Paliwko

Witam słyszał ktoś o paliwie power na stacjach Shell maja ponad 99 oktanów podobno bardzo dużo mocy dodaje w samochodach ale czy u mnie w 70ccm silnik się nie zatrze lub coś takiego ?:slight_smile: PS. za litr tego paliwa trzeba zapłacić 5 zł pewnie też już więcej…

nasze silniki sa przystosowane do paliwa 95 , i nie ma sensu lac 98 , czy jakich kolwiek innych

ja do nsr na początku lałęm 98 a jak zalałem 95 to lepiej jeździła… v-max o jakieś 4-5km/h się polepszył. to chyba wszystko wyjaśnia. do skutera zalałęm do 70 kiedyś sheel v-power to nie czułem różnicy jakoś między tym a 95.

dokładnie to 98 nic nie daje, poza chudszym portfelem…

http://pl.wikipedia.org/wiki/Liczba_oktanowa tak dla ścisłości.

[ Dodano: 11-12-2010, 18:14 ]
Tylko nie mówcie że jestem taki i owaki, dyskutujecie na ten temat to można poczytać, a nie tylko słuchać co powiedział wujek po kilku głębszych.

Pf ;D nei wiecie co mówicie chyba że macie skuterki :smiley: Ja do rieju 95 nalałem to jechać nie chciał :slight_smile: i zawsze leje 98 :slight_smile:

no taak bo ty masz zupełnie innej generacji silnik rzeczywiście …

a na moje żeby była różnica w 98 to by chyba trzeba gaźnik porządnie wyregulować na tym 98

Kowal łał
kiedyś to chyba była 75 benzyna

Każdy pojazd ma jakiś poziom minimalnej wartości oktanów w paliwie, w Strykerze jest 95, w starszych 2T chyba 91, a w nowych silnikach Yamaha 97oktanów, krótko mówiąc im wyższy wymagany poziom, tym gorzej dla partfela właściciela, bo musi uważać na paliwo :stuck_out_tongue:

Szczerze ? Jezdze na 95 z orlenu albo na 92-94 od kolegów z Białorusi za 3.50 :smiley: Powiem tak… nie widzę różnicy pomiędzy benzynki od moich kumpli a 95 z orlenu. i tak samo nie widzę pomiędzy 95 orlen a 98 Verva orlen… Zawsze tak samo chodzi skuter… :smiley:

kondzio94 napisał:

Szczerze ? Jezdze na 95 z orlenu albo na 92-94 od kolegów z Białorusi za 3.50 :D Powiem tak.. nie widzę różnicy pomiędzy benzynki od moich kumpli a 95 z orlenu. i tak samo nie widzę pomiędzy 95 orlen a 98 Verva orlen.. Zawsze tak samo chodzi skuter.. :D



Pewnie chujowa stacja i robią frajerów :P U mnie jest Orlen w pełni dozorowany i czuć różnicę na paliwie, jak zatankuję na innych stacjach ;)

kiedyś zatankowałem na takim małym orlenie co 3 dystrybutory były , i po jakims czasie go zamknęli , to była taka sytuacja że jechał , nagle głośne BUUUU jak by drugi skuter wjeżdzał mi w dupe, po czym gasł , za holere żaden mechanik nie mógł tego rozkminić (a wtedy jescze totalnie pojęcia o skuterach nie miałem) a to jescze chinol był , a że zdazało się to raz na pare km to tak jeździłem az zalałem nowe paliwo i było ok

ja powiem coś od siebie…
Tankuje tylko i wyłącznie na orlenie… różnicy pomiędzy 98 a 95 nie odczuwam, a nawet jak by i na 95 lepiej chodził (może tylko tak mi się wydaje)
Wniosek? po co przepłacać? lać 95 byle na dobrej stacji :wink:

BP :smiley: bo mam punkty :smiley:

No i po co piszesz gdzie tankujesz, zaraz następny będzie chciał się pochwalić napisze gdzie tankuje, potem następny i następny i bedą 3 strony spamu o ile nie wybuchnie kłutnia “bo orlen jest lepszy od bp” itd… /Mafioz

Dywersant napisał:

Pewnie wacuś stacja i robią frajerów :P U mnie jest Orlen w pełni dozorowany i czuć różnicę na paliwie, jak zatankuję na innych stacjach ;)

myśle że to jest nie możliwe :D aa zapomniałem że w osiągach nie widzę różnicy.. od tej z białorusi czasem tak przerywa na starcie jak jest zimny .. tak przez 2m tak dziwnie w obroty wchodzi. ale w lecie prawie to nie odczuwalne jest :D a w chłodne dni to zalewam bak do pełna orlenem i starcza na całą zime :D

Dobra ;d fajnie każdy powiedział czy inaczej mu chodzi na 98 czy nie ;D ale mi chodzi o 99 czy jak nie naleje to się silnik nie zatrze czy coś ? może dolać więcej oleju do baku bo chciał bym bardzo przetestować bo ja czuję różnice na paliwie 95 i 98 u mnie sa bardzo wielkie mogę kiedyś się poświęcić i nalać 95 i wam pokazać :stuck_out_tongue_winking_eye:

no to ja pisałęm, że jak zalałem sheel v-power to niby 100oktanów to nie czułem różnicy między 95 a tym, może przez to że skuter wiecznie źle wyregulowany a ja nie jestem zbyt czuły na zmiany, to co na 100% mogę powiedzieć, to to, że NSR śmiga le[piej na 95 niż 98.
Raczej nie zatrzesz jak zalejesz raz paliwa co ma więcej oktanów. wlej z 5 litrów go i przejeździj to na ewno się nie zatrze.

Nie czujecie różnicy bo moze mieszacie z 95 :smiley: jak się sezon zacznie od razu jadę na shell i tankuje

ja nie czułem różnicy a jeździłem od początku i wyjeździłem jakieś 10baków, po czym zalałem 95 i stwierdziłem że nie ma żadnych różnic, a zostaje mi się jeszcze na piwo xD to teraz leje 95 :mrgreen:

Paliwa 98 i więcej oktanowe to lec se można ale do mocnych samochodow, wtedy jest roznica kiedys nawet na tvn turbo sprawdzali to na hamowni.