potrzebny dodam wieczorem jego zdjecie.