Piaggio TPH od Patrico.

Witajcie serdecznie.

Dnia wczorajszego niespodziewanie stałem się posiadaczem skuterka Piaggio.
Jest to model Typhoon. Rocznik skuterka to 1995.
Silnik jest zdrów jak ryba, czyli igiełka. Przebieg wynosi 14 tysięcy kilometrów i nie był kręcony. Pojemność silniczka to 80 cm3.
Jest on koloru czarna perła, ale jego wygląd zewnętrzny nie zachwyca. Połamane niektóre plastiki, zjechany cały prawy bok. Ponadto nie działa tylny hamulec i ładowanie.

Po prostu muszę go dopieścić, i zrobić z niego fajną maszynkę.

Daje w worklogu bo będzie tam robione:
* Na początek optyka:
- pospawanie wszystkich plastików,
- wyrównanie plastików i przygotowanie do małowania,
- malowanie na kolor miodowy bądź jakiś inny, do którego na razie nie mam głowy,
- piaskowanie i malowanie felg na kolor biały bądź czarny mat,
- założenie jakiś ładnych i małych lusterek,
- manetki - tu jeszcze nie mam sprecyzowanych jakiś, ale poszukam na dniach,
No i możliwe, że coś jeszcze. Przy ściąganiu plastików rozbiorę cały skuter i zobaczę co i jak.

*Z mechaniki:
- na pewno nowy wydech, bo to co mam to makabra,
- zrobić tylny hamulec, oraz wymienić klocki w bębnie oraz nowa tarcza i przednie klocki i zaciski,
- konserwacja i oględziny całego silnika i całej ramy,
- no i reszta okaże się później.

*Elektryka:
- położenie całej instalacji od nowa,
- dodanie parę gadżetów, ale to już niespodzianka.

Ogólnie moje plany są dość spore. W miarę posiadanych funduszy chciałbym to ukończyć przed początkiem wakacji, aby móc sobie coś pośmigać w lecie gdy będzie wolne od szkoły.

Fotki:








Jak macie jakieś pytania, propozycje, sugestie, uwagi czy coś to śmiało pisać. :slight_smile:

Pozdrawiam, Patryk.

oki to czekamy na fotki bo temat w worlogu bez fotek nie ma prawa istnieć :slight_smile:

Jutro zrobię fotki i wstawię jak wygląda obecnie. Fotki będą się pojawiać tylko gdy coś się zmieńi, czyli na bieżąco. :slight_smile:

syf, nawet bez fotek mowie ze syf

Danielson napisał:

syf,,, nawet bez fotek mowie ze syf



Syf masz na plecach chłopie. Jak masz pisać takie głupie teksty tylko żeby nabić głupiego posta to proszę Cię, daruj sobie.

Fotki będą jutro, dzisiaj nie miałem czasu go nawet wyciągnąć.

masz czas do jutra do 22 :slight_smile: jak nie to kosz :slight_smile: a każdy komentarz który się tu pojawi warnik :slight_smile: , chyba że będą już foty :slight_smile:

Zdjęcia w pierwszym poście.
Jutro zaczynam w nim dłubać.

nie ma fot

A co to to z przodu? :stuck_out_tongue: Jakaś super naklejka byłaż :stuck_out_tongue: Trochę poobdzierany :stuck_out_tongue:

najprosciej , zrob plastiki , i wsadź silnik 180cc więcej nic nie rób

Dywersant napisał:

A co to to z przodu? :P Jakaś super naklejka byłaż :P Trochę poobdzierany :P


Była pro elo super mega naklejka. :D Zrywałem ją paznokciem i do tej pory Mnie boli. Musze teraz zjechać acetonem i będzie dobrze. :D


wrona napisał:

najprosciej , zrob plastiki , i wsadź silnik 180cc więcej nic nie rób


Plastiki będą w niedługim czasie spawane i małowane.