Peugeot satelis (2006-2010) 125 skaczące obroty

Siema
Mam problem, lub jak ktoś woli zagadkę:)
Jestem posiadaczem już 2 satelisa. W pierwszym w miarę tego nie zauważyłem ale po odpaleniu (zimny i ciepły) obroty co 20s skakały z 2000 na 1800. W tym obecnym którego teraz posiadam obroty skacza z 2000 na 1500, zaczyna gasnać po czym sam wkręca się na 2000 i tak co 20s.
Ktoś się z tym spotkał lub wie co to może być?
Z góry dziękuję.

wtrysk ? gaźnik?

Wtrysk

i na zimnym i na ciepłym?

Tak, ogólnie zauważyłem że to jakaś wada przewlekła u nich. Bo oglądałem kilka takich skuterków i właśnie jedne mają mniejsze wachania a drugie większe.

Zostaje Ci tylko diagnostyka układu zasilania paliwem. Pasowało by zmierzyć rezystancję czujnika położenia przepustnicy i porównać z danymi podanymi przez producenta w serwisówce. Jeżeli nie będzie zastrzeżeń to do sprawdzenia pompa paliwowa - konkretnie jakie daje ciśnienie paliwa oraz jaki jest przepływ.

czujnik temperatury. tylko nie wiadomo który. wymienić możesz chyba tylko ten od temperatury silnika. ten od temp. powietrza jest w jednostce sterującej lub w przepustnicy

Oprócz tego w satelisach lubi padac TPS oraz niestety pompa paliwa w zbiorniku. Jeżeli to nie jest zwykła nieszczelność w dolocie to niestety zapewne któraś z wymienionych przyczyn.

EFI nic nie miga?

Nic nie miga, tylko mnie to dziwi że takie cuda dzieją się na postoju. Jak się ruszy wszystko jest w porządku.

bo jak sie ruszy to powietrza wpada więcej i paliwa jest podawane więcej - wiec nie czujesz. a na wolnych chodzi tylko “podtrzymanie życia” na minimalnych parametrach i wtedy wszystko wyłązi.

To czyli na razie olać temat i wrócić do niego jak będą poważniejsze objawy

Witam. W moim przypadku walnięty był przewód podciśnienia w baku. Tam znajduje się pompa paliwa na stojaku. Do pompy paliwowej podpięte są dwa węże z paliwem i podciśnieniowy. Do pokrywy wszystko było pięknie i cacy. Jednak po odkręceniu i wyciągnięciu pompy wewnątrz baku były zmurszałe przewody gdzie brał lewe powietrze.

Witam jestem nowym posiadaczem satelisa 125 niestety awaria spalony stator i pytanko gdzie kupić ponieważ nie mogę nigdzie namierzyś