Peugot jet force

Taki sam czyli półsyntetyczny ale innej marki.Teraz jest mobil, a wcześniej był orlenowski 2t

Półyntetyk ? Lepiej lej syntetyka , ma lepsze właściwości smarne. Teraz możesz je zmieszać ale następnym razem lej syntetyki :wink:

A można od tak poprostu zmieniać olej z jednego na drugi ? Podobno słyszałem że później jakieś problemy silnikowe mogą się pojawić.

Nie spokojnie . Z tym raczej nie ma problemu :wink:

Przepraszam,że tak co chwile odświeżam te posty nieregularnie,ale znów bzyk odmawia posłuszeństwa… Po 5 min jak go odpalę leci dym z okolic cylindra czy głowicy przy świecy.Dodam,że skuter się szybko grzeje płyn jest,a potrafi do 120 C dobić w 10 min.Układ był odpowietrzony.2 wężyki zdjęte przedmuchane i nic w nich nie było został tylko 1 wężyk do sprawdzenia.Oby to nie była pompa :frowning:

albo uszczelka pod głowicą. trzeba sprawdzać.

Może to głupie pytanie ale co w związku z tą uszczelka? tzn. jakie objawy po uszkodzeniu i dlaczego tak sie dzieje

Jak Ci padnie uszczelka pod głowicą ( zrobi się jakiś ubytek , przepali się gdzieś itp) to są takie objawy jak u Ciebie :wink:

A jednak… uszczelka.Pompe rozkręcałem i jest w bdb stanie.Nie wiem co teraz brat mówił,że lepiej wymienić samą głowicę.A wy jak myślicie co będzie najlepszym rozwiązaniem?

Po co cała głowice? Wyczyść ją dobrze nitrem kup dobrą uszczelkę i dokręć to kluczem dynamometrycznym z siła 1,2 Nm się chyba dokręcało.

No chyba że głowica pękła …:wink:

Niee głowica raczej nie pękła tylko jest problem bo nigdy nie rozbierałem żadnego silnika i w jet’cie jest dosyć trudne dojście do silnika i nie wiem czy sobie poradzę.A i nie mam tego klucza.

No to kup klucz. Ja specjalnie pneumat kupowałem żeby sobie zrobić napęd. Bo nie będę oddawał paprokom na serwis bo aż strach co odbierzesz. Jak osłony pościągasz to będziesz miał dobry dostęp.

To prawda . Owszem są ludzie co robią naprawdę porządnie i tacy co nie koniecznie . Spróbuj sam , zobaczysz jaka frajda składać silnik :wink:

Kurde… drogie te klucze są popytam znajomych czy nie mają przypadkiem.Te będą ok ? https://motor-x.pl/uszczelki-cylindra-oryginalnego-tec-peugeot-lezacy-lc,p.html Zastanawiałem się też nad cylindrem i wydechem,ale to dopiero jak rozbiore silnik w jakim będzie stanie i wgl.Zapomniał bym jeszcze modelu wam nie podałem jest to Jet chyba z 2006r. na ramie VGA A1AAAA na kołach 13

Prosiłbym o szybką odpowiedź,bo nie wiem czy te uszczelki będą pasować do oryginalnego cylindra a jutro mam zamiar rozbierać silnik.

Kolego w linku pisze że to uczczelki cylindra . Tobie potrzebna uszczelka głowicy :wink:

Ale tam jest też uszczelka pod głowicę bo to jest zestaw… tylko,że to jest firma pod cylinder ich marki i pytam czy będzie pasował pod serie.

A jednak winowajcą okazała się uszczelka pod cylindrem a pod głowicą uszczelka w stanie nienaruszonym praktycznie.Ojciec kazał dać sylikonem lekko pod uszczelkę pod głowicę lecz nie wiem czy to dobre rozwiązanie.I zauważyłem że pierścienie na tłoku są tak jakby “luźne” czy to tak ma być czy te pierścienie się ścisną w cylindrze czy jak.Ale ja myślę,że pierścienie są w bardzo dobrym stanie bo nie kopcił na biało tylko lekko bo wiadomo to jest 2t.Napiszcie co o tym sądzicie.

uszczelki pod głowice sa jednorazowe