pegueot wario

Witam jaki mogłbym załozyć wariator oraz rolki bezproblemowo zalezy mi na szybkim starcie oraz vmaxie bezproblemowo prosilbym o linka
Lub jakie zamowic rolki do seryjnego wariatora.
skuter vivacity 2007

zacznij od wsadzenia rolek 0.5-0.3g lżejszych i 0.5g cięższych niż teraz masz w ten wariator który masz. I zobacz jak reaguje.
To nie jest tak że wkładasz wariator i od razu jest lepiej (tzn czasem tak jest ale nie zawsze). Najczesciej jest tak masz absolutnie seryjny skuter w stanie absolutnie fabrycznym o dokładnie fabrycznych osiagach, bez śladu zużycia i do czegoś takiego wkładasz dedykowany zestaw od producenta który już taki zestaw w takiej maszynie sprawdził.
U ciebie tak nie bedzie bo skuter z 2007 juz dawno nie jest serią (choćby ze względu na zużycie). Możesz kupić wariator typu polini hi speed, multivar, Stage6 sport i regulować.
Natomiast wariator nie odpowiada za start. Za start odpowiada czesciowo wariator ale też jego współpraca ze spręzyną centralną i twardość sprezyn sprzęgła.
Możesz też użyć google
https://www.google.com/search?q=skuter+vivacity+jaki+wariator+kupić&rlz=1C1NHXL_plPL843PL843&oq=skuter+vivacity+jaki+wariator&aqs=chrome.1.69i57j33i160l2.4411j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
i czytać o wariatorach do vivacity do znudzenia

Zmienialem juz w seryjnym wariatorze 3 razy rolki na rozne wagi 4,5 3,5 6,5 i za kazdym razem skuter mial mula przy 20kmh sie licznik zatrzymywal i niewiem czy to wina rolek zakupilem na gmoto i byly dedykowane do mojego modelu a po sprawdzeniu z starymi rolkami roznily sie tym ze stare byly grube a tamte ciękie.

ale to nie polega na tym żeby robic to na oślep tylko żeby robić to mądrze i przynajmniej lekko rozumiejąc co sie robi.
Jakbyś przeczytał kilka linków które wysłałem to byś doczytał że vivacity np lepiej reaguje na podniesienie masy rolek a nie ich obniżenie.