Piaggio Energy purejet nie zapala

Witam od niedawna posiadam skuter piaggio energy purejet na wtrysku 2003r .W czasie jazdy skuter zaczoł słabnąć przerywać potem zgasł zapalił przejechał ok 2km i zgasł .Odstawiłem do mechanika ten stwierdził żę zatarty choć olej był i pompka podaje ale ok . Zrobił szlif i dalej nie zapala dużo wywodów z jego strony a to komputer a to co innego i tak w koło już rok . Następnie drugi mechanik i znowu zatarty tak twierdził i znów ta sama śpiweka i już nie mam siły . Osobiście sprawdźiłem komputer kupiłem inny i nic . Moim zdaniem problem w zasilaniu paliwem pompa podaje wtrysk tak jakby nie miał ciśnienia bo wtryskiwacz podaje ale za niskie ciśnienie jak zatrzymam przelew to bez gazu zaczyna zapalać . Więc niewie czy jest tam zawór ciśnienia paliwa słyszałem także o pompce powietrza która jest tam potrzebna . BARDZO PROSZÊ O POMOC :frowning: :frowning: :frowning:

http://apriliasr.pl/index.php?redir=1 poczytaj tematy na tym forum tutaj nikt ci za bardzo nie pomorze

sprawdź zawór membranowy

Oddaj do profesjonalnego serwisu Piaggio a nie do jakichś mechaniorów co się nie znają.

Waski napisał:

Oddaj do profesjonalnego serwisu Piaggio a nie do jakichś mechaniorów co się nie znają.



zapomniałeś dodać i zacznij sypać tysiącami :D

skuterki na wtryskach do wielkie go*** że tak powiem i sam nic nie zdziałasz

Najlepiej nie wp******* się w skutery z wtryskami ale jak już to najtaniej byłoby ci teraz przerobić to na gaźnik. W morini kolesię podobno mieścili się w 200zł czy 250zł.

wtrysk nie jest zły ale przez takich “osiedlowych” mechaników co się nie znają dużo skuterów stoi wiele czasu jak ktoś się zna na wtryskach to rozkmini w jeden dzień i nie skasuje za to tyle jak ten który nawet nie naprawił FLYP001, w p/g to samo kupujesz gaźnik ,głowice i jeździsz a nawet głowica nie jest konieczna bo jak się zostawi wtrysk bezpośredni tez morze jeździć

Dokładnie… Wtrysk wcale nie jest najgorszy. Tylko że no jak się zepsuje to kapota… Ale kolega miał wtrysk zrobił 5000tyś km i była to najszybsza i najoszczędniejsza seria w mieście : D