peknięta śruba ://

Witam :confused: ostatnio gdy dokręcałem wydech, przesadziłem z siłą i śruba mi pękła <tam koło cylindra> i teraz spaliny tamtędy uciekają oraz głośno chodzi , ale to raczej przez uszczelke. czy ma ktoś moze pomysł jak wyciągnąć reszte śruby ??? :-/
z góry thX za odp. pzdro

Jak masz dostęp i kawałek wystaje to kombinerkami chwyć i obracaj w lewo, powinna wyjść.

rozwierć mniejszym wiertłem niż byłą śruba, wciś tam pręt lekko przyspawaj zakrzyw go i spróbuj odkręcić.

to nie lepiej wziac mały prent lekko kropelka skleić ta śrubke i odkrecic ?

mr.Jeremy napisał:

to nie lepiej wziac mały prent lekko kropelka skleić ta śrubke i odkrecic ?

Buhahahahhaha xD

Kropelką hahaha, jeżeli nie wystaje trzeba to rozwiecić… Miałem tak samo

nic tylko kombinowac kombinowac i kombinowac … ja sruba byla dokrecona mocno i po urwaniu głowki naprezenie na gwincie na spadlo to zapomnin o metodzie z kombinerkami … jedynie rozwiercic i nagwintowac na inny rozmiar …

są na allegro takie wykrętaki do urwanych śrub poszukaj nie jest to drogie kosztuje ok 15zł za komplet

Ja jak miałem urwana śrubę to wiertarka na taki sam rozmiar jak ma śruba np. 8mm śruba to 8mm wiertło i wywierciłem i jak wyjełem “resztki” to nawet gwint był w karterze jeszcze :smiley:

a ja bym wziął wiertełko małe i spróbował rozwiercić linie poziomą aby móc to odkręcić śrubokrętem …

Adverion napisał:

a ja bym wziął wiertełko małe i spróbował rozwiercić linie poziomą aby móc to odkręcić śrubokrętem ..

To przecinakiem małym :) ja tak robiłem :D

Wino, wiesz coś ci na pasi ? sam juz tak w chińczyku zrobiłem jak tłumik przykrecałem do swego 4t wystarczyło skuter przechylić , chwile przytrzymać i klej złapał i odkreciłem złamana śrube

a ja bym wziol inna srube i przyspawal do tamtej i odkrecil co za problem?

ta nie wiem czy wiesz ale ciężko było by ci spawarka tam się dostać

idzie bez problemu … tylko trzeba migomaga mieć :sunglasses:

heh to już lepiej zrobić tak jak Adverion, na pewno łatwiej

  1. wiertara wiertło okolo 5.5 i pusneij gwitawać na 6mm

hmm ja odkręciłem takim sposobem:
Bierzesz nakrętke 6 jakąś chudą elektrodę przykładasz nakrętke i spawasz ją do urwanej śruby, pózniej odkręcasz kluczem, ta operacja jest możliwa tylko wtedy gdy śruba jest równo urwana, jezeli jest głebiej urwana to ci nic to nie da.

ok thx juz sobie poradziłem :"D do zamknięcia ;]]