Pasek nie wchodzi wysoko

Mialem zalozone jakieś lekkie rolki i centralke ktora miala 6 cm
Stwierdzilem ze to wymienie.

Zalozylem rolki 7 g sprężynę centralna Molossi (biala) zmiany na pewno odczuwalne, ale pasek nie wchodzi maxymalnie wysoko na wario

Stwiedzilem ze zmieńie jeszcze sprężynę spowrotem na ta stara, ale dalej to samo dokladnie dochodzi do tego samego miejsca…a przecież rolki 7 g z tak krotka i miekka sprzezyna daly by sobie rade.

DODAM zeby nie bylo nie potrzebnych postow…nie mam zadnego pierscienia między talerzami, modul mam odblokowany, gaźnik czysty, filtr powietrza czysty.
Skuter chodzi normalnie nic mu nie dolega, a jego v-max to 55 km/h pasek dochodzi do polowy no moze troszkę więcej, i dalej nie idzie.

a na starych ustawieniach też pewnie do tego miejsca dochodził

No właśnie tak…i to mnie dziwi.
Nie wiem co tu zrobić zeby bylo dobrze :-?

to wsadź może lżejsze rolki i kombinuj. 55 na serii to i tak dobrze jak na chinola. wydech odbokowany, gaźnik?

Blokady te ktore znam to: modul (wymienilem)
slepej kiszki nie ma na kolanku
gaźnik nie wiem jaka jest tam dysza :-/
na wario nie bylo pierscienia

Jak zalozylem sprężynę malossi to smigalem na lekkich rolkach ( nie wiem jaka wage maja ) ale sa naprawde lekkie…ale stwierdzilem ze jak wymienie na 7 g to będzie Ok.
Zalozylem rolki a tu dalej d…u…p…a :-/
Mam tu krotki filmik jak to wszystko chodzi :-? a jeszcze jedno…a ten pasek to czasem nie jest za luzny :?: ( to jest rozmiar 16.6 x 792 ) taki bym od samego poczatku.

[center:0d2288e219] :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: Filmik[/center:0d2288e219]

Za luźnny jest i dlatego tak nisko wchodzi.

jak dla mnie to jakby był za luźny to by właśnie wychodził za wysoko i by wypadał z waria a jakby był za krótki to za nisko wychodził.
ale to wygląda jakby na wario była blokada w postaci czegoś takiego:
http://img101.imageshack.us/i/20091008269.jpg/
z lewej odblokowany z prawej zablokowany
trzeba to stoczyć/zeszlifować
bo to wygląda tak że szybko pasek wychodzi i wario go wypycha i nagle przestaje jakby coś go blokowało, albo na wario jest ta blokada albo pasek styrany i jest już zbyt cienki bo zobacz jaki jest luźny a na talerzach koło sprzęgła jest i tak nisko od startu co oznacza że talerze tamte są maksymalnie ściśnięte a mimo to pasek zamiast być max na górze jest na dole.

ja stawiam albo na to że jest ta blokada na wariu albo pasek zbyt cienki, zmierz suwmiarka.

ymm to jest 2T więc to powinno więcej śmigać … mój kolega ma Zumico ignis i idzie mu 75 + przyśpieszenie do kitu :mrgreen: ale idzie te 75 licznikowe jego … raz nawet 80 … lecz tylko licznikowe … ale to i tak dobrze… jak na chinola 2T a jest w pełni seryjny i jeszcze ma kiszke na wydechu …
Na moje to twój ma gdzieś blokadę jeszcze bo to nie możliwe żeby tak wchodził nisko… musi mieć blokadę i pasek już na tym filmiku wygląda że jest do wymiany… zmierz jaką ma on szerokość …

Mafioz ten talerz od strony sprzegla chyba jednak nie dochodzi do konca bo kiedys patrzylem czy dojdzie jeszcze trochę…no chyba ze nie musi tak daleko dochodzic.



O ile pamietam nic takiego nie bylo na talerzu wariatora…jak na tej fotce co dolaczyles :expressionless:
Jutro jeszcze odkrece pokrywe i zmierze ten pask…i przy okazji lukne na to wario.

Tu mam jeszcze jeden filmik, widac na nim jego max czyli 55 km/h i wycie silnika…i wario tez widac.

[center:539e447183] :arrow: :arrow: :arrow: FILMIK[/center:539e447183]

to co na fotce pokazałeś to znaczy że z talerzami jest ok bo się rozsówają tak że pasek może zejść na sam dół więc tam jest ok. ja mówiłem że jak są ściśnięte nawet na wyłączonym silniku to pasek i tak jest niżej a u mnie na samym brzegu siędzi.
według mnie jest zbyt cienki i jak rolki wario już wypchają max do góry to pasek i tak gdzieś w połowie waria jest i rolki dalej już nie mogą.
albo pasek całkiem inny, za długi i za cienki xD

No to tak :expressionless:
Zmierzenie paska źlecilm dzis takiemu jednemu, bo ja nie mialem czasu :stuck_out_tongue:
Pasek ma 12 mm…i teraz moje pytanie czy to wina tego paska jest, ze nie wchodzi max wysoko :-/
Teraz jak bym mial kupić pasek to jaki mam kupić :?: taki jak byl czyli 16.6 x 792, czy jakis inny.

pasek odpowiedni do modelu skutera , i nie wzmacniany do seri bo wtedy jeszcze gorsze rzeczy się beda dzialy z ukladem napedowym, i paska po rosciagnieciu się nie mierzy -.-

Odpowiedni pasek do tego modelu to 16.6 x 792…tak pisze na pasku.

Ale zastanawiam się czy 17 mm będzie dobry :-/
…czy nie będzie za szeroki.

raczej powinien być dobry … bo w sumie wszystkie paski mają raczej zbliżoną szerokość a jak będzie szerszy to i wyżej powinien wchodzić … a i tak z czasem już straci swoją szerokość :roll: