PB95/PB98?

Pogratulować dobrego wyboru oleju … lepszego chyba nie ma <joke> oczywiście :lol: :-o

Danielson napisał:

olej tez orlenowski za 13zl leje xD

Ja tez właśnie ten leje .. Ale to glupi pomysl z tym olejem .. Ostatni raz go wlalem :DD OD niedawna leje Mobil 1 za 25 zł

Ja też leję orlena pół syntetyka a 12,50 i jakoś jeździ sprzęt.

EJŻE! Basta!
Wracając do tematu ja tankuję wyłącznie Orlenowskie paliwa, zazwyczaj 95, ale czasami Verve(z czasu trzeba przeczyścić silnik) :wink:

Waski, mogło być tak, że zatankowałeś na mało odwiedzanej stacji i paliwo za długo w zbiornikach leżakowało i się woda do niego dostała :wink:

tylko leje się takie jakie zaleca producent ...


dokładnie

no dobra, może nawet i tak kiedyś słyszałem, ale skąd mam wiedzieć jakie zaleca producentą

W papierach os skutera pisze :stuck_out_tongue: tzn w książeczce od niego …

Nie w wszystkich, i nie każdy ma książeczkę :smiley:

No tak :stuck_out_tongue:

Owszem jest zalecenie, jakie lać paliwo, ale tylko ab lać np. “91<” lub “98<”

Odkopuję temat… Chwalcie się dalej co teraz lejecie i po jakiej cenie … Zacznę Ja …
Tankowałem na ZKM-zakład komunikacji miejskiej … po 5,19 skuter śmigał dobrze…
ale zalałem na BP też po 5,19 i idzie jak burza teraz… :smiley:
A i jeszcze coś … leję niby 5,00 a w bańce wyskalowanej jest ok 4,800… doleję oleju do mieszanki i dopiero równo na 5,00 jest :((

Ja na bliskiej ostatnio po 5.12 :smiley: a disla po 5.05 lałem a pozniej zauwazylem ze na shellu po 4.94 było …

ja załtwiłem sobie silnik na PB , caly czas lałem tamto paliwo ale któregos razu zaczał się dławic itp itd , po czym dowiedziałem się ze nie tylko ja zawiodłem się na BP , i przytarłem sobie cyla :slight_smile: dopuki nie zalałem świeżego paliwa z Orlenu :* nasza POLSKA stacja ( jak cos jest polskie to niekoniecznie złe) i jeździ , ostanio jak byłem w PL to chyba 5.12 lałem i tylko i wyłacznie 95 , bo 98 się nie opłaca

Najtańsze paliwo w Płocku jest na KM (Komunikacja miećjska- tam gdzie autobusy), zwykle ok. 20gr taniej niż PŁOCKI Orlen, który u nas praktycznie nie ma konkurencji i ma najdroższe paliwa.

Kowal napisał:

KM (Komunikacja miećjska- tam gdzie autobusy),

no własnie u mnie też zawsze na ZKM było taniej .. Ale teraz wszędzie w mieście jest 5.19 ! :/ jedynie stacja InterMarsche jest tam jest po 5.15 .. nie wiem czy to prawda ale niby paliwo gówniane !!

Jak już mówiłem, lałem na ZKM .. zalałem na BP i skuter lepiej się zbiera.. Trzeba będzie jeszcze przetestować Shella i oczywiście Orlen :D

Ja leję tylko i wyłącznie z orlena, do wszystkiego - 2 aut, skutera i rs i anie razu mnie nie zawiódł … na orlenie mają zarąbiste paliwo wcześniej do rs lałem 98 a teraz ciągle 95 i różnic nie ma żadnych … :roll:

u mnie chodzą pogłoski że na orlenie zbiorniki wodą zachodzą… kolega raz zalał z wodą;/

To może wada konstrukcyjna zbiornika na danej stacji.

możliwe. jak mówiłem muszę shella przetestować;d

Na lukoilu benzyna po 5zł a olej napedowy po 4.80 !!!